Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
18 Şubat 2020
HABERLER
ERDOĞAN’DAN BOSNA HERSEK , ARNAVUTLUK VE BULGARİSTAN ZİYARETİ

ERDOĞAN’DAN BOSNA HERSEK , ARNAVUTLUK VE BULGARİSTAN ZİYARETİ

19 Mart 2008

24-28 Mart 2008 tarihlerinde Türkiye Başbakanı Recep Tayip Erdoğan, Bosna Hersek, Arnavutluk ve Bulgaristan’ı ziyaret ederek İş Konseyi Toplantılarına katılacak.

AKP ile ilgili son gelişmelerden dolayı eğer programda bir değişiklik olmazsa, Başbakan Recep Tayip Erdoğan, beraberinde resmi ve özel sektör temsilcilerinden oluşan bir heyet ile 24-28 Mart 2008 tarihleri arasında Bosna Hersek, Arnavutluk ve Bulgaristan’a bir ziyaret gerçekleştirecek.
Söz konusu ziyaret ile eşzamanlı olarak, TOBB Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve DEİK Dış İlişkiler Kurulu tarafından düzenlenecek olan ve Türkiye ile Bosna Hersek, Arnavutluk ve Bulgaristan iş çevreleri arasındaki ticaret, karşılıklı yatırım ve işbirliği imkânlarının görüşüleceği İş Konseyi Toplantıları’nda Türk işadamlarının her üç ülkedeki muhatapları ile ilgili sektörlerde bir araya gelmeleri sağlanacak.

Kırcaali Belediye Başkanı müh. Hasan Azis’in verdiği bilgiye göre Başbakan Erdoğan'ın Bulgaristan temasları kapsamında Türk’lerin yoğun olarak yaşadığı Kırcaali’de de özel bir ziyaret gerçekleştirmesi bekleniyor.

Kaynak: Renginar SALİ YORUMLAR


Kara Ibrahim Aga 2008-03-19 17:51:43
Beyenmesek te sevmesek te TRE'ye Kircaalimize hosh geldin diyelim.Ne de olsa TURKIYE CUMHURIYETINI temsil ediyor.Lumpenler shimdiden bashladilar yargariyi kaldirmaya.Ish Allah bir tashkinliklar yapmazlar.Birde butun dikkatlen bakacaklar bizim DPS'ler Turkce mi VE YA TERCUMANLAN KONUSHACAK....
Umarim ki Mestanli Zeybek takimi danslan karshlarlar ve bir de koch keseriz yolun uzerinde....
Ish adamlarina gelince hic gelmesinler.Zamaninda Demirel de gelmishti,Arda nehrimize Baraj ve elektrik uretecekti Chakalin birsi ve karshilinda otoyol yapacakti.Ve paralar ve firma kayib oldu,ayni Makaz yolu gibi achilmadan tamire hazir.
Perperek Papazı der ki... 2008-03-20 00:48:19
Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı kim olursa olsun Kırcaali'ye hoş gelmiştir.
İnşallah bu ziyaret bir turistik geziden öte olur ve Bulgaristan'daki Türklerin sorunlarını ve ihtiyaçları ilk elden belirtme imkanı doğar.

1. Türkiye Cumhuriyeti Kırcaali Başkonsolosluğu açılması.

2. Konsolosluk nezrinde Türk Kültür Merkezi açılması.

3. TİKA Bulgaristan koordinatörlüğü kurulması.

4. Devlet Tiyatroları yurt dışı turnelerine Bulgaristan'ı dahil etmesi.
sevked 2008-03-20 10:31:28
Türkiyedeki "laik","antilaik" tartışmasına kapılmadan RTE'yi siyasi anavatanımızın devlet lideri olarak karşılayalım.
göçmen 2008-03-20 10:33:14
Başbakanımızın Kırcaaliye gelecek olmasından onur duyarız.Kırcaali halının da başbakanı en iyi şekilde karşılayacağından eminim.
Belki burdan çok sıradan görülebilir bu ziyaret ancak ordaki kardeşlerimiz için eminim ki çok büyük moral olacaktır.Türkiye gücünün her zaman yanlarında olduğunu hissedeceklerdir.
POWER OF THE SALIFLER 2008-03-20 12:06:42
Perperek papazı'nın bahsettiği her husus önemli ancak
3.TİKA Bulgaristan koordinatörlüğü kurulması.
Bana göre hepsinden önemli bunun kesinlikle yapılması gerekir.
suzy 2008-03-20 12:53:44
İnşallah Balkan türklerini artık farkeder !!!
doğan 2008-03-20 20:22:36
Birlik ve beraberlik için yorum yapan bütün arkadaşlara taşekkür etmek istiyorum.Aramızda siyaseti tartışa biliriz,görüşlerimiz farklı olabilir, fakat dış güçlere karşı her zaman birlik olmalıyız.
ali kul 2008-03-21 10:16:46
Yaklaşık bir aydan beri kırcaali haber'i takip ediyorum.
Türklerin sorunlarına ve türk halkına hizmet ettiği kanaatına vardım.Türkiyenin bir başbakanının oraya gelmesi benim için önemli bir olay ve oradaki insanlara morel olacaktır.Şunu unutmayalımki türkiye büyük bir devlettir ve oradaki soydaşlarımız şunu unutmasınlarki türkiye hep yanlarındadır ve yanlarında olacaktır.Şunuda bilelimki bu demirel değil tayyibtir karıştırmayalım.
fes 2008-03-21 21:38:58
Tayyip bizim insanımıza ne diyecek acaba Kırcaali'ye geldiğinde?

"Ben, sizin o gönlünüzün en müstesna yerinde taşıdığınız Türkiye'yi, dağıtıp yok ediyorum" mu diyecek?
emir 2008-03-21 21:49:56
Tayyo isini bilir...Yuru kasimpasalim,kim tutar seni artik...
Perperek imamı 2008-03-22 11:45:52
Kırcaali yöresinin Türkleri, Türkiye ve Türklük sevdasını hafızasının en merkezi yerinde daima muhafaza etmişlerdir, geçmişte de bu uğurda şehit vermişlerdir. Türkiyeye hiç kıyamamışlardır ve kıyanları da hiç afetmemişlerdir, tespitlerim yanlış anlaşılmasın, bahsettiğim ulvi duygular, Bulgaristanın diğer yöresindeki ve diğer Balkan ülkelerindeki Türkler için de geçerlidir. Anca son 15-20 yıldan beri Türkiyeden, Bulgaristana, Türkiye ve Türklük düşmanı bazı kesimler yerleşmeye başladı ve Bulgaristan Türklerinin hayal kıraklığına uğramalarına neden oldular. Bu kırılma noktası Bulgaristan Türklerinin ve Türkiyenin lehine değildir, Türkiyede bunu idrak edenler de var edemeyenlerde ama AKP hükümetinin çok içe dönük politika yürütmesinden dolayı şimdilik olaylar gidişatına bırakılıyor. Recep Tayyip ERDOĞAN Türkiyede kürtlere verdiği ve imkanı olursa daha da vereceği hakları Bulgaristan Türklerine de verilmesi gerektiğini kesinlikle gündeme getirmeyecektir. Sadece itidal çeğrısında bulunmanın ötesine geçmeyecektir.
GÖÇMEN 2008-03-22 18:25:24
Değerli arkadaşlar bence olaylara ilşkin yorumlar yaparken particilik yapmak amacın dışına çıkmaya neden olmakta.Başbakan Türkiyenin başbakanı, kendisine oy veren vermeyen herkezin başbakanı.Ben şahsen Akp ye oy vermedim ama kalkıpta başbakanın Bulgaristan ziyareti ile ilgili habere yorum yaparken şu parti bu parti yaklaşımını sergilemek bizi kendi aramızda bölmekten öteye gitmez.
Chp mi Mhp mi Akp mi vb.patrilerin çalışmalarını yorumlamak bence ayrı tartışma konusudur.
Bulgaristandan gelen Nak ve özgürlükler partisi yöneticilerinden bir arkadaşımızın bir toplantıda türkiyedeki biz göçmenlerin kendi aramızda siyasi çekişme konularını açmamız üzerine "Biz Türkiyeyi bir bütün olarak görürüz şu partili bu partili konusu içine girmeyiz.başbakan Türkiye başbakanı, cumhurbaşkanı Türkiye cumhurbaşkanı "sözlerini söylemiş ve bu yaklaşımı bence doğru yaklaşımdır.
Biz göçmenler hiç bir partinin tekelinde değiliz, içimizde bölücü olmamak şartıyla her siyasi görüşten insanlar var.
O nedenle yorum yaparken bu hususlara dikkkat edilmesinde fayda olacağı düşüncesindeyim.
Benim dileğim Başbakanın özellikle Türklerin bulunduğu bölgelere yaoacağı ziyaretlere daha fazla zaman ayırması, kardeşlerimize Türkiyenin destek ve gücünü hissettirmesidir.
NALDÖKEN 2008-03-23 19:23:33
RTE 2004 te Batı Trakya ya gittiğinde ordaki Türkler ede 'Siz artık bu ülkenin kimliğini taşıyorsunuz,Türklüğü unutun'' gibisinden bişeyler söylemişti.İnşallah bu gafı Kırcaali de de yapmaz.:)Kara ibrahim aganın dediği bişey var.
'HÖH yöneticileri acaba RTE ile tercüman aracılığıyla mı konuşacak.'Eğer böyle olursa çok kötü bir görüntünün oluşacağı düşüncesindeyim.Dönemin gerginliği açısından,herkesin gözü RTE de olacak.Umarım Kırcaali de bu olaylara göndermelerde bulunmaz.Böyle olursa Bulgaristan Türkleri ve ziyaretin anlamı ikinci planda kalır diye düşünüyorum.Medyanın da Bulgaristan daki Türkleri ve Türklüğü iyi vurgulamalı ki biz de reklamımızı iyi yapalım.Bizim reklama ihitiyacımız yok diyorsanız,sizin görüşünüz ama ziyaretin anlamı böylece daha da iyi pekişecektir.Gözümüz Kırcaali ziyaretin de olacak.Saygılarla.
i.ş.yıldız göçmen 2008-03-23 22:43:06
sayın Başbakanım siz daha istanbul büyük şehir belediye başkanıiken ben sizi Türkiyenin yakınzamanda lider ve farklı kişilik yapınızla Türkiyeyi çokdaha iyi yerlerege taşıyacanızı herkez ile paylaşıyordum .Bu farklı başarıyı Siz çok kolaylıkla daha farklı açılardan ve çok geniş bakışlarla devam ettiriyosunuz ama herkes aynı göremiyor.Bazı vatandaşlar algılamakta ve anlayabilmekte hangisini doğru ve yanlış olduğunu anlayamıyolar.Siz daha iyi anlatabilmeniz ve bazı yanlışları düzletmeniz lazım.Saygılarımla
fes 2008-03-24 07:23:24
"i.ş.yıldız göçmen", sayın başbakanın seni duydu ve tez harekete geçecek.

Desene, daha eskilerden anladın ve "olacak olan tosun şeyinden belli olur" dedin.

Bu hususu daha önceleri açığa vurmuş olsaydın, sevgili başbakanımız seni Akif Beki'nin yerine hükümet sözcüsü yapmıştı bile.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS