Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
09 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
REMZİ OSMAN ÖNDERLİĞİNDE 20 YIL SONRA PEKİŞTİRİLEN KARDEŞLİK

REMZİ OSMAN ÖNDERLİĞİNDE 20 YIL SONRA PEKİŞTİRİLEN KARDEŞLİK

03 Haziran 2010

Bulgaristan Türklerinin en yoğun yaşadığı Kırcaali, Razgrad ve Tırgovişte 20 yıl önce yapılması gereken bir ilke imza attılar. Var olan kardeşliğini pekiştirdiler.

Bunun böyle olacağı önceden görülüyordu ki, ta gecen Cuma gününe kadar. Kırcaali Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) emektar milletvekili Remzi Osman bunun gerçeklemesini mümkün kıldı.

Geçen Cuma sabahın erken saatlerinde Kırcaali HÖH Gençlik Kolları İlçe Teşkilatı başta Bayram Bayram ile ve misafir olarak Kırcaali HÖH Gençlik Kolları İl Teşkilatı Başkanı Ahmet Habib Sofya’ya hareket ettiler. Oraya vardıklarında Remzi Osman’ın davetlisi olarak Millet Meclisi’nde yapılan çalışmaları bizzat gördüler. Önce, Sofya gençleriyle Meclisin Batı salonunda en kıdemli beş vekilden biri olan Remzi Osman’dan bir vekilin siyasi günlüğünü ve gündemini, meclis komisyonlarının çalışmaları hakkında bilgilendirildiler. HÖH Meclis odasına misafir oldular. Burada da Lütfi Mestan, Aliosman İmamov, Tuncay Naimov, Ramadan Atalay ve Yanko Yankov ile sohbet ettikten sonra Meclis Denetimini izlediler. Ardından son yıllarda demokrasinin değişmez adresi olan HÖH parti binasına gidildi. Burada gençler hoş geldinizle milletvekili Necmi Ali karşıladı.

Gençler, demokrasinin Mekke’sini terk ederek, Veliko Tırnovo’ya doğru yola çıktılar. Remzi Osman da otobüste gençlerle beraber di. Veliko Tırnovo’da bizzat oranın milletvekili Hasan Hacı Hasan tarafından karşılandılar. Tatlı kahvelerini yudumlarken Arbanasi yüksekliğinden şehrin güzelliği ve manzarasına hayran kaldılar. Yine yola devam diyerek Tırgovişte civarında konaklandılar. Dünyadaki cennet misali bir turistik tesiste Çernooçene grubuyla buluştular. Çernooçene grubunun başında Belediye Başkanı Aydın Osman, Belediye Meclis Başkanı Bedriye Gaziömer, çok sayıda köy muhtarı ve başında Ferhat Ferhat olmak üzere HÖH Gençlik kolları temsilcileri vardı. Onlara Tırgovişte ve Omurtag gençleri eşlik ettiler. Gençlerle bizzat Tırgovişte milletvekili ve partinin ağır toplarından Kasim Dal ilgilendi. Ona da milletvekillerinden, Tunçer Kırcaliev, Erodoğan Ahmedov ve Omurtag Belediye Başkanı Necdet Şaban eşlik ettiler. Şumen milletvekilivekili Georgi Kolev onların arasındaydı. Remzi Osman’ın sevilip sayıldığı gençlerin gösterdiği ilgiden belliydi.

Ertesi gün sabahı gruplar çoğaldı ve yine yola çıkıldı. İstikamet Demir Baba Tekkesi’ydi. 1992 yılından bu yana Jivkov’un totaliter rejiminin Bulgarlaştırma döneminde, haklar ve özgürlükler adına verilen şehitler anısına anma törenleri düzenlenmektedir.
İlk defa Kırcaalili ilinden kalabalık bir grup başta Belediye Başkanları Hasan Azis ve Aydın Osman, yüze yakın köy muhtarı, Kırcaali ilinden HÖH gençlik kolları, il teşkilatı temsilcileri Demir Baba Tekkesini ziyaret ettiler. Orada verilen mesajlar, birliğin ne kadar yıkılmaz olduğunu gösterdi.

Kaynak: İsmail KÖSEÖMER


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 07 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:13 014
-Aktif Vaka Sayısı:5 205
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:297
-Toplam Vefat Sayısı:435
-Son 24 Saat Vefat Edenler:11

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS