Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
27 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
SKAT TV TÜRKÇE YAYINA KARŞI KAMPANYA BAŞLATTI

SKAT TV TÜRKÇE YAYINA KARŞI KAMPANYA BAŞLATTI

28 Ağustos 2009

Irkçı ve aşırı milliyetçi ATAKA partisinin yayın organı olarak bilinen "Skat TV" adlı özel televizyon kanalı Bulgaristan Devlet Televizyonu'nda (BNT) Türkçe haberlerin yayından kaldırılması için imza kampanyası başlattı.
Ülkede 8 yıldır günde 15 dakika olarak yayınlanan Türkçe haber bülteninin yasaklanmasını talep eden ATAKA partisinin isteği üzerine başlatılan kampanya çerçevesinde SKAT TV elemanları başta Başkent Sofya olmak üzere büyük şehirlerin merkezlerine kurdukları stantlarda halktan imza toplamaya çalışıyor.
Kendisini "araştırmacı gazeteci" olarak tanıtan kampanya sorumlusu Nenço Nenov, AA muhabirine yaptığı açıklamada "BNT’de Türkçe haber yayınlarının yasaklanması SKAT izleyicilerinin bir talebidir. İzleyicilerimiz Devlet Televizyonunda Türkçe yayın istemiyorlar. Toplanan imzaları Eylül ayında parlamentoya ulaştıracağız" dedi.
Büyük bir bölümü orta yaşın üzerindeki vatandaşlardan olmak üzere Sofya’da 2 bin 200, ülke genelinde ise 40 bin imza toplandığını belirten Nenov, "Bulgaristan’da Türk yok. Müslümanlar var. Kendini Türk olarak görenler sadece kendilerine zarar veriyorlar" iddiasında bulundu.
BNT’deki Türkçe haber yayınların halk arasında ayrım yarattığını öne süren Nenov Bulgaristan'ın resmi dilinin Bulgarca olduğunu ve her Bulgar vatandaşının Bulgarca bilmesi gerektiğini söyledi.
Nenov, Eylül ayı sonuna dek sürdürmeyi planladıkları kampanyadan sonra bu kez TRT’de Bulgarca yayın yapılması talebi ile başka bir kampanya başlatacaklarını bildirdi. Nenov Türkiye’de yaşayan Bulgaristan vatandaşlarından bu konuda istek geldiğini ileri sürdü.
Başbakan Boyko Borisov, parlamentoda kendisine şartsız destek veren tek parti olan ATAKA’nın Türkçe haberleri yasaklanması talebinin Parlamento grupları arasında görüşülmesi gerektiğini söylemişti.

Kaynak: aa


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


sianid 2009-08-28 19:05:04
Turkiye Cumburuyeti TRT makamlarina ---- kapatilirsa kapitalacak,bizler ise Turkiye Cumburiyetinin TRT programlarina bakariz.yani KURTLERE TRT program yaptida...,bizlere RUMELI TURKLERINE neden ayri program yapmasin..hepimiz TURK degilmiyiz yoksa..boslugu doldurmak lazim.saygilarimizla Bulgaristan>da yasayan TURKLERDEN..
hasan 2009-08-28 21:31:51
DPS de karsi ataga baslasin ,onlarda imza toplasinlar kapatilmasin diye .Bulgaristandaki Turk yokta essek sik...er mi var ???? Bu Siderovun bir taraflari cok fena kasiniyor ama kasiyacak ERKEK bulunamiyor memlekette.
Vatandas Ahmet Efendi 2009-08-28 22:24:49
Kimsenin izlemedigi 15 dakikalik haber bulteni kesinlikle kalkmali..

Yerine sadece Turkce yayin yapan bulgar kanali gelmeli.

Bulgaristan da Turkce ikinci resmi dil olmali

Bunlari hayal sananlar burada yazilanlari

20 yil sonra bunlari hatirlamali..


Siderov olacakki bizim halk kenetlensin..

Aslanim SKAT tv iyi yoldasin devam ...
Kircaalili. 2009-08-28 22:31:44
BNT1,de Túrkçe yayinini kaptmalari olumsozdur húkúmetin bóyle bir karar alabileceyini sanmiyoruz çúnkú televiziyonun adinida degistirilmesi lyazim meselya BNT yerine BTR1.2.3 olur ve BTR-3 Túrkçe Yunanca, Çingenece, Makedonca.v.s gibi dillerden sunulabilir. TRT-6 gibi ozaman Tamam bóyle bir yeni frekans açmaya varmilar bakarizSaygilar.
Türk 2009-08-29 00:10:05
sianid , Türkçe değil ,Bulgarca yayından bahsediyor. Biz Bulgaristan Türkleri için TRT'den Bulgar dilinde yayınmı istiyorsun yani
Yanlış anlaşılacak cümleler kurma
Hem tutki TRT Rumeli kuruldu
TRT1 den farklı ne tür bir içerik bekliyorsun ?
Çiguliye sabah programı , Hamza tahirov'a ibo şov benzeri birşeymi yapacaklar zannediyorsun.
Zaten onlarda çingene ya neyse
TRT zaten "Balkan Havaları" adında program yapıp , Balkanları tanıtan bir çok program yayınlıyor
Daha ne olacak
Biz Türküz
Türkiyedeki neyse bizde o
Aynı şeyi izleyip aynı şeyi konuşucaz
Coğrafya ayrı diye biz de ayrı bir millet olarak tanımlanamayız
tanımlanmamalıyızda zaten
birde o araştımacı gazeteciye benzetmesine sorarmısınız TRT Türkiyede Bulgarca yayını kime yapacakmış
Balattaki çelikten mi demirden mi yapılan o kilisedeki papazlaramı
çünkü burada başka bulgar yokta
yeni dunya 2009-08-29 00:58:52
SANKI 4X4 YAYIN VARDA KALDIRILACAK,BIZ 24 SAAT KESINTISIZ TURKCE YAYIN KAMPANIYASI NEDEN BASLATMIYORUZ,NERDE BU OY PESINDE KOSANLAR SIMDI .POLITIKA URETEMIYORUZ .ACEBA DPS KONTROL ALTINDA MI
Rodoplu 2009-08-29 08:09:12
Sende kalkarsin Turklerin yogun oldu yerlesim bölgrlerinde bir kampanya baslatirsin kardesim.Bu kampanyaninda 15 dakika degil 24 saat yayin istiyoruz diye is biter
KAAN 2009-08-29 12:04:38
BNT'de günde 15 dakika yayın, Biz Bulgaristan'da yaşayan Türk Topluluğu için hiçbir şey ifade etmez. Bu yayının kapatılması bizim için daha yararlı olur, fakat kapatmayacaklar. Bizler için ayrı 24 saat Türkçe yayın yapan tv kanalı olmalı. Bakmayın siz "ataka" gibi Türklere karşı saldırı örgütlerinin kayıkçı kavgalarına.
Bulgaristan'daki Türk Topluluğundan en çok faydalanan Hak ve Özgürlükler Hareketinin bu konuda suskun kalmayıp da aynı konuda Türkleri örgütleyerek mücadele yürütse, 24 saat Türkçe yayına bir-kaç ay içinde başlanır. Fakat HÖH bu konuda hernedense suskun.
Bulgaristan'daki Türk Topluluğu, herşeyi HÖH'den beklememeli, HÖH dışında da çeşitli hak arama dernekleri kurarak örgütlenmeli.
Şu an Avrupa kriterleri bizden yana. Bunu iyi değerlendirmek için örgütlenmek şart.
Kırcaali sokaklarına dökülsün bakalım on bin Türk neler olacak...
turko 2009-08-29 12:58:01
bizimde cok acil imza kampanyasina baslamamiz lazim
ve kircaali de bir yuruyus yapmamiz lazimbeni skayptan bulun ta detayli konusam; turkoturko24
sianid 2009-08-29 14:05:05
Arkadaslar,TRT Bulgarca yayin isterse yapsin istemese yapmasin...ama bizim Rumeli Turkune Turkce yayin yapsin..mesela Turkiyede Kurtlere yayin yapyoda bizlere neden yayin vermesin.Canakkalede Kurtler mi yoksa rumeliler mi kan doktuler..saygilarimla... turk
Mesela o Siderov o pislik ,diledigi seyi degil istedigi seyi yapacak,bizimkileri kolayini idaredeken sekiz yildir kolayini bulamadilar ..simdi mi bulacaklar..
Fatih 1453 2009-08-29 17:14:53
Bence 15 dakikalık da olsa Bulgar televizyonundaki türkçe haberler devam etmeli, hatta süresinin uzaması gerekir. Bu haberleri kaç kişinin izlediğinden öte bir anlamı var, o da Bulgaristan'da TÜRK olduğunun kanıtıdır. Atakanın bu haberleri kaldırılmak istemesinin temelinde de bu var, onlar Bulgaristan'da TÜRK yok iddiasında. Çok değerli Arkadaşlar, asimilasyon hep böyle başlamıştır. Hatırlayalım 1934 yılında köylerin türkçe adları değiştirildi, 1959 yılında türk okulları kapatıldı, 1970 yıllarda türk dili eğitimi kaldırıldı, 1985 türkçe isimler değiştirildi. Önemli olan baştan tepkimizi ortaya koymak. Benca Bulgar meclisinde bulunan tüm türk millet vekilleri (parti önemli değil) söz alıp kürsüde bunu gündeme getirmeli, gerekirse Avrupa Parlamentosuna taşımalılar... Saygılarım ve selamlarımla
boyko 2009-08-29 19:11:28
Gotunuz sikiysa karsi kampanyasi baslatin bakalim
Sizi gidi korkaklar sizi ya.Bir bok yapamassiniz siz
Arda boylu 1. 2009-08-29 22:52:43
Boyko sen bu laflarinin yakinda karsiligini bulursun ama bizim Ahmedin okudugu zamanlar Bulgaristanda Bilgisayar yoktu Onunla biz bimeyiz óyle çetten, çattan, pattan,ama Volen Siderov. bizim bunaklamis kafamiza bir zamani geldiginde bir çatlatacakki ozaman biz yine górecegiz hanyayi Konyayi vakit geçecek onun için bendiyorum ki artik biz túrklerin artik bu Sahtelerden vaz geçipte baska bir gerçekten zarif kalpli múslúman bir yónetici ónder bulmamiz lyazim bu satilmis kendilerinden beznikmis adamlardan artik hiç bir iyilik beklemiyelim simdiye kadar Koalisyon yónetimiyle meskuldular simdi ise opozisyondalar agizlarini daha kilitlimi tutacaklar ileri kardeslerim bir an ónce búyúk yúrúyús için Kircaali merkez meydani bizi bekliyor iste orada 10000lerce Túrk genci ve ihtiyari toplanipta biz BNT,den sadece 15 dakika deyil 24 saat túrkçe yayini istiyoruz sloganlariile hep beraberlikte Millet vekiillerimizi bekliyelim. 20 yildir yónetimdeydik aylik maasi, avans, aylik, avans. Parlamentoda bir mumya gibi durmanin zamani geçti artik múcadele zamani geldi.Saygilar
doğan 2009-08-29 22:53:39
BRT de türkçe yayını kaldırırlarmı kaldıramazlarmı bilmem ama,bu atakacılar da olmasa biz Bulgaristan türkleri unutulup gideceğiz yav!Neyse ki ara sıra bizi uykumuzdan uyandırıyorlar
emir 2009-08-30 02:05:23
Kircaali'de DPS dagilmak uzere,bundan gayri halimiz iflah olmaz.Malesef yoneticilerimizin umurunda deyiliz,onlar hirsizlikla mesgul.Gecen hafta bir DPS milletvekilinin 17'tane dairesi oldugunu ogrendim.peh peh pehhhh...
Ankara'da yeni insa edilen bir villa sitesinde (tanesi 1 miyon dolar) , bizim liderlerimizin de villasi var.
Ama gel gelelim Kircaali'nin koylerine bu yaz aylarinda su 10 gunde bir kere saliniyormus.Tebrik ederiz yoneticilerimizi...
muzzi 2009-08-30 14:07:34
Bulgaristandaki Türklerde skat tv kapatilsin diye imza kampanyasi baslatmali.Yayinlarini irkcilik ve etnik ayrimcilik üzerine kurdugu icin önce bulgar mahkemesine verilmeli.Muhtamelen bulgar mahkemesinden sonuc cikmayacagi icin daha sonra insan haklari mahkemesine kadar olay takip edilmeli..Görsünler ozaman imza toplamak nasil oluyormus..Cahil Siderov ve aptal yandaslarina güzel bir tokat olur.
Kircaalili. 2009-08-30 14:34:38
tamam da Muzzi bunu pekala kim yapacak Bizler kendimizmi yoksa Kúrtlerden Liider mi kiraliyalim,biraz mantikli dúsúnúlebilinirmi bu isler óyle sokak laflariyla olmuyor arkadas milleti kalkindirmak için aktif ve aydin insanlara ihtiyaç var ama Bulgaristan,da óylesi pek bulunmiyacak gibi górunuyor Su anda bizim genç ógencilerimizin aydinlik bilgileri sakat, eskilerimiz ise Eski komunizim dúskúnleri túrkçeleri yok Malesef. Oysa biz neler yapabiliriz. " Balik bastan kokar" derler atalarimiz.bilmem anlatabildimmi Saygilar.
Asil Túrk. 2009-08-30 14:59:59
Bizim Kircaali Haber gazetemizin aydinlarina ricamiz sóyle gelin kardeslerim bu meseleleri beraber çózelimki bu is bizim kendi yararimiza olacak Lútfen bize yardimci olunuz aksi taktirde irf ve adetlerimiz gidiyor elimizden gaflet oluyoruz zaman bu zamandir millet olararak buradan soruyorum bizim AP.ve insan haklari mahkemesine yolladigimiz yóneticilerimiz ne isle mesguldúrlerve bizler için neler yapiyorlar Milletimizi aydinlatiniz lútfen size ricada bulunuyoruz BG túrk milleti olarak Tesekkúrler.
Asil Turk e 2009-08-30 17:55:56
Bekle sana Avrupa parlamentosundan cevap gelecek arkadasim.Sen saniyorsunki Avrupa parlamentosu simdi senin yazini okuyacak ve cevap verecek :) .Kircaali haber gazetesinden hicbiryere mesaj getmiyor biz kendimiz gidecez ve takip edecez.
recep aydın 2009-08-31 10:05:19
saygı değer arkadaşlar öyle veya böyle demek yerine en az b. borisof a SKAT tv ırkcı olduğundan kapatılsın ve yerine TÜRKCE ayrı bir kanal tahsis edilsin mesajı çekelim ve bunun aynısını KIRCALİ MERKEZDE bir mitinkle dile getirelim teşekkür edrim hoşca kalın

;SKAT TV KAPATILSIN TÜRKCE YE 24 SAAT YENİ KAN
AL: /SKAT AŞARI TÜRCE YUKARI/
turko 2009-08-31 12:49:40
bize ne dpsden fayda va ne turkiyeden dps neden suso sizce dps de en buyuk turk dusmanlarindan ayni boyko ve siderov gibi burnuma pis pis kokular geliyor elleri silahli bulgar polisleri ruyamdan cikmiyor kotu gunler
yaklasiyor arkadaslar hazirlikli olalim birlik ve beraber olursak kilimiza bile zarar veremezler boyko ve siderov
ellerinden geleni ardina koymasinlar onlardan korkan onlar gibi olsun ben diger insanlar icin endiseleniyorum
turkyan bebeyin yolundan gidecek bebelerin olmamasi icin gerekirse canimida veririm vatan sa olsun
TÜRK 2009-09-01 00:03:26
SEVGİLİ AM , SEN AYRI BİR MİLLETMİSİNKİ AYRI AYRI DALLAR , SANATÇILAR İSTİYORSUN. BİZ BULGARİSTAN TÜRKLERİNİN 60-70 GERİSİNE BAK BAKALIM NE GÖRECEKSİN. TÜRKİYEDEN , ORANIN SANATINDAN , BİLİMİNDEN AYRILIKMI VAR YOKSA BİRLİKMİ? HADİ KOP AYRI BİR MİLLET YARAT BAKALIM ELİNE NE GEÇECEK
ELBETTEKİ BULGARİSTAN TÜRKLERİ ARASINDAN SANATÇILAR , BİLİM VE İLİM ADAMLARI ÇIKACAK AMA BULGARİSTAN SANATÇISI VEYA İLİM ADAMI OLARAK DEĞİL TÜRK SIFATI İLE TANIMLANMALIDIRLAR . YOKSA KURT SÜRÜSÜ İÇİNE DÜŞMÜŞ , KÜÇÜK KÜÇÜK KUZU KÜMELERİNE DÖNERİZ
TAMAMMI SEVGİLİ AM
TURKO 2009-09-01 11:54:03
TURK DENEN ARKADAS SEN NE DEMEK ISTIYON
BULGARLA KURTTA BIZ KUZUMUYUZ
HAYIR TAM TERSI BIZ BOZKURT BULGARLARI ISE BILMEM ARTIK ITMIDIRLER SOYSUZMUDURLAR
SENI BULGARLA COK KORKUTMUS GALBA
BIZE SENIN GIBI DEYIL MIR SULTAN GALIEV GIBI
INSANLAR LAZIM EGER MIR SULTAN GALIEVIN KIM OLDUGUNU BILMEZSEN BIRAZ ARASTIRMA YAP
BEN SANA SUKADARINI SOYLEYIM MILLETINI SEVEN
TAM BIR TURKLUK SEVDALISI MILLETININ CIKARLARI
ICIN CANINDAN OLAN BIR KAHRAMAN SOYDASIMIZ
AB. 2009-09-01 13:54:55
SKAT TV-BNTde yayinlanmakta oldugu gúnde 15 dakikalik túrkçe yayininin indirilmesi için yaptigi imza kampanyasina pazar gúnú son bulup Pazartesi ATAKA Partisi tarafindan Bulgaristan Parlamentosuna sunulacagini bildirdi.Ve bu ATAKANIN Suursuz Taleplerine karsilikli Bizler BG.túrklerininde DPS tarafindan Búyúk bir Miting dúzenleyip Bnt ve BNR,dan 24 saatlik Túrkçe televiiyon kanali ve radiyo yayini istiyelim ve bu yayinlarimizi hem yerel televiziyon istasiyonlardan hem de Túrksat.3A.uydusundanda izlenebilinmesini Túm Dúnyamiz bizi túrkçe olarak BNT ekranlarindan izlerler. Saygilar.
PIDPIDIK 2009-09-01 19:35:56
Edin edin kimleri davet ediyorsunuz beyler?BGda Turkluklen murkluklen urasan varmi acaba?
Dedeciyim yapma yuztene rumuzla yorum yazman neyi ifade ediyor bilirmisin?hadi simdi gucendirmeyim senide
BGda Turkce Tv radyo olmasi icin herseyden once Turk olmasi gerek
Arda boylu 2009-09-01 19:47:01
Pitbidicigim çok yúkseklerde uçuyorsun. Avclik zamani geldi Arkadaslarinin kanatlari kirilacak sen otur yerine çúnkú seninde kanadini kirarlar bunlar acimasizdirlar keratalar.
PIDPIDIK 2009-09-01 23:29:55
Etme turnam diye sarkiyi aklima getirdin be Arda sevli boylu agacim...kirsinlar kirilicak hic birsey kalmadi zaten dogustan kanatsisiz biz o yuzdende PIDPIDIK diye rumuz sectik kendimize aman onlar sakin kendi kanatlarini korusun...Dedcigim burasi lagaluga yeri be sen cok ciddi ciddi dusunuyorsun aman tansiyonun yukselir saglina zarar verisin bak bu isler cok fedakarlik ister...hadi kendinize iyi bakin TRTyi izleyin
Arda boylu 2009-09-02 13:18:21
Pidpidigi bilmeyiz hangi çins yaratik oldugunu fakat tirnaklari kúçúk eti lezzetli avcilarin hobisi bir yaratiktir maalesef. Hayirli ve gúçlú bir yararatigin tirnaklari sivri ve keskin olmalidir ki yapistigini kopartmali etinin de yenmeyen kizil gózleri ve sert górúnúmlú yaratiklara ihtiyacimiz var Doan gibi, Kartal gibi yirtici olup tuttugunu koparacak A.P.ve Dúnyanin kurallarini BG. Úlke yónetimine kabullendirebilecek sansli,akilli,beyinli, yaratiklara ihtiyacimiz var neymis o yani Tv.SKAT,in Eski górúslú BKp.kartlasmis beton kafali yolun nereye gittiyini bilmeyen bir avuç ihtiyarlari dinliyecek bir halimiz yok ki .Pitpidicigim TRT,Yi biz her zaman dinliyebiliriz O uyduda onu kimse durduramaz Bizim amacimiz BG,da BNT,dan 24 saat túrkçe yayin ve BG,nin içinde olup bitenleri Túrkçe izlemek ve Túrk kúltúrúmúzú kendi gelenek,irk ve agadetlerimizi kendi içimizde burda Bulgaristanda yasatmaktir biz BG,de çalisiyoruz vergimizi bu úlkeye harciyoruz buúlkede bizim her seyimizdir Bulgar vatandaslari bu úlkede ne kadar anayasal haklara sayiplerse biz Túrklerin de o kadar anayasal haklara sayip olmaga hakkimiz vardir.Adalet yerini korur.Tamammi.
kavacik52 2009-09-02 14:55:40
SKAT tv’in 10 dakikalık Türkçe yayına karşı başlatmış olduğu kampanya aslın’da Bulgaristan Türkleri için değeri çok büyük bir fırsat. Türklerin yaşadığı bölgelerde sivil toplum örgütleri gençiyle, yaşlısıyle,kadınıyle erkeyiyle toplumu örgütleyip dört bir koldan Sofyaya doğru yürüyüşe geçirebilebilseler Bulgarlara çok büyük bir sivil toplum gövde gösterisi olur ama nerede öyle babayit adamlar? Biz ancak bu sayafalarda başka, başka isimler altında nekadar milliyetçi, cesur ve babayit olduğumuzu biribirimize kanıtlamaya çalışıyoruz.
Saygılar,
turko 2009-09-02 14:57:33
24saat turkce yapan kanal acilirsa arkasi corap sokugu gibi gelir

ama eger turkce haberler kalkarsa onunda arkasi corap sokugu gibi gelir

iki secenek ya kazancaz ya kaypedcez

bunu da biz belirlicez

bence biz herheyi belirledik yaptiklarimizla

pardon pardon yapmadigimiz mitinglerle ve yuruyuslerle

turkiye bolundu boluncek

bolundunen ta dil 1989lara

1912lere gitcez yine

atesler icine atilcaz

dilim dilim dograncaz

ta nelere marus kalcaz bi bilsez

turkiye bolunmedinen

veye yok olmadinen

biseyler yapmak lazim

ya yeniden aya kalkcaz

yada yattigimiz yede

kafamiza bi kursun

anladinizmi

o kadar

basit

SAYGILR

ascik yine
kulturno
davranam
canim
AB. 2009-09-02 19:08:05
Turko sen kursumu nereden çikardin da sikacaksin kafana sen çok derinlerden dúsúnúrsen ancak Beyin veya kalp krizinden gidersin .Artik O 1912 ler óldú meseleler cesurlukla deyil Birlesmis milletlerin gózleminde masa úzerinde baris imzalariyle çózúlúyor. Aksi hallerde,de HATO,nun múdalesiyle haal olabiliyor. Bizim úlkemizde olan Insanlarin sayisi kadar el agalemin Saldiri uçaklari var ne yaptilar eski Yugoslavijayi hemeh alabora ettiler Beton kafali diktatórleri kiçinin ústúne oturttular M.Paliç R. Karaciç Miloseviç,ler AB,nin insan haklari mahkemesine Sefk ettiler ve Cezalandirdilar. Can yakanin cani olmazmis. Bugún bir milleti kór dúyúmde tutmaya çalisani Yaarin AB Ikonomik ambargoya koyuyor ve Haddini bildiriyor.Demokrasilerde bu bóyledir sen dogru yoldaysan seni hiç bir kimse yolundan caydiramaz sen hakkini her yerde ariyabilirsin Saygilar.
PIDPIDIK 2009-09-02 21:41:32
Varnali kanatlarina saglik agam,Duvanmisin Sahinmisin sen yoksa? biz Pidpidik olduk kaldik agam naapalim kade utansin
Dedeciyim nehaber bir gelisme varmi kontramitingdden?yoksa hersey palavramiydi?
EGER BIRSEY YAPAMIYONUZSA BURALARDA GUZEL GUVERCENLER GIBI TAKLA ATMAYIN BAK MILLETIN GOZUNU BAGLIYORSUNUZ
fes 2009-09-04 01:02:32
Tartışalım diyorsun, ama tartışma taşlaşmış görüşlerrde ısrar etmekle olmaz.

Sen bir tez ileri sürersin, karşılık olarak ben de anti tezimi sunarım; mantık kuralları tartışırız ve senteze varırız.

Tez - anti tez - sentez. Bu iş böyle olur.

Ne varki mantıklı argumanlar karşısında akan sular durması gerekirken işi inada bindirirsen, tartışma diye bir şey olmaz; olsa olsa karşılıklı hırlaşma olur bu.

Sennin saçma çıkışların sayesinde bizim de yaptığımız düpedüz hırlaşmadır.

Dostoevski diyor ki; kişi hayatının ilk döneminde edindiği alışkanlıkları, ikinci dönemde sadece tekrarlarmış.

Hayatının ilk dönemini Jivkov zamanında yaşamış biri "tek doğru vardır, oda benim doğrumdur" diye ikinci dönemde aynen sürdürmesi, anlaşılır bir zafiyettir.
şevked 2009-09-04 08:51:28
özgür,
o 15 dakka BG'de Türk varlığının tescilidir, beş para etmese bile.Kaldırılması doğru değil.
Şu an biz türklerde kanun ve demokratik eylemler çerçevesnde karşılıklı imza kampanyası başlamamız lazım.Ey bakın 2-3 beri Slovakyada macarlar ne yapıyor.Koyun gibi susmaya devam edersek, usul usul çaktırmadan asimile olup gideceğiz.
Bizim düşmanımız ATAKA veya GERB değl.Bizim düşmanımız kendi ataletimiz ve vurdumduymazlığımız.
DPS'dende inisyatifin başlamasını beklemememiz lazım, onlar hepsi fos.
Sinan 2009-09-04 12:56:49
Arkadaslar bir yazi okudum BNT nin saytinda 18.04.2009 tarihli ,Cebele bagli PRIPEK koyunde yasayanlarin cogu Hristiyanligi kabul ediyormus. Vejdi RashidovTA 1500 leva para vermis koyun tarihi yazilsin diye . Benim merak ettigim bu koyde kimler yasiyor ,pomaklarmi yoksa Turklermi ve neden bu insanlar Hristiyanligi kabul ediyorlar ,Bulgar baskisindan biktiklari icinmi???? Eger oyleyse demekki zayif insanlarmis . Onlari Hristiyanlastiranda Mastanli otes Karamfil .nasil koruyaca Muslumanligimizi ?????
turko 2009-09-05 12:42:22
gorosuz gayri hristiyanni kabul etme basladila
acil biseyle yapmazsak sonumuz hic hayir diyil
bem bazi fikirlerim va bu sitede yazmak doyru olmaz

beni skayptan bulun ta detayli gonusam


turkoturko24
Sinan 2009-09-05 22:16:19
Herkes dinini kendisi secer amma biz islamiyeti yaymak icin hicbirsey yapmazsak yavas yavas Bulgarlasacaz ve Hristiyanlasacaz .Suan Bulgaristanda Bulgarlarla evli olan cok Turk var ve bu evliliklerden dogan cocuklarin %90 Bulgar adlari veriliyor ve sehirlerde yaan Turklerin cogu kendi aralarinda ve evlerinde Bulgarca konusuyorlar o yuzden cocuklar Turkceyi iyi konusamiyorlar vea konusmuyorlar birakin dini bilgilei . Koylerden sehirlere tasinan Turkler desiyorlar ve Bulgarlra adapte oluyorlar v herkes kendi byolundaa gidiyor ve kimse kimseyi gormuyor . Bizim Muftulermiz daha aktif olmalilar islamiyei yayma konusunda ,insanlari arasira biraraya toplamalilar ve islamiyeti ogretmeliler cunku ailelerden fayda yok . Bulgaristandaki cogu kisi BOY abdestinin ne oldugunu bilmiyorlar ,boy abdesti almayan adamin ne kadar namazi kabul olur siz dusunun????????
şevked 2009-09-05 22:56:44
Sinana katılıyorum.Herkes prensip olarak dinini seçme özgürlüğüne sahip, AMA HER DİNİ GRUPTA KENDİ TOPLUMUNDAKİ FERTLERİNİ KAYBETMEMEK İÇİN MEŞRU ZEMİNDE TEDBİRLER ALMA HAKKI VAR.
Balkanlarda Ortodoksluğun Bulgar,Yunan ve Sırp kimliğinn oluşumunda ne kadar önemliyse BALKANLARDAKİ TÜRKLER İÇİN İSLAM DİNİDE KİMLİK AÇISINDAN O DERECE ÖNEMLİ.
Eğer "herkes dinini seçmede özgürdür size ne" LİBOŞ VURDUMDUYMAZLIĞIYLA hareket edersek KURTLAR SÜRÜMÜZÜ TEKER TEKER YOK edecektir.

Anlayana sirvi sinek saz,
anlamayana davul zurna az.
turko 2009-09-06 12:08:29
tek care birlik olmak halki orgutlemek
aksi taktirde yok oluruz yok olmaya basladik
zaten
ALLAH buyuktur yuce rabbimiz kuranda belirtiyorki
kim islamiyet uyruna bisey yapmaya niyetlenirse
ben daima onun arkasindayim diyor
bunu beyninize boyle sokun ve asla umitsizliye kapilmayin geleceye umitle bakin cocuklariniza
milletimizin ve dinimizin sanli tarihini anlatin
biraz Mir Sultan Galievi ornek alin bakin adam cani paasinada olsa nyapma calismis
Osmanoğlu 2009-09-06 19:50:18
Eğer Türkçe yayın kesilirse bence çok iyi olur.
Zaten 7 dakikalık bir yayını 10 dakikalık gibi göstermek Bulgaristan Türklerine yapılan bir hakarettir ve saygısızlıktır. Bulgaristan Hükümeti bu şekilde kendi kalesine vuruş yapmış olur. Avrupalılar da bulgarların ne kadar "hoşgörülü" olduğunu anlarlar. Türk Televizyonları bize yeter. Dünyaca ünlü medyalar elimizin altında 24 saat kaliteli yayınlar yapıyor:
TRT, CNN TÜRK, NTV, HABERTÜRK. Bence bulgarlar Türkçe oğrensinler ve gerçekleri görsünler çünkü bulgar medyaları bir çok haberi kasıtlı olarak yayınlamıyor.
Irak savaşı zamanında bulgar televizyonu Bush un poposunu yalarken türk medyası savaşın gerçek yüzünü bizlere gösterdi.
Bence TRT Bulgaristan Türklerine yönelik yayınlarını arttırır.
şevked 2009-09-07 08:59:21
Osmancık,
Bu 10dk haber programının kaldırılması ülkedeki türk varlığını red etmek demek.İşe yaramasa bile kalması lazım.
Sen birde çok yalnış düşünüyorsun.Türkçe öyle bazı Türk TV'lerinin şişirdiği gibi "dünya dili" falan olacağı yok - malesef.Biraz gerçekçi ol!

Sonra Avrupada Bulgarlara Avrupada kimse "siz hoşgörüsüzsünüz" falanda demeyecek.
Örnek vereyim,

AB ülkesi olan Estonya ve Letonyada rus azınlığı bizden çok daha büyük baskılara mağruz, mesela sırf estonca veya letoncayı aksanlı konuşuyorlar veya şu bu kelimeyi yalnış telafuz ettiler diye adamları işinden, mesleğinden hatta vatandaşlıktan atıyorlar, ama AB'de kimse çıt diyor mu onlar için?
turko 2009-09-07 11:29:21
estenyoda ve letonyada ruslara hic boyle yapildiyini bilmezdim biz halimize cukredem dicem diyemom
ne de olsa turkuz biz hep ta iyisine laikiz
zafere giden yolda cekilen cile kutsaldir sonunda olum olsa bile ben bunu kaffama boyle koydum mir sultan galievin yolunda sonuna gadana gitcem benim milletimin yok olmamasi icin ALLAH benimle bunu biliyorum (*
şevked 2009-09-07 12:38:55
İyide kardeş,
ben zaten ezelden beri DPS'den her şey beklemeyelim diye yazıyorum sağ sola zaten???

Mesela bir "initsiyatven komitet" kurup bizde karşı imza kampanyası, yani bırakın kapatmayı daha fazla türkçe TV ve rado yayınları için imza toplamaya başlayabiliriz mesela.

Daha küçükler hatırlamaz belki 1992de bu günkü seçmeli anadil dersini uzun süren okul boykotları ve eylemler sonucu aldık, ama o zamn DPS yöneticilerinin sarayları yoktu, karayip adalarında tatil yapmıyorlardı ve türklük katsayılarıda daha yüksekti, millet gene parasız pulsuzdu, ama bu kadar yozlaşmamış ve "çalga kültürünümn" kurbaı değildi.
TURKO 2009-09-07 14:41:25
HELE CUKUR BENI ANLAYAN BIRILERI CIKTI
BEN KALEME KARSI DILIM AMA KALEMLEN HAK ELDE EDILMICENI KOSOVOLULAR TUM DUNYAYA GOSTERDI
T.C KURULMADAN ONCE TBMM KURULDU VE ONDANDA ONCE KONGRELER DUZENLENDI VE GAZI MUSTAFA KEMAL PASA TUM ANADOLUGU DOLASIP HALKI ORGUTLEDI
BIZDE HAKKA GIDEN YOLDA YURUCEKSEK
BENDEN SIZE ONERILER


1.TURKCE YAYIN YAPAN YENI BIR GAZETE CIKCAK
2.BI AYDA BIKERE BI KONGRE DUZENLENCEK
3.BIZIM FAYDAMIZA OLCAK SEYLE ICIN KAPI KAPI DOLACIP IMZA TOPLANCAK VE MECLISE SUNULCAK
4.TARIH KURSLARI ACILCAK TURKIYEDEN TARIH HOCALARI GETIRILCEK COCUKLARA SANLI TARIHIMIZI ANLATCAK
5.YENI BIR DERNEKTE KURULA BILIR


SIMDI BANA BU ONCA SEY NAP OLA DIYE SORASEZ GOLAY OLMUCA KESIN AMA NIYETLENMEK BASARININ
YARISIDIR ALLAH YARDIM EDER (*
TURK 2009-09-07 16:14:53
TURKO kardesim cok guzel seyler soylediklerin ama su Turkce kitaplarimizda keske bir yenilenseydi ,pacavra kitaplarla kimse Turkce okumak istemiyor . Turk tv sinde paramiz olmadigi icin kitaplari yenileyemiyoruz diyorlar DPS liler utanmadan ,ama oteller ,otobusler ,araziler almaya paralari cook. Neyse Allah bilir isini.yinede saolsunlar bu zamana kadar getirdiler isi ama bundan sonra degisim sart ,adam gibi TURK partisi kurulmali.
turko 2009-09-07 19:51:35
kitaplarin masrasraflarini T.C devleti uslene bilir
ama istemek lazim aglamagan bebe sut vemola
masraflari ahmed dogan madem karsilamo assak tayip'e bi telefon anlatcak sule bule ama onuda yapmo
cunku borisovtan siderovtan bi farki yok siz bilomusiz turkiye dps aracilinlen ne parala salo bize ama o parayida yiyola bak suliem dps turklerin haklarini aramak icin kurulmus bi parti degildir turkleri aldatmak ve somurmek icin kurulmus bi partidir remzi osman
dediki iktidardan ducesek cok kotu ceyle bizi bekliyo olcak diye bita dua olmucakmis falan filan duada vecdi rasidova bide kostova nile demedi ama ozmanda kamerala yoktu ceken onu bi kamera oledi azini bile acamicakti serefsiz yeni bir turk partisinin kurulmasi icin okumus akilli gencler lazim ama oda gittikce azalo
halimiz duman ucuruma duru yuruyoz bizi temelimizden gosurola yani dinimizden gosurola
dinden cok uzaklastik ataka diyoki bulgaristanda turk yok musluman va bunu demek adamlarin icine gelo
bizi turklukten kopadiklari zaman elimizde zor zar tuttumiz dindene olcaz cunku ozmanda geride bisey galmicak adamla icini cok iyi bilo
türke türkten başka dost yoktu 2009-09-10 15:14:33
kasım ayı sonuna doğru sofya tıp üniversitesine gelecektim okumak için ama genel anlamda okuduğum yorumlardan sonra baya bir tırstım..üniversiteyi bulgaristanda okumakla doğrumu yanlış mı karar verdim bilmiyorum.bizim mahallede de bulgar asıllı türk vatandaşları yaşıyor hepsi ortodoks ve bulgar kültürlerine sahip çıkarak yaşıyor hiçkimsede onları bulgar diye dışlamıyor ve bizlerle bayada iyi geçiniyorlar. hatta SOFYA TIP üniversitesinide bana onlar tavsiye etmişti..bulgarların önceden türklerden nefret ettiğini artık böyle birşeyin pek kalmadığını söylediler bana demek yalan söylemişler!!! demek sofyaya gelmekle çok büyük bir hata yapacam görünen o gibi..milliyetçi ATAKA partisi türkleri bulgaristanda asimile edip yok etmeye çalışıyor.. EE bende milliyetçi bir insanım MHP görüşlü biriyim ama ben kalkıpta benimle aynı sokağı paylaşan bulgarlara ırkçı bir muamele göstermiyorum tam tersi onlarla muhabbeti hep hoş tutup onlarla iyi geçiniyoruz.. ee şimdi siz sevgili balkan türklerinin çektikleri bu acıları zulümleri gördükten sonra ben napayım şimdi?? onları kesmek bana hakmıdır değilmidir sorarım size?
TÜRKE TÜRKTEN BAŞKA DOST YOKTU 2009-09-10 15:15:21
kasım ayı sonuna doğru sofya tıp üniversitesine gelecektim okumak için ama genel anlamda okuduğum yorumlardan sonra baya bir tırstım..üniversiteyi bulgaristanda okumakla doğrumu yanlış mı karar verdim bilmiyorum.bizim mahallede de bulgar asıllı türk vatandaşları yaşıyor hepsi ortodoks ve bulgar kültürlerine sahip çıkarak yaşıyor hiçkimsede onları bulgar diye dışlamıyor ve bizlerle bayada iyi geçiniyorlar. hatta SOFYA TIP üniversitesinide bana onlar tavsiye etmişti..bulgarların önceden türklerden nefret ettiğini artık böyle birşeyin pek kalmadığını söylediler bana demek yalan söylemişler!!! demek sofyaya gelmekle çok büyük bir hata yapacam görünen o gibi..milliyetçi ATAKA partisi türkleri bulgaristanda asimile edip yok etmeye çalışıyor.. EE bende milliyetçi bir insanım MHP görüşlü biriyim ama ben kalkıpta benimle aynı sokağı paylaşan bulgarlara ırkçı bir muamele göstermiyorum tam tersi onlarla muhabbeti hep hoş tutup onlarla iyi geçiniyoruz.. ee şimdi siz sevgili balkan türklerinin çektikleri bu acıları zulümleri gördükten sonra ben napayım şimdi?? onları kesmek bana hakmıdır değilmidir sorarım size?

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS