Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7585 Lv.
GBP GBP 2.2451 Lv.
TRL TRL 0.2798 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
03 Nisan 2020
HABERLER » Bulgaristan
GERB, KURACAĞI HÜKÜMETE DESTEK ARAYIŞINDA

GERB, KURACAĞI HÜKÜMETE DESTEK ARAYIŞINDA

16 Temmuz 2009

Parlamento seçimlerinin galibi GERB partisi, siyasi prensiplerine dayanarak “Mavi koalisyon”, “Ataka” ve “Düzen, Yasallık ve Güvenlik” partilerine siyasi işbirliği memorandum ile gelecekteki hükümeti destekleme çağrısında bulundu. Siyasi prensipler arasında Sergey Stanişev hükümetinin son kararlarını denetlemek, eski hükümetin yasadışı kararları, seçim kanunundaki değişikliklerle siyasi sisteminin istikrarının garantilenmesi, krize karşı kararların hayata geçirilmesi, dondurulan Avrupa fonlarının tahsis edilmesi için kararların alınması ve aynı zamanda Halk Meclisi ve Bakanlar Kurulu çalışmalarında değişikliklerin yapılması, yer alıyor. İlk resmi görüşmelerden sonra, GERB partisinin tek başına hükümet kuracağı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Georgi Pırvanov, hükümeti kurma görevini 16 Temmuz’da GERB partisine verecek.

Kaynak: BNR


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


turko 2009-07-15 22:39:43
hasan'in adi hasan'dir fatma'nin adi fatmadir
dogacak bebelerin adi'da turk adi olacaktir borisov'da bunu boyle belleye
Gebzeli Macir 2009-07-16 06:11:09
Boyko ibnesi inşallah kuracağın hükümet en yakın zamanda dağılırda ebenizin namını görürsünüz nasıl oluyomuş DPS siz bir hükümet..
cebelli kız 2009-07-16 15:20:30
güzel yazıyorsunuz hoş yazıyorsunuz da ,biraz fazla argo kelimeler kullanmıyormusunuz.Kendinizi fazla kaptırırken acaba bu yazıları çocuklarınız ,kadınlar,kız kardeşlerinizin okuduğunu düşünmeden mi yazıyorsunuz,Tabiki bir sürü konuda haklısınız,ama bence seviyeyi bozmadan tartışmanız daha medeni olurdu.i
patriot 2009-07-16 15:27:03
gerb ataka rzs bunlar galiba 2 vatandaşlıgı kaldıracak durum ciddi bekle ve gör
Kara Ibrahim Aga 2009-07-16 16:15:29
Bobo Korleone 3 cuceye "gaynimeti" sizinlen paylashmam demish.Hich birisine Bakanlik-YOK...destek bakalim nerelere kadar sürecek.Bencesine sofradan kalma,kemik falan bilem alamayanlar yakinda "kazan kaldirilar" yenicherler gibi.HÖHte bizde destek veririz demishler L.Mestanin aziyla,ufak hediyeler karshiligi,ama Bobo Korleone orali olmamish....
şevked 2009-07-16 16:16:36
Banada çift vatandaşlığı kaldıracaklar gib geliyor.
bazı arkadaşlar bunu "DPS'nin seçm öncesi korkutması" olarak görüyorlardı, ama iş ciddiye gidiyor.

Kimi arkadaşlar "BG bunu yapma çünkü pasaport parasından kaybeder" diye hafife alıyorlar.

Bulgarlar milli çıkarları gerekisrse "pasaport parasından" vazgeçerler, bu bütçenin tek gelir kaynağı değil.
sinan 2009-07-16 17:27:29
Kaldiramazlar cifte vatandasligi ,kockoca DPS partisi var orda
Siyasetin acemileri,fes ve diğ 2009-07-16 17:43:23
1.Çifte vatandaşlık kalkmaz!.
2.Seçimler konsolosluk ve büyük elçiliklerde yapılır.
Not:-Çifte vatandaşlık dışında,TÜRKLÜĞÜ'DE düşünüyormusunuz acaba?.Merak etim'de,kusura bakmayın.
şevked 2009-07-16 18:01:43
TÜRKLÜTE zarar alacek tabi,
BNR ve BNT'de zaten sembolik olan türkçe yayınlar kaldırılacak.Bakın bu hükümet ATAKA ve RZS desteğine dyalı olacak, bunların isteklerinin Boyko Borisov göz ardı edemez.

ha ermeni soykırımıda geçer bu defa meclisten.
Türkiye fazla bişey yapamaz ne de DPS.Malesef.
GOSKO. 2009-07-16 20:21:45
SEFKET DPS BIRSEY YAPAMAZSA TDP-SI VARDI YA KOSUN-DA O SIZIN ADEME HABER EDIN AHMEDIN GUCU YOKMUS MUDAHALE ETMEYE HEMENCECIK FAALIYETE GEÇSIN ISINIZ ÇOK KOTU OLMUS ZAMANINDA HERKES DPS BIZE NE YAPIVERDI DERDI SIMDI AYIKLAYINIZ DARINIZI TOZDAN DELIORMANLILAR. BEN SIZE DAHA OZAMANLAR DEMISTIM (SURUDEN AYRILAN KOYUNU KURTLAR KAPARMIS)DIYE SIZLER ANLIYAMADINIZ AHMED MALI GOTURURDU AMA VOLEN ISE SIMDI SIZI GOURECEKTIR YAZIK OLDU TURKLERE BENCE
fes 2009-07-17 00:03:31
Geçirirse geçirir ermeni fitnesini bulgar meclisinden, Yunanistan geçirdi de ne oldu ki?


Ama bu ermeni fitnesi, çifte vatandaşlık meselesi, oy kullanma hakkı v.s. gerçek olduğunda; "DPS 20 senedir bana ne yaptı, gitsinler iktidardan, yer şey güllük gülüstanlık olacak" diyenleri yakaladığımızda, ağızlarını burunlarını bir güzel kıralım anasını satayım.

Yaşına başına da hiç bakmayalım, ağızlarına ağızlarına kütletelim hayin mendeburların.

Ciddiyim bak!
yeni dunya 2009-07-17 01:27:03
BENCE TURKLERE KARSI DURUST DEGIL BU ADAM,GECMISI HOSUMA GITMIYOR
Dernekçi 2009-07-17 04:56:46
Arkadaşlar niye bu kadar korkuyosunuz ki çifte vatandaşlığı kaldıracak diye??Kaldırırsa kaldırı bence çokta önemli değil bizde vize ile gideriz ne varki bunda.Bence çifte vatandaşlıktan daha önemli meseleler var.Mesela Okullarda Türkçe eğtimini,sesli ezan,resmi dairelerde Türkçe konuşulması,ve buna benzer bir sürü şeyi yasaklamaya kalkarlara işte o zaman işler iyice karışır.Bir önceki seçimlere nazaran T.C daha doğrusu AKP hükümeti son seçimlere bence pek vakıf olmadı.Bunu nerden çıkarttın diyen hemşerihlerime kısaca bilgi vereyim.Ben 8 senedir Dernek yöneticiliği yapmaktayım bir önceki seçimlerde daha seçimlere 1.5-2 ay kala derneklere hatta fabrikalara talitalar veriliyordu iş yerinizde Bulgaristan pasaportlu çalışanlara seçim günü gerekli kolaylığı sağlayın diye.Nedense bu seçimde bize böyle bir yazı gelmedi hatta ve hatta bir çok iş yeri hemşirihlerime izin bile vermedi.Ha bu arada şunuda söylemeden geçemiycem ben bu seçimde sandık görevlisi idim ÜZÜLEREK söylemek istiyorum biz göçmenler olarak bu seçimde MİLLİ davamız olan bu parlamento seçimlerine bence çok duyarsız kaldık bizler isteseydik ve o gün oy kullanma hakkı olan herkes sandığa gitseydi eminim biz ikinci parti olurduk.Ha ikinci parti olsak nedeğişirdi hiç bir şey ama en azından daha fazla ses getirirdik diye düşünüyorum. Yine başka bi konuya daha değinmek istiyorum bir önceki seçimde biz belediye otobüsleri ile Edirneye kadar insan gönderdik ama nedense bu seçimde 2-3 defa bulunduğumuz ilçedeki AKP Bel.Başk. nına otobüs için gitmemize rağmen böyle bir şey için ödeneğimiz yok diye geri çevirildik.
Boyko Borisov atakayı hükümet ortağı yapsa bile pek fazla söz hakkı vereceğine inanmıyorum.Umarım her şey daha güzel olur.Klın sağcakla..
şevked 2009-07-17 08:25:10
GOSKO,
bende DPSye verdim oyumu sürüden ayrılmamak için.
Adem Kenan'a gelince o ancak Çukurköy (yasenkovo) sınırlarından çıkacak kapasitesi yok.İkide bir "bılgarite sa narod ot izrodi" deyip yiyecek Şumen bölge mahkemesinden hakaret cezasını - onun kapasitesi o kadar.

Çift Vatandaşlığa gelince BULGARSTAN ANAYASASINA göre kimse doğumla kazanılan BG vatandaşlığından kmsey mahrum edemez.
Bence daha ziyade TC vatandaşlığıyla ilgli bazı zorlamalar getirilebilir.

Bakın,
eğitim, basın yayın meslelerine gelince şu anki durumdada baya bişeyler yapıla bilir - gazete, özel radyo ve TV'ler, haftasonu faliyetleri (folklor, anadil eğitim) ve sayre.Her şeyi bir partiden beklemek doğru değil.Bir avuç karakaçan çobanı kendi cemaat içinde yunanca eğitim , folklorik ve kültürel faliyetler yürütüyorda 1000 000 türk niye yapamıyoruz bunları?

Veya BG'de ermeni cemaatinin kendi insanlarına verdiği eğitim,kültürel ve folklorik faaliyetlere bir bakın!

Peki biz niye böyle vaziyetteyiz?
turko 2009-07-17 10:55:14
bizim Dyadovsko bolgesinden gerbe 17 tane oy cikti gecen de de guner diye bi hain gimic gerbin teniskasini utanmadan geziyo bunlari dovmek degil palakaya yatirmak lazim
patriot 2009-07-17 17:08:27
herkes ayrı telden çalıyor bekle ve gör 2 vatandaşlık kalkacak kaynaklaR BÖLE BEKLEYİN hiç kimse kendini kandırmasın politika demek yalan demek yalan demek politika demek seçim öncesi atılan kin ve düşmanlık sipere pusuya yattı bekle ve gför
fes 2009-07-17 17:56:54
Ahmet Doğana 600000 oy nasıl verildi
fes 2009-07-17 20:48:36
Bulgar yanlısı olduğunu nasıl saptadın gene, siyasi tavır ölçen bir alet mi var sende?

"Öyle gibime geldi" diyorsan, kanaatini kendine sakla.

Bulgar basınını okuyarak edinilmiş kanaatlerinizin, bizim indimizde bir değeri yoktur.
Fes'e 2009-07-18 01:34:15
Fes kardeş,bizler 70 yaşındayız.Türklüğü ve siyaseti daha çocuk denecek yaşta 1950 li yıllarda,odalarda ihtiyar muhabetlerinde öğrenmeye başladık.İlkokul ve liseyi de türkçe okuduk.Rahmetli öğretmenlerimiz,mekânları cenet olsun,bizleri hakiki bir türk genci olarak eğitiler.Ruhları şad olsun.Ünüversite ve mahkümiyet yıllarında türklüğümüzden ödün vermedik.Lütfederseniz,türklüğü ve siyaseti,sizin kadar olmasa da,bizde biliriz.
Saygılar.
fes 2009-07-18 09:35:09
Blin canım, türklüğü benden daha iyi bilmenize ben ziyadesiyle sevinirim.

O bildiklerinizi buraya yazın, herkez yararlansın.

Ortak amacımız daha çok bilmek, daha bilinçli ve daha uyanık olmak olduğuna göre bildiklerinizi yazın.

Özellikle 1950'lerde yaşlılardan dinlediklerinizi yazın.

Yazın ki, bugünün nesilleri olarak bizler balkan harbini ve harbi umumiyi yaşamış olan nesillerle gönül bağı kuralım; nereden gelip nereye gittiğimizi açık açık görebilelim.

Nesiller arası bağ kopmasın.
Muzzi 2009-07-18 23:18:56
Bu cifte vatandaslik meselesini tam kavrayamiyoruz bence..Borisov ve tayfasinin yapabilecegi maksimum sey su : yeni bullgaristan vatandasi olmak isteyen kisilerden bulunduklari ülkenin vatandasligindan cikmalari sonra bg vatandasligina alinmalari olabilir..kisacasi kazanilmis haklar icin bir gelisme olmasi mümkük degil, dünyanin hic bir ülkesinde mümkün degildir..Sizi bg vatandasligindan attim yada sen cik baska ülkenin vatandasligindan demek mümkünmü?tabiki degil..buna ne avrupa müsade gösterir nede bizler..zaten boyko suratsizida avrupaya daha entegre olucaz sloganlari ile secim kazanmisken bu risklere girmesi mümkün degil..ha simdiye kadar bg vatandasligini almamislar icin durum kritik olabilir,onlara eger bg vatandasi olmak istiyorsan önce sahip oldugun baska ülkenin vatandasligini birak denebilir..bu uygulamayi avrupada almanya,danimarka gibi ülkeler uyguluyor..ama gecmise dönük bir yasa cikamsi imkansizdir..
secim konusunda ise isler daha kritik olabilir..yani türkiyede sandik kurulmasi vs engellenebilir,yada en azindan ancak konsolosluklarda secime katilmak mümkün hale gelebilir..umariz ki olasi gerb-ataka kualisyonu gerceklesmez ,bu durumda bizler icin tek secenek kalicak, oda baskilara karsi direncli olmak..sesimizi cikarmak olucak..
Muzzi 2009-07-18 23:28:19
Birde Türk isimlerini hala geri almamis olanlar icin tren kaciyor olabilir..hayatlarinin sonuna kadar ivan,slavka isimleri ile yasamak zorunda kalabilirler(tabi bu kisiler icin böyle yasamak sorun olarak algilanmiyor olabilir)..
ama bu zamana kadar erteleyen kisiler,yada vakit bulamayanlar dikkat etmeliler, eger gerb-ataka kualisyonu olursa Türk isimlerimizi geri alma olayi kaldirilabilir..o yüzden hala ismini geri almamis olanlar önümüzdeki bir iki ayi iyi degerlendirsinler,sonra tren kacmis olur.(tabiki bu senaryo gerb-ataka kualisyonuna dayanmakta)..
fes 2009-07-19 00:07:21
Boyko Borisov avrupalı bir güçten desatek almaksızın türklere karşı bir hamle yapamaz; o güç Almanya ve Fransa olabilir.

Yunanistan özellikle DPS'nin kilit parti olmasından çok rahatsızdı; siyasi ve ekonomik olarak paşazlanan türklerin önünü kesmek için bulgarlarla kordineli çalışıyor olabilirler.

Mafyayla mücadele ediyoruz bahanesiyle türklerin işyerlerini yok etmeye yönelik harekete geçebilirler.

Bu durumda DPS üst yönetimi acilen amerikalılarla ve ingilizlerle temasa geçmeli.
k.j. 2009-07-19 00:15:13
Ózgúr: Yapar,yapar Ahmed efendi tabiyki O yapamadigi halde Adem babamiz var o yapar bizim gúvencemiz búyúktúr hiç kimse bizi durguramaz
Muzzi 2009-07-19 00:30:35
Bu arkadaki güc söylentilerine pek itibar etmemek gerek ,yani almanyanin,fransanin isi gücü yok(özelikle bu finansal kriz ortaminda), Borisovla bir olup Bulgaristan Türklerini ezmeye calisacaklar..Bir senaryoyu kurarken suna dikkat etmek gerek ; Bu destekci ülkenin cikari yada kazanci ne olucak?Bulgarlar,Bulgaristandaki Türkleri komple yok etse yada isimimizi ivan yapsa fransanin,almanyanin kazanci ne olucak?maddi ve manevi anlamda hic bir kazanci olmaz,maddi kazanci olmayan bir ülkede baska bir ülke icin kilini kipirdatmaz,kalsik demokrasi ,insan hakalri gelissin vs söylemleri ile isi götürür...kaldi ki artik bulgarlarin asarim ,keserim sözleri ile ortaya cikmalarina imkan yok..artik medya,kameralar,basin her yerde..hatirlarsaniz 3-5 yil önce avusturyada irkci bir partinin iktidar olmasi ab tehditleri ile (üyeliginizi gözden geciririz) engelendi..bakalim bg icin durum nasil olucak?


Bu arada gecenlerde Danimarkada ilginc bir diyalog yasandi,ve burada oldukca ilgi buldu...Danimarkali bir politikaci avrupa parlementosuna Danimarka nüfusunun(5 400 000), Bulgaristan nüfusundan az olmasina ragmen, Danimarka avrupa parlamentosuna daha fazla politikaci göndermeli diye bir aciklama yapti..Cünkü Bulgarlar demokrasi kültürünü,tartismayi bilmiyor ve okadar kisi ile orada olmayi hak etmiyorlar diye beyanat verdi..Yani Avrupa az cok bulgarlarin kac paralik adam oldugu biliyor,avrupanin nefesi bulgarlarin ensesinde dolasmaya devam edicek önümüzdeki dönemlerde..
Türk 2009-07-19 02:09:43
sayın Özgür bir çok konuda haklısınızda şu bedri şefiği neden savunuyorsunuz hala anlamış değilim.
onun yaptıkları , mafya ortaklıkları doğandan dahamı az yani ? ayrıca aralarına kara kedi girene kadar doğanı kim finanse etti ? zamanında içlerinde olduğunuza göre bu durumuda iyi bilirsiniz
fes 2009-07-19 08:33:28
Doğan'nın gaspettiklerini geri alın yazılarını git, ATAKA'nın sitesinde yaz; Atakacılar da aynı şeyi söylüyor çünkü.

DPS'ye oy veren 600000 küsür türk ATAKA ve ya GERB'le aynı paralde düşünenleri hayin olarak görüyor.

Herkesi kör, alemi sersem sanmakla bir yere varılmaz.

Oylarını ve milletvekillerini artırmış biri başarısız sayılmaz.

Yeryüzünde demokrasiyi yaşam biçimi olarak seçmiş toplumlarda teamüller böyledir.

Susmak gerek.
fes 2009-07-19 08:51:16
Tarih bilgisi eksik olduğunda geçmişte oluşmuş olan ana trendleri görebilmenin imkanı yoktur.

Ivır zıvır şeylere takılır, geveler de gevelersin.
turko 2009-07-19 12:54:36
fes kardes almanya ve fransanin turk dusmani oldugu gibi ingiltere ve amerika'da turk dusmanidir bu arada rusyayida unutmamak lazim tabi
TURKUN TURKTEN BASKA DOSTU YOKTUR
BUYUK DEVLETLERIN BUYUK OYUNU YOK ETMEK TURKUN SOYUNU
Paşam çok yaşa 2009-07-19 18:14:26
Biz, 20 yılldan beri oylarımızı türkler iyi olsun,türk gibi yaşasın diye kulanmadık,Ahmet paşamız,paşalar gibi yaşasın diye kulandık.Özgür kardeşimiz kalkmış,türk halkından ve türklükten bahsediyor.Boşuna kendini yorma,harcama Özgür bey,türk halkı diye BG'da bir halk yok.A.Doğan isminde,büyük şanlı bir lider var.Yaşasın Ahmet Doğan,verdiğimiz ve vereceğimiz oylar sana helâl olsun.
fes 2009-07-19 19:02:45
Biz de Türkiye'de Tayip paşamız binler yaşasın diye oyumuzu gani gani bayılıyoruz. Ne yapacaksın, hayat bu işte.

Paşamızın beş tane milyon dolarlık vilaları, oğlunun 100 metre gemiciği, düğünlerinde tonlan altın takılsın diye kendimizi paralıyoruz.

Önümüzdeki petiletkada kadınlarımızı tekmil tesettüre sokarak muşmula haline getireceğiz.

Okulları kapatıp bir milyon kuran kursu açacağız.

Zina eden taşlanacak, şarapcı macırlar kulaklarından tutulduğu gibi Kapıkule'de Boykoya teslim edilecek.

Boykoya bizden selam, Beleneyi yeniden faal hale getirip hazırlasın. Fes ve benzerlerin yeri orasıdır.

Özgür biraderimiz ise hiç endişe etmesin. Biz Boykodan rica ettik, onu GERB partisinin pensiyoner kolları başkanı yapacak.

Hadi bakalım!
sinan 2009-07-19 23:10:59
Valla sizin kavganizi musaade ederseniz ben hakimlik edeyim :)
Birinci kural- kural yoktur ,serbest dovus .Kim kaybederse o yeenin forumlardaki soylediklerini kabul edecek. Sizin sonunuz zaten kavgaya dogru gidiyobu gidisle
çelik 2009-07-19 23:20:48
arkadaşlar tartışmaya bende katılmak istedim ama bu tartışma bize yakımiyor düşüncesindeyim biraz yapıcı eleştiriler ve biraz küfürsüz olsa daha iyi olmazmi hepimiz ayni topraklarda yaşadık tamam memnun olmaya biliriz şimdikilerinden ama başka daha iyi alternatifimiz varmı yani bu bizi temsil edenler bg kötü derken (yamurdan kaçarken doluya yakalanmayalım) yani biz oylarımızı bölersek bu başkalarına daha iyi gelmezmi
fes 2009-07-19 23:48:56
Çelik kardeşim ben de "bölünmeyelim, bütün duralım" demekte başka bir şey demedim zaten.

Ne var ki, arkadaşlar Doğan ve çevresiyle rant kavgasına girmişler ve fabrika, otel falan kaybetmişler; şimdi öfkeden çıldırıyorlar.

Ne Doğan'ın çevresiyle yakınlığım var, ne diğerleriyle; tek kaygım halkımızın geleceğidir.

Eğer B.Ş. partinin başında olsaydı, bu sefer bütünlük adına canla başla onu savunacaktım.

Zaten seçimlerde de halkımızın kahır ekseriyeti aynen benim gibi davrandı.

Ben siyasi bir tavır almadan basit bir gerçeğe bakarım; azılı bulgar milliyetçileri kime karşıysa, ben onu tutarım.

Bulgar kamuoyu faşizandır ve türk kelimesini duymaları bile onların tansiyonlarını fırlatır.

Görsel ve yazılı basından Doğan'a karşı besledikleri kini görebiliyorum ve "onlar haklı" diyeceğime, öleyim daha iyi.
Fes'e 2009-07-20 00:13:23
Kardeş,bilgi sahibi olmadan,AHMET hakında'ki fikirlerini bize kabul etirmek istiyorsun.Çok yakında,yanlış düşündüğünün farkına kendin varacaksın.
fes 2009-07-20 01:45:37
Seçim sonuçlaını gördüğünüzde yanlış düşünenlerin sizler olduğunuzu görmüş olmalıydınız, ama nerede sizde o dürüstlük.

Biraz da arlanma utanma olsaydı...

Şimdi dört gözle Boykonun bulgar emniyetini ve mahkemelerini harekete geçirip bir cadı avı başlatmasını bekliyorsunuz. Aynen Türkiye'de milliyetçileri sindirmek için ergenekon tertibini harekete geçirmeleri gibi.

Yine Atakacılarla aynı paralelde beklenti. Çok yakında göreceksin dediğin bu aslında; bulgar mahkemelerinin oluşmuş olan ufak çaplı türk sermayesinin üzerine yürümesidir.

Mafyala mücadele ediyoruz bahanesiyle türklerin elinden bizneslerini alma operasyonu planlanmakta.

Kimse Boykonun nasıl zengin olduğunu tartışmıyor, herkes diline Doğan'ı dolamış; bu tuhaf gelmiyor mu size?

Aklın sınırları vardır, ama aptallığın sınırı yoktur.
kavacik52 2009-07-20 03:54:54
Merak ediyorum, acaba siz Bulgaristanda yaşamış olsaydınız böyle ispat edemiyecek yazılar yazabilirmiydiniz? Ben sanmıyorum.
fes 2009-07-20 08:41:56
Adam okadar şuursuz ki, bizler bu yeni dönemde ne yaprız ne ederiz diye düşünürken, almış eline sopayı, GERB ve ATAKA'cılarla bir olmuş, bize saldırıyor.

Ağızlarndan bulgarları hedef ala bir tek söz çıktığını hiç gördünüz mü siz onların, varsa yoksa hep Doğan'a ve DPS'ye saldırmak.

Geçiş döneminde, DPS sayesinde üç beş türk de firma sahibi olabilmişti; şimdi amaçları, ne yapıp ne edip onları yok etmektir.


Türkleri tamamı 1989 öncesi olduğu gibi tütüncü, inşaat işçisi ve kombayner olduğunda içleri rahat edecek.

Çünkü biliyorlar ki, tütüncü ve kombayner seviyesine düşürülmüş bir türk yeniden parya durumuna düşecek; parya olmuş biri ise, kendi milli kültürünü nasıl yaşatsın?
turko 2009-07-20 08:59:27
lutven is meselelerimize turkiyeliler karismasin tabi orda konusmak kolay ama burda yasamak
SAYGILAR
Fes'e 2009-07-20 12:26:13
İnsanları aldatma,türkleri uyutma,YALAN VE GERÇEK DIŞI İFTİRALARINA NİHAYET SON VER.BİZ SONUNA KADAR ATATÜRK MİLİYRTÇİSİYİZ.Kimsenin parasında,pulunda gözümüz yok,işimiz'de olmaz.BG'da türkçenin ikinci resmi dil olmasını istemekle biz atakacı,gerbçi oluyoruz'da,siz bulgarlardan, paradan başka talepleri olmayanlar ne oluyorsunuz, çok merak ediyoruz.Küçük bir mahale gazetesi gibi haftada bir çıkardığınız,HAK VE ÖZGÜRLÜKLER GAZETESİNİ(dps-nin yayın organı)2-3 yıl yayınladıktan sonra,paranız olmadığından dolayı'mı kapatınız.Bugünlerde,YALOVADA yapılan türkiye dışında yaşayan türk gazeteciler kongresine,bir gazeteci dahi gönderemediniz.Ellen tutulur,gözlen görülür türk basını olmadığı için gazeteci gönderemediniz.KENDİNİZİ TÜRK MİLLETİNİN ÖNÜNDE SUÇLU HİSETMİYORMUSUNUZ.20 YILLDIR TÜRK HALKINI,KOMUNİSTLERLE BİR OLUP ALDATIP,UYUTUNUZ.Kendiniz ve çocuklarınızın güzel yaşayabilmesi için,Jifkofun komunistleriyle bir olup,türkleri asimilasyon siyasetine,kurnazça ve büyük pişkinlik ve ustalıkla devam ediyorsunuz.Utanması gereken birileri varsa,biz ATATÜRK MİLİYETÇİLERİ DEĞİL,DOĞANA körü,körüne tapanlar utanmalı.
Saygılar.
fes 2009-07-20 12:54:09
Sözde Atatürküsünüz siz, özde ise bulgar çıkarlarınının değirmenine su taşıyan gafillersiniz.

Bile bile kötülük yapan adam okadar tehlikeli değildir, yaptıkları şeyi doğru sananlar esas çok tehlikelidir.

Yaptığı işin kime yaradığını bilemeyenlere gafil denir; gaflet ise, hıyanetten daha tehlikelidir.

Gazi Mustafa Kemal Paşa "Gaflet, delalet ve hatta hıyanet.." sözlerini boşuna söylememiş. ( Delalet içerisinde olanlar pskholojisi ve karakteri bozuk olanlardır)
AB. 2009-07-20 12:58:05
yani ne demek Turko sen neden okadar korkuyorsunki biz neredeniz bulgaristandan deyil de bir baska úlkelerden miyiz Bulgaristan ana yasasi hepimizin anayasasi deyilmi haklar hepimizin anayasal haklari deyil mi Basbakan Boyko Borisov. Cumhur baskani Georgi Pirvanov bunlar bizim hepimize ayit deyilmi bi z her seyi onlardan isteriz Insan haklarimizi Túrkçe radiyo, televiziyon, gazete v.s. gibi seyler bumlar bizim hakkimizdir bulgaristanin içinde ne oluyor ne gider bunlari biz túrkçe haber olarak dinlememiz Túrk kúltúrúmúzú BG. Vatanimizda yasatmamiz bu suç mu sayilir yani, Bulgaristanda yalniz bulgarlar yasamiyor burasi çok milletli bi Balkan úlkesidir burada herkezin esit yasamasi lyazimdir úlkemizin bizler yaani azinliklarinda bir bulgar vatandasi oldugumuzda algimizi vergimizi bu úlkeye ódúyoruz buúlkenin bize vermis oldugu kaanunlardan yararlanmamiz her bir BG.li. vatandasin gibi hakkimiz deyilmidir Bazi vatandaslarin dedikleri bir çarptirmadir ya kardesim hiç bir kimse bir baskasina sen bulgar vatandasisin der fakat sen bulgarsin sen O sun. sen Bu sun deyemez ve Bóyle sózleri kullanmaya hiç bir úlkede hak verilmez unutmuyalim ki bizler bir Avrupa úlkelerinden biriyiz her úlkenin statúsú Brukselde alinir haklarida Helzinkidedir. Saygilar.
sinan 2009-07-20 14:33:44
TURKO sen ne konustugunun farkindamisin ,soyledigin kelime cok agir ve yanlis .Kafan ayildigi zaman gel burda yazi yaz istersen
genç fes 2009-07-20 14:51:03
SEN, bulgar ve doğan hayranı genç ve tecrübesiz bir fes'sin.HAKİKİ OSMANLI TÜRKÜ,BULGARDAN KORKMAZ.Sende kıvırma payı çok.Türk diye geçiniyorsn, BULGARİSTAN TÜRKLERİNE KÜLTÜREL ÖZERKLİK İSTEMEKTEN KORKUYORSUN.senin gibilere türk denmez ama,neyse.
kavacik52 2009-07-20 15:56:04
Hepiniz isteklerinize gelince çok güzel yazıyorsunuz. Bu foruma yazmak paralı olsaydı acaba kaç taneniz para veripte yazardı? Komunistler Yeni Işık ve Yeni Hayat gazetelerini propogandalarını geniş Türk kitlesine duyurabilmek için iki stotinkayaya satıyordu ve buna ragmen pek fazla satış yapamıyorlardı. Bu gün artık şartlar çok farklı, evet istiyoruz türkçe gazetemiz, dergimiz, radiyomuz ve televiziyon programlarımız olsun, ama bunların gerçekleşmesi için paraya ihtiyaç var. Farz edelim’ki birisi kalkıp bir televizion kanalı açtı, kaç ay ayakta kalabilir acaba dersiniz? Şunu şöylede sorabiliriz burada yazanların kaç tanesi bulgaristanda veya Türkyede Bulgaristan Türkleriyle ilgili çıkan mecmualara abone olupta evinde okuyor.
Hepiniz tuturmuşunuz DSP ve Ahmet Doğan Türkler için ne yaptı diyorsunuz, yani. Bu istediklerinizi evinize Ahmet Doğan ve parti bedava
mı göndersin?
Amiin. 2009-07-20 17:59:58
BİZLER BIRAK PARAYI, TÜRKLÜK İÇİ CANINI ORTAYA KOYAN İNSANLARIZ.YÜCE ALLAHTAN BAŞKA HİÇ KİMSEDEN KORKMAYIZ.Ahmede,Lütfiye hesap verme gibi bir mecburiyetimiz yoktur.Yüce TÜRK MİLLETİNİN ÖNÜNDE boynumuz kıldan incedir,hesap vermeye ve ölmeye her an hazırız.Son nefesimize kadar BG,türklerinin,hak ve hukukunu,kültürel özerkliğini alana kadar,canımız pahasına'da olsa çalışıp,kazanacağız.YEMİNLİYİZ.
ALLAHIM,SEN TÜRKÜ KORU!Gözünü para ve mevki hırsı bürüyenlerin,gözünü aç.Bulgar'dan korkup,Doğan'dan korkup,bu site'de CEVAT ÖZGÜR BEY gibi gerçek ismiyle yorum yazamayan türk kardeşlerime,akıl,fikir,bilgi biraz'da türk'e yakışır mertlik nasibet yaarabii.
Cümlenize saygı ve sevgiler.
AB. 2009-07-20 18:37:36
Kavacik 52 Biz iste bazi bizim Bulgar dostlarimizin dedikleri Ahmed Doganin tayfasi olararak bilindiyimiz Túrkler Devletimizden istiyeceyimiz BNT,nundan ikinci kanal dan Túrkçe televiziyon yayini iste okadar.Túrkiyede 8 tane devletin televiziyonu var onlarin biri yabanci dillerde çalisiyor Kúrtçe 24 saat yayinda bizimkiler daha BNT bir kanalda çalisiyor 15 dakikacik Túrkce yayin pazartesi cumaarasi oda çarsamba gúnleri çok zaman maç sebebinden kisitlaniyor ne yazik ayip bir sey deyilmi olacaksa bir is tamamiyle olsa acaba bir sorun mu yaratir yani onuda bizden çok górúyor saat 16.10,dan 16 25 arasi ne oluyor vay neden bulgar kanali zedelenirmis. Bu adamlar Avrupanin ve Dúnyanin ónúnde utanmalari gerekir paralari sar sur etmeyi biliyorlarda televiziyon açmasinine için bir seymi bilemiyorlar kavramali misal olarak diyorum bir kizilcik sopasiyla af edersiniz bir Basbakana iki Cumhur baskanina çúnkú bizler onlarin aga beyiyiz bize yakisir sóylemesi yaani bu is Ozamanmi halledilir ne dersiniz bizde BG,da birtane kanal 1var okadar mi fikara bu devlet Milletin vergileri ne için harcaniyor biz bu paralarimizi devletimize vergi olarak verelim devletimizden hesap aramiyalim oyle bir sey olurmu arkadaslar basta A.D.Dogan olmak úzere tam 38 millet vekili gónderdik meclise bu vekillerimize bu kadar maas ódúyeceyiz ve binlarin karsiliginda Halkimizin adina bir seyler konusacaklarindanda emiin olmamiz gerekir her halde bunlari afedersiniz bir laf vardir Sogan paçasi gendermiyoruz her mecliste bizim haklarimizi savunmalari için. Devlet Babalarinin bizi duymalari için.bizi savunmalari için baska ne için olabilir ki Bu isteklerimiz suçmu sayilir.Saygilar.
fes 2009-07-20 20:21:01
Bulgarlardan korkan senin babandır.Yüce türk milletinim önünde boynun kıldan inceyse mırın kırın yapmayıp seçim sonuçlarını kabul edeceksin.

Yüce türk milleti Ahmet Doğan'ı bulgarlara ezdirmem, arkasında dururum dedi.

Allahtan korkuyorum diyorsun ama, fitne fesat çıkartarak türklerin bulgarlar karşısında yekvücut durmalarını bozmak istedin; Allahın kitabına karşı geldin.

Uhut savaşında müşriklerin kazanmasın gönülden isteyen biri Allahın indinde makbul sayılır mı?

Bunlar ince işlerdir, bir de mahşer tarafı vardır.

Bir gün Hak vaki olduğunda, hani işte kemanlar susup her yeri derin bir sessizlik kapladığında ne yapacaksınız bakalım.
sinan 2009-07-20 22:13:43
Arkadaslar kendi aramizda tartisipta hicbirsey cozemeyecegiz.Benim onerim bekleyelim 4 sene belli olacak bakalim Ahmet aga birseyler yapmismi Turkluk icin yapmamismi. Eger bu hukumet doneminde Turkluge karsi kanunlar gecerse demekki Ahmet Dogan birseyler yapmis bu zamana kadar. Gorecez bakalim mecliste kararlar engellenmismi DPS tarafindan
turko 2009-07-20 23:18:43
SINAN kardes kafam ayildi ama senin kafan pek ayilmamis galba tabiki tartismamizi bende istemem ama 20 bekledik zaten 4 sene de bosu bosuna gitmesin
fes 2009-07-21 00:21:36
Kosovolular haklarını 71 gün NATO bombardımanı sonucu aldılar.
sinan 2009-07-21 00:46:25
Gorecez bakalim onumuzde uzun 4 yil var ,Ahmetin simdi opozitsiyadayken gucu yeterse engellemeye engeller ama 40 milletvekili yeterli olmayacak. Biz ne istedigimizide aslinda bilmiyoruz ,herkes ayri telden otuyor.
Bizim istedigimiz Kosova gibi bagimsizlikmi yoksa temel haklarimizin geri verilmesimi??? Kosova gibi bagimsizlik biraz zor bence ,Turkiyenin desteyi olmadan olmaz bu is ,zaten Tayip Erdogan suan TURK subaylariyla ugrasmaktan bos zamani kalmiyor. Bulgaristandaki insanlarin birseyler istediginede inanmiyorum ben,onlar pek politikaylada ilgilenmiyorlar ve birseyleri takipte ettiklerini dusunmuyorum,
Turko ,4 sene daha kaybetmeyipte ne yapacan hadi git simdi Boyko Borisovtan is iste bakalim sana is verecekmi zemedelieden veya baska bir bakanliktan,sen gene SEVE SEVE yada S..E S..E tutun tarlasinda bu sene dekarlari coaltacaksin ac kalmak istemiyorsan zaten stroitelstvoda azaldi Bulgariada
fes 2009-07-21 01:04:55
Sinan önemli bir şey söyledi aslında; gidin Boykodan iş isteyin bakalım dedi.

Boykonun devrinde her şey eskisinden daha iyi olursa eğer, söz veriyorum, yanıldım diyerek herkesten özür dileyeceğim.

Bakacaz, gelen gideni aratacak mı, aratmayacak mı.
fes 2009-07-21 09:50:46
Sen kendi kendini adam yapamamışın, ben nasıl adam yapacaksın bilazer?

Bunu yaptım şunu yaptım, derya gibi kitap okudum diye moruk cigene gibi kendini methediyorsun.

Biz 4 bin lira bir arada görmemişik falan filan.. Bunları yazmak bile seni insan olarak yerin dibine batırır ama o idrak nerede.

Validemi kuma alacakmış... Terbiyeye bak,kültüre bak.

Bir de çok kitap okudum diyor, ne okuduysa artık. İğrençlik.

Ve de bol bol CNC makine katalogları okumuş... İyi mi?

Babamın bize türkçe masal okumasından maada övünecek şeyim yokmuş mu?

Var olmasına var da, kendikendini övmenin ayıp kabul edildiği bir ortamda yetiştik biz; yapamayız ve ters gelir.

Baban Jivkov'un köpeğimiş gibi iftiralarına karşılık olarak anlattım bu "ejko bejko" hikayesini; yoksa niye anlatayım?

Karanlık dönemde, baskıların doruk noktasında, kapı komşularımızın çoğu bulgarken babamın bu tavrı bana göre övünülecek bir tavırdır.

Tabi ailemin (ve benim ) maddi bir başarısı da var, ama bununla övünmenin ayıp telakki ettiğimden burada yazamam.

Sonra Özgür diye bir adamın geliri dört bin değil kırk bin olsa ne gezer; bir insanın değeri maddi varlığının büyüklüğüyle ölçülmez ki.

( Amdi deiği Hamdi, Hamdi. Havucunu yalarsın değil, avucunu yalarsın) Yerlilere bu Hüsmen aga malzemelerini veriyorsunuz, sonra bizim macırlarla dalga geçiyorlar. Çok kitap okuduğun nasıl da belli oluyor!
Fese'e 2009-07-21 10:41:17
Fes,seni adam gibi adam,türk gibi türk yapacak biri varsa, C.ÖZGÜR BEYDİR.DOĞAN,senden sadık komunist JİFKOV kölesi yapar.Zararın neresinden dönersen kârdır.
GOSKO. 2009-07-21 12:37:33
Ózgúr efendi sen kaç yaslarindasin acaba af edersin senin okumuslugunla kousma tarzlarin bir birleriyle bagdasmiyor sanirim ki eger yasin zamaan veriyorsa sen kardesim git O okulun múdúriyetligine bir dilekçe sun da sen yeniden o okulunda bir kaç yilligini ver senin kúltúr eksikliklerin var sen Ahmedin kúçúk parmaginin yarisi kadar olamazsin kusura bakma ama óyledir bizler burada insanlarin her birini anliyabiliyoruz kim ne kadarirla bilgili oldugunu. ne yazik. Fes ise adamlarin adamidir sana bakarak. B. Sefik Emin Hamdi.Varnali deyilmi onlari bizler ATAKA partisinin milliyetçi Tv SKATda górmústúmA kenan onlar delileri ta kendileridirler kiçina gireni çikani bilmiyen delilerdir onlar akilli birileri olaydi simdi yine hapislerde olurlardi onlarda deli raporu vardir bilirsiniz arkadaslar.Saygilar efendim.
Fes 2009-07-21 15:06:46
Bir araştırmayı hangi hipoteze dayandırıyorsanız, ona göre veri toplarsınız.

Bu bir araştırma yöntemidir ama sosyal bilimlerde sıfır önyargı ile işe başlamak gerekir.

Çünkü pozitif bilimlerde, hipoteziniz yanlışsa, bu hemen ortaya çıkar.

Sosyal bilimlerde ise gömleğin ilk düğmesini yanlış düğümlemişseniz, bütün düğmeler yanlış gider.


Cevat Özgür'ün tüm söyledikleri yanlıdır, itibar edilemez.

Kişisel husumet insanı tarafgir yapar.
KOYUN 2009-07-21 17:20:00
ABA SIZ NE DEYORSUNUZ? NE TARTISIYORSUNUZ? EN BUYUK TURK BENIM. EN BUYUK MILLETCI BENIM. EN BUYUK BENIM. VARMI KARSI CAKACAK. SOLESIN BAKAM NE YAPMIS. SONA BEN SOLECEM NE YAPTIGIMI DA GORUN BAKAM EN BUYUK TURK KIMMIS. BOS BOS KONUSUYORSUNUZ SADECE. LAFLA BUYUK BOK SICILMIYOR ARKADASLAR. SIZDEN ONCE BUYUK LAFLAR SOLENMIS. BOSUNA YIRTMAYIN KENDINIZI FAZLADAN BISI SOLEYEMEYECEKSINIZ. LAFI BIRAKIN ISE KOYULUN. ISIMIZI YAPIYORUZ DERSENIZ O BASKA. OZAMAN HERKES ISINI YAPSIN DERIM. POLITIKACI DEGILSEN AMET AGAMA SOZ DOKUNDURMA. AMET AGAMI KIM GETIRSI ORAYA DERSEN OY VERME. YANI KISACASI ISINI YAP. BASKASININ ISINE DE KARISMA AMA BILIP BILMEDEN.
turko 2009-07-21 19:47:41
bulgarlar gece 23'lerde yatipta sabah 5:30larda kalkmanin ne oldugunu asla bilemezler ama ben iyi bilirim tarlada 40 derece sican altinda sabahtan aksama kadar sapa kazmayida ben bilirim ben ve ailem bilir tum turkler bilir insaat koselerinde butun gun islemiyede turkler bilir bir zamanlar tarih dersinde OSMANLI'yi asalatmadi diye kulaklari mos mor olana kadar cekilmenin ne oldugunuda ben bilirim
bulgarlar neyi bilirler rahati iyi yasamayi bizleri asalamayi bizim haklarimizi calmayi bizi isletip yan gelip yatmayi paralari cebe atmayi

tarihteki katliamlarda saymaklan bitmez
C.M. 2009-07-21 22:18:15
Turko Túrkller yalniz inatligi bilir birileri bir bakkalaçmis veya bir dóner lokanta açmis onun herseyi var benim yok diye fitne fesatliktan elinden ne kadar kótúlúk gelirse onu kurmaya çalisir iste bizim çogumuz bóyleyizdir.
kavacik52 2009-07-21 22:19:56
Bulgaristan anayasasını okumuş olsanız Bulgaristanda resmi olarak Türk azığınlına dayanan bir parti 5 dakika hayatta kalamayacağını hemen anlarsanız. HÖH partisinin tüzüğü’de Bulgaristan anayasasının çerçevesi içersinde hazırlanmıştır. Yani, genelde HÖH partisi oylarının 90% Türk, Pomak ve Esmer vatandaşlarımızdan almasına rağmen onların haklarını Bulgaristan Parlamentosunda genel çerçeve içinde ancak savunabilir. Bir defa Bulgaristan Demokrasıyla idara edilmeye başlayalı Bulgaristan anayasasını deyiştirecek hiç bir parti idareye gelmemişti, ancak bu seçimlerde Boykonun Partisinin birinci gelmesi şablonu deyiştirebilir. Yani Sosialist partisinden’de 20,25 milletvekilin desteğini sağladıkları zaman kolaylıkla 160, 180 sayıya ulaşabilirler. Bilin’ki bunu gerçekleştirebilirse Türklerin yararına olmayacağı malum. HÖH partisininde 38 milletvekiliyle Bulgaristan Parlamentosunda pek yapacağı bir şey yok, ancak böyle bir durum karşında Avrupa Parlamentosunu harekete giçirebilir.
kavacık... 2009-07-22 00:52:21
Biz o anayasayı iyibiliyruz,yukarıdaki yazıları okumamışsın sanki.O anayasanın üzeinde A.Doğan ve DPSnin imzası var.O anayasanın o şekilde çıkmaması için o dönem bir tek ADEM KENAN mualefet etmiş,bununneticesinde A.Doğan adamı paiden ihrac edip azılı nasyonalist ilan etti.Şimdi o anyasadan şikayetçi iseniz bunun hesabı kimden sorulacağı belli.Ben taa-1991 birde-40- bin kişilik T.İkonomovo mitinginde halkımıza ve o günkü DPS millet vekillerine hitaben, kürsüden şöle demiştim.--Bu gün BG anayasası yeni yazılırken ne elde edersek,yarınki nesillerimiz bununla yetinmek zorunda kalacak---Taa o gün öngördüğüm kapan bu gün BG Türkünü avladı,A.Doğan ne yaptı uyarılarımıza rağmen o anayasayı onaylayıp imzaladı,hemde A.Kenanı ezerek arenadaki ayıların önüne terk edip mahvederek.Tüm bunlar kayıtlı,benim konuşmam dahi,araştırın okuyun doğruyu öğrenecek bulacaksınız,hemde kimin kim,kimin ne olduğunu anlıyarak.Anayasadaki o maddenin tek sorumlusu ve mesulü A.D.Doğandır araştırın o günkü BG meclis kayıtlarına girin ve bakın,A.Doğan ne konuşmuş neyi desteklemiş,A.Kenan ne istemiş.Bunu bulup okuyabilirseniz kafanızdaki tüm sorunlar çözülecek ve o zaman daha rahat konuşabiliriz.
Doğan'ın cemati 2009-07-22 01:34:00
Bulgar anayasası, kendiliğinden türkler lehinde değişeceğini beklerseniz,beş asırlık ömrünüz olsa yetmez.SİZ BU SİTEDE YAZI YAZANLAR,HEPSİNİZ ÜRKEK,BULGARDAN KORKMUŞ,TÜRKİYEDE YAŞAYANLAR,çifte vatandaşlık,BG'de yaşayanlar Audi marka araba alma derdinde insanlarsınız.SİZİNLE TÜRKLÜK MÜCADELESİ YAPILAMAZ.A.DOĞAN'IN ARAYIPTA BULAMADIĞI İNSANLARSINIZ.ATALARIMIZ BOŞUNA ,,BÖYLE İMAMIN CEMATİ'de böyle olur demişlerdi.Doğru söylemişler.
Yolunuz açık olsun.
kavacik52 2009-07-22 04:23:50
Özgür bey, bu yazmış olduklarınızı sorguladığım falan yok, olaylar sizin yazdığınız gibe cereyan etmiş olabilir, fakat bu öfkenizi kini anlayamıyorum.
Ama bununla beraber 1991’de 93 bulgar vekili tarafından HÖH partisinin kapatılması için, yeni kurulmuş bulgaristan anayasası kurumuna verilen dilekçeden hiç söz etmiyorsunuz. Partinin nasıl ve ne güçlüklerle kurulduğunu bu forumda yazanların hepsinden daha iyi bildiğinize göre, partinin bu davadan kıl payı kapanmaktan nasıl kurtulduğunu’da iyi bilmeniz gerekmezmi?
fes 2009-07-22 09:29:54
Adam söylediği lafların kendisini de alakadar edeceğini görebilecek durumda değil. O kadar cesurdun da sen neden attın kapağı Türkiye'ye bakalım, açıklaman var mı?

Hadi bizi anababamız getirdi, mazeretimiz var; peki sen niye geldin tin, tin, tin Türkiye'ye?

Bulgarlardan korkmuyormuş, ama Ahmet Doğan'dan ve Kasım Dal'dan ödü kopuyormuş. Ne dediğinin sen farkında mısın?

Çok kitap okumuş, o bilirmiş. Yapma ya! "Ovçarçeto Kalitko" okumuşsundur mutlaka.

Ve de binlerce makine kataloğu okumuş. Allahım sen aklıma mukayyet ol!

Ahmet Doğan'la ben hayatımda hiç görüşmedim ama, onun basına verdiği demeçleri okuduğumda, Kant'ı, Hegel'i, Marks'ı çok iyi bildiğini görebiliyorum.

Buna karşılık sen mesela Kant'ın "Kritika na çistiya razum" ( Saf aklın eleştirisi ) kitabını okusan, bir cümle bile anlayamazsın.

Olup bitenleri anlayıp yorumlayabilecek kapasiten yok senin, boyundan büyük işlere karışma.

Bağ bahçe al, rakı çıkar, şarap yap. Bu işleri siz iyi beceriyorsunuz. Kurşun gibi cimrilik falan yoksa eğer, bizi davet eder, sohbetimizden medeniyet öğrenirsin.

Hadi bakalım, bekliyoruz.
cevabi 2009-07-22 13:15:26
Arkadas Ózgúrle birlikte!991,lerde Túrkiyeye gidenler asil bizim hirsizlardandirlar ben çogunluktan da baasetmiyorum Ahmed Dogan hirsiz olsaydi simdiye kadar buradan kaçardi ama kaçmadi demek hirsizlar sizlermis belli oluyor simdi biz sizin gibilerini ne yapalim yaani INTER POL:le mi ariyalim ne dersiniz. Simdi Ahmed Dogani hirsizlikla suçluyanlara ben sunu sóyliyeyim ÓZGÚR GIBILERINE ya siz kendiniz açikliyorsunuz baazi yorumlarinizda 1991-92 Tkzs nin bozgunlugunda Tkzsenin mallarini satip kaçtiniz simdi Túrkiyede bulg.halkinin ortak mallarinin paralariyle çalim satiyorsunuz bizim onumuz var bunumuz var Sirketimiz var çevremiz var ta falan filan hadi górelim sizi burada elinizi kalbinize tutupta bu paralar benim alin terimle kazandigim paralardir diye teker teker sóyleyiniz ha górelim sizi. Sizi gidi hirsizlar sizi eh çogunlugugundan bas etmiyoruz tabii ki ben hissetiyorum bir kaç hirsiz bizden de var idi bir Tkzs nin domakini mali gótúrdú kendisi iki yil bul. Tkzs,de domakin gibi çalisti oglu Túrkiyede evini yapti bu gún Túrkiyede 4 kat evi var yani úç yilzarfinda 4 kat evi kimse yapamazdi arsa parasimi çikarir evinimi yapabilir úç yilda adamlar var túrkiyede hayati boyunca çalisiyor da daha bu gúnlerdede kiralarda súrúnúyor ama bu gún Túrkiyede bunlar gibilerini çok fazla olduklarini da bilrim Allah búyúktúr bunlarin er ve geç belyalarini verir. biliniz ki her yapilani yaninda birakmaz. Saygilar.
turko 2009-07-22 22:31:51
AKINCILAR
akin akin deli asker
durmak bilmez azip gecer
atta gezer yere inmez
cayir degil ducman bicer

gogturklerin akinlari
vurur cinli krallari
hun askeri atlilari
korkutuyor romalari

turkum diye hizla tuer
topragina hizmet eder
sinirina nisan diker
goz dikeni vurur gecer

anadolu akinlari
belgradtadir duraklari
tanimazlar bizanslari
ceker vurur kiliclari

bir ordudur deli asker
yuz orduga akin eder
devletini oyle sever
toprak degil caniverir

akincilar ataklari
elde etti balkanlari
FATIH SULTAN emir etse
alirlardi afrika'yi

iste bizim atalarimiz boyleymis
biz nasiliz bir dusundunuzmu
FES-cevap ver 2009-07-23 00:01:08
FES,sana bir soru sorduk,cevap vermedin,veremedin.Tekrar soruyorum:-DPS(HÖH)'ün,interneteki sitesinde,A.Doğan ve emrindeki milletvekilerinin 20 yılldan bu güne kadar,verdikleri demeçlerde,yaptıkları konuşmalarda,türk kelimesi duydunmu?,türk-türkler diye hitap etilermi?.DPS'nin sitesinde türk kelimesi yazılı varmı,okudun'mu veya konuşmalarında duydun'mu?. Kaçak güreşme,cevap ver.Türk'sen,erkeks'en dürüst ve bilgiliysen cevap ver.VERMESEN,NAMERTSİN.Türk milletine ihanet etmenin bedelini bu dünyada olmasa öbür dünyada mutlaka ödeyeceksin.TÜRKLÜK,DOĞANLA,FES'in İPOTEĞİNE GİREMEZ,GİRMEMELİ.TÜRK ANA BABADAN,TÜRK DOĞAR.
Saygılar.
fes 2009-07-23 00:14:52
Sözlerim çarpıtılıyor diye şikayet eden adamın söylediklerine baktığımızda, külliyen çarpık ve yamuk şeyler söylendiğini çok açık görmekteyiz.

""Ahmet sizi tam bir dezinformasyon kerizleri yapmış Allah sonunuzu hayırlı etsin,""

Bu ifade muhteşem bir çarpıtma, tarafgirlik, subjektiflik ve garez örneğidir.

Deziformasyon kerizi mesela ne demektir? Bilgi akışının kasıtlı olarak kirletilmesine Dezinformasyon denir.

Biz Türkiye'deyiz. Ahmet Doğan ve çevresiyle ne şu an, ne de geçmişte hiç bir ilintimiz olmamış.

Olup bitenleri oluşmuş olan yazılı literatürden, basından, Türkiye dışişleri bakanlığının açıkladığı bulgaristan politikasından, BAL-GÖÇ'ün açklamalarından, diğer göçmen derneklerinden takip etmeye çalışıyoruz.

Elinizi vicdanınıza koyun ve söyleyin, Özgür abimi keriz olmuyor da biz nasıl oluyoruz arkadaş.

Mesela BAL-GÖÇ'ün başında olanlar onun gördüklerini göremiyorlar mı?

Yukarıda sözünü etmiştik; "Bir araştırmayı hangi hipoteze dayandırıyorsanız, ona göre veri toplarsınız."

Anlaşılan Özgür abimiz Dps'nin üst yönetimi hakkında - haklı veya haksız nedenlerden - olumsuz bir intiba edinmiş; artık her şeyi bu olumsuz intibaya göre değerlendirdiğinden onlar koltuklarını terk etmedikleri sürece, her şey berbat olacağına inandırmış kendini.

Ve sadece inanmakla kalmıyor; bizlerden de aynı düşünceyi paylaşmamızı istiyor. Paylaşmadığımızda, basıyor küfürü.

Artık yaşını başını almasından dolayı ağırbaşlı, oturaklı biri olması gerekirken, terbiyesizce küfürler ediyor.

Olmaz ki böyle!
turko 2009-07-23 14:34:33
herkez bi dava dava diyo ema ben o davanin nasi bi dava oldugunu bu yasa geldim hala anlamadim
anlayanlar lutfen anlatsinlar
Dava adamı 2009-07-23 19:14:08
Kalbinde,yüreğinde,gönlünde TÜRKLÜK sevdası yoksa,TÜRKLÜK davasını anlaman mümkün değildir.
Saygılar.
kavacik52 2009-07-23 20:22:43
Partiyle dernekçiliği biri birine karıştırıyorsunuz. Uniter devletlerde partilerin tüzükleri belirli bir etnik grubu temsil etmek için düzenlenemez çünkü Uniter devletin anayasası buna musade etmez. ama anayasanın tanımış olduğu çerçeve içinde parlementoya o etnik grupların karşılaşmış oldukları problemleri taşıyabilirsiniz. Bir derneğin tüzünde ve ya amaçlarında başkaların haklarına zarar getirmemek şartıyla Türk’de yazabilirsiniz, Pomakta, Çingenede bunun önünde bir koşul yok, ama siyasi partilerin kuruluş amaçları memleketin insanlarının sorunlarına çözüm bulmaktır.–
–/// Ben size burada bulgar gazetelerinden Ahmet Dogan’ın konuşmalarından alıntılar ilave ediyorum./////Тази награда без съмнение е признание за активната роля, която г-н Доган играе в съпротивата срещу тоталитарния режим до 1989 г, за усилията да се отстоят правата и свободите на БЬЛГАРСКИТЕ ТУРЦИ до и след тази година, да се почувстват те неразделна част от българската нация, от демократична България, каза президентът след връчването на ордена. Той допълни, че това е оценка и за основната роля на лидера на Движението за права и свободи в изграждането на българския етнополитически модел на толерантно съжителство, както и оценка за самото ДПС, за неговия път от етническа формация до национална партия, изградена върху либерална идейна основа. Buda sofyada Inglizce çıkan bir gazeteden alıntı-////

"The politics of survivalism entails mandatory development and strife for something more. For us to be equal, means that our development must be accelerated drastically. We must aim to overtake our opponents; we have to be above them, in order to be equal to them. Others may find those words offensive but the truth is that anti-MRF campaigns in this country have become a norm, a trend," he said.

Dogan went even further by claiming that "“ETHNIC TURKS MUST CARRY ON THE FIGHT, EVEN IF THEY HAVE TO ‘ELBOW OTHERS”
turko 2009-07-23 22:34:13
isinde turkluk sevdasi olmayan zaten bu siteye girip yazi yazmaz ama biz turkluk icin ne yapiyoruzki
kendimizi bulgarlara ezdirmekten assalatmaktan baska
fes 2009-07-23 22:53:07
Aman da aman, neler söylenmiş! Dava adamı neymiş, Kalbinde yüreyinde ( aynı şe ama olsun ) türklük sevdası olan adam oymuş.

Kalbinde yüreyinde türklük miktarını ölçer bir alet mi geliştirdi bizim bu arkadaşımız acep?

Olur ya, binlerce katoloğu okurken, hooop diye aklına gelivermiştir; al sana bir kalp ve yürek ölçer aleti. Olmaz diye bir şey yok!

Aletin dayanak noktası da Özgür bilazerimizin düşündükleridir. Kim ki onları kabul etmiyor, o adamın kalbinde türklük nanaydır.

Aletin çalışma usulü bu olsa gerek.

Hapti mincaki naşnoro!
cevabi 2009-07-24 16:22:46
Túrkiyem icaabinda beni af edin.Ózgúr sen çiplak gótúnle vardin Túrkiyeyede ne oldu bugún çok zenginsin ve de hirsizsin ne yazik. Ahmet ve biz túrkler de varacagiz Túrkiyeye fakat misafir olarak Tas yerinde agir basar bilirsiniz biz kendimizi Rumeli Túrkú olarak Rumeli de gelistirecegiz cesurlugumuzu Kaanunen Rumelide yapacagiz senin gibi korkaklar oradan ates púskúrmekle eline baska bir seyin geçe bileceyinden kusku duymalisin bir gúngelir elimize dúsersin ozaman her seyi aciklama durumundakalirsin ya bunlar hakliymis da suçlu olan benmisim dersin suçunu kabullenirsin fakat av tepeden kaçar. Túrkiyenin karni genistir maasallah O çook balkanli kardeslerine bin yillar boyu kucak açmis dúnyaca bilinen bir múslúmaan úlkesidir bugún deyine Bizi de barindirmaya gúcúyeter açik çiplak birakmaz Evvel Allah sana kalirsa sen firsat pesinde biriysin, firsatin olmadiginda bir kasik suda bogarsin bizi allah senin gibi saabukalilardan korusun bizi.
Allaha emanet ol.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS