Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
27 Şubat 2020
HABERLER » Bulgaristan
PARLAMENTO YENİ HÜKÜMETİ ONAYLADI

PARLAMENTO YENİ HÜKÜMETİ ONAYLADI

27 Temmuz 2009

Bulgaristan'da 5 Temmuz’da yapılan Parlamento seçimini kazanan GERB partisinin fahri başkanı, Sofya Belediye Başkanı Boyko Borisov'un kurduğu 16 bakandan oluşan yeni Bulgaristan hükümeti parlamentoda güvenoyu aldı.
Borisov'un kurduğu azınlık hükümeti için yapılan güven oylamasına 240 milletvekili katıldı. Hükümet 77'ye karşı 162 milletvekilinin desteğiyle güvenoyu alırken, bir milletvekili çekimser kaldı.
Yeni Hükümeti GERB partisi yanı sıra sağ “Mavi Koalisyon”, “Düzen, Yasa ve Haklılık” Partisi ve milliyetçi “Ataka” Partisi destekledi.
Güven oylamasında muhalefetteki Bulgaristan Sosyalist Partisi (BSP) ve üyelerinin çoğunluğunu Türklerin oluşturduğu Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) milletvekilleri, yeni hükümete destek vermedi.
Yeni Başbakan Borisov oylamalardan önce yaptığı açıklamasında Kabinenin ana amacının, ülkenin Avrupa gelişimini sağlamak ve garanti etmek olacağını belirtti. Hükümetin öncelikleri, Bulgaristan vatandaşlarının gelirlerinin artırılması, Bulgar ekonomisinin büyümesi ve modernize edilmesi, bütçe harcamalarının sınırlandırılması, yeni işyerinin açılması, ülke yasa düzeninin garantilenmesi, suçlarla mücadele edilmesi, yolsuzluk olaylarının azaltılması, yargı sisteminin çalışmalarının iyileştirilmesi olacak. Hükümetin yeni yöneticisi, iktidarın yüksek katlarındaki yolsuzluklarla başedilmek için siyasi idare olduğunu söyledi. Borisov, hükümetin tam çoğunluğu olmadığına göre parlamenenter destek arayacağını temin etti, muhalefetten olası hataların düzeltilmesinde yardım beklediğini bildirdi.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


yeni dunya 2009-07-27 15:42:26
turklerin uzerinden rant oy politikasi yapacaklarmi yapmicaklarmi görelim bakalim
Arupali Túrkler. 2009-07-27 17:03:29
Yeni húkúmet onaylandi BspVe Dps Opozitsiya,da Bu gúnnden itibari bizler húkúmetin disindayiz artik her alinan tasarilari takip edeceyiz bakalim buyeni azinlikhúkúmeti neler çikaracak bizler ihtidardayken zenginlestik onlara góre simdi ise vatandaslar karar aldi ki Bulgaristanda baska açlar da varimis onlara,da versinler biraz para .da onlar,de zenginlessinler biraz bu gún yeni parlamentoda yeni karar alindi yalanlarin yenileri dúsúnúlecek engeç eylúle kadar bu açlara,da Avrupadan para gónderilsin de yeni húkúmette úzerlerine dúsen çuvallara el koysunlar Onlar ihtidara iste o yúzden geldiler halki kim dúsúnúr zoorlari ceblerini doldursunlar fakat acaba daha kalin kafali Avrupalilar varmidir bunlara yoktan parasini versin yooo geç kalinmistir artik avuçlarini yalarlar milliyetçilerin tekleri Milleti bir birine kiskirtmalarla, yalanciliklarla, milliyetçiliklerle ihtidara gelecekler Avrupaya diyecekler ki sizin algi vergi paralarinizi bize verin artik biz bulgaristani en akillilariyiz biz artik Bulgaristani zengin bir úlke yapacagiz, ne yapacaksiniz siz be dostlar simdilere kadar ne elde ettiniz ne bir tiras buçagi bile çikaramadiniz ki milliyetçilik ve hirsizliktan baska elinizden ne gelir ki iste beceriksizliklerden hirsizlik dogar baska bir seylere yaramazlar çingeneler sizden daha akilli insanlardir onlari proslastiranlar kimler irkçilar bu yónetimden,de bir sey olmaz hepisi irkçilik propagandari úzere bu gún ihtidardalar yani avrupalilarla yanyana olacagiz integre olacagiz irkçiliklami neyle? simdiye kadar avrupayi úzdunuz simdi ise utandiracaksiniz óylemi? baska ne yapabilirsiniz,ki úzúlúyoruz millet olarak Bulgaristanin haline Yaziiik yazik.Dúnyanin dórt kósesinede gitseniz af edersiniz çingenelikten baska bir ise yaramayizsiniz Saygilar.
Kircaalili. 2009-07-28 13:24:07
Sayin Vejdi. Lyatif. Rasidof. ónncelikle Bulgaristan Kúltúr bakanligininin yúksek sandalyasinda oturma firsatindan yararlanmamizdan dolayi sizleri Kircaali Túrkleri olarak kutluyoruz. daha óncesi bize bu kúltúr bakanligi hiç kismet olmamisti Bulgaristan vatandasi olarak Bulgar kúltúrúnú nasilgelistirirecekseniz ayni zamanda da Atamizin kúltúrúne de saygi duymanizi diliyoruz Mesela Bulgaristanda Túrk Tiyatrolarinin daha açik ve gúzel bir sekilde gelistirilmesi ,Túrk Kúltúrúmúzú,Túrk folklorunu gelistirmenizi eski Túrk geleneklrimizi, irk ve agadetlerimzi bugúnkú ve gelecek nesirlerimize tanitimi bizlerin Bulgaristana ve avrupaya entegre olmamiza yol açacaktir.Bizler Túrk halki da bu úlkenin evlatlaridir Bizler de bu úlke için çalisiyoruz vergimizi de bu úlkeye veriyoruz (kimine mayka kimine ise masterka olmiyalim) her millete de Saygili olalim.
Bu úlkenin Bakani,da ózellikle bizlerin de Babamiz sayilir Bulgaristanda her milletin kúltúrúnú fark etmeden yasatmak her bakanliklarin anayasal borcudur. Saygilar
sınan 2009-07-29 01:30:27
Kırcalıya kurucusu olan Kırca Alı atamızın heykelını DPS Kırcalıya dıktıremedı bakalım Vejdı Rasıdov boyle bırseyı yapabılecekmı merak edıyorum,somucta Bulgarıstanda butun sehırlerın kurucularının heykellerı var ama Kırcalının yok.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS