Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
19 Ocak 2020
HABERLER » Kırcaali
ÇİFTÇİLER TARAFINDAN ÖDENEN ASGARİ SİGORTA PRİM ORANI 4 KAT ARTIRILDI

ÇİFTÇİLER TARAFINDAN ÖDENEN ASGARİ SİGORTA PRİM ORANI 4 KAT ARTIRILDI

03 Aralık 2009

Bu gün Millet Meclisi’nde kabul edilen sigorta kanunundaki değişikliklerle tarım üreticileri tarafından ödenen en düşük sigorta primleri 65 levadan 260 lavaya yükseltildi. Buna karşı çıkan Hak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ milletvekilleri çoğunluk tarafından alınan kararı protesto etmek için meclisi terk ettiler.
HÖH milletvekili Hasan Ademov yaptığı açıklamasında “Bu alınan karar yaşanan kriz döneminde en düşük gelirli vatandaşları etkileyecektir bu da ister istemez çiftçiler ile Hükümet yetkilileri arasında bir çatışmaya yol açacaktır” dedi.
HÖH partisinden yapılan açıklamada tarım üreticileri tarafından ödenen en düşük sigorta primlerinin 4 kat yükseltilmesi gelecek yıl çiftçilerin ve tütün üreticilerinin kayba çalışacaklarını, bu da sosyal gerginliğe yol açacağının altını çizdiler.

Kaynak: Kırcaali Haber


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Perperek Papazı Der ki... 2009-12-04 00:44:33
Bu kanun önergesinin ardından özellikle Türklere karşı iktisadi soykırım gizleniyor.

Bu düşencenin arkasındaki düşünce şudur: Türklerin sorunlarını yerinde çözmek yerine kırsal alanda yaşayan ve tütün tarımı ile geçimini sağlayan ve geçen seçimlerde DPS'nin kaleleri olan ve gelecekteki seçimler için potansiyel oy kaynağı olan bölgelerde düşük kar marjından ve yüksek sigorta primlerinden dolayı özellikle tütün gereken asgari geçim gelirini sağlayamayacaktır. Türkler tütün tarımını bırakmak ve iş aramak için evini barkını terk etmek zorunda bırakılacak.

Böylece önümezdeki ve daha sonraki seçimlerde DPS'nin "oy ocaklarına" incir ağacı dikilecektir. Son 100 yılda Bulgaristan devletinin Türklere karşı sıkça kullandığı göç mekanizmasını sessizce yeniden devreye sokmuş bulunlaktadır.
hoca 2009-12-04 11:19:46
Nasreddin Hoca’nın bir eşeği varmış. Eşek her gün geç saatlere kadar tarlada, dağda, bayırda çalışırmış. Çalıştığı ve ter döktüğü için de günde on avuç yem tüketirmiş. Bir gün hoca, “Bu eşeğe on avuç yem fazla, dokuz avuç neyine yetmiyor” diye düşünmüş ve o gün dokuz avuç yem vermiş; “bir avuç kâr ettim” diye sevinmiş. Eşeğini bir yerine iki defa okşamış! Bir gün sonra yemi sekiz avuca indirmiş. Daha sonraki günler yedi avuç, altı avuç, beş avuç derken en sonunda hiç yem vermemiş. Hoca, elde kalan yemi satmayı bile düşünmüş. Sabah kalkmış bir bakmış, eşek nalları dikmiş.
“Tüh” demiş hoca, “Tam da yemsiz çalışmaya alışmıştı.”
Kara Ibrahim Aga 2009-12-06 14:08:19
Haber chok güzel.En sonra Ahali tütündenden kurtulma shansina kafushacak.
Ne bu be kardeshim,mart ayindan aralik ayina kadar chalish ve temiz 2000lv?
Bizim Zübüklerin azlarindan 20 senedir "Alternativ ürün " sözü düshmedi,ama tan ne oldunu söyleyemediler.
IshAllah Zehtin fidanlari tutarda Milletimizin yüzü biraz güler..

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2019    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS