Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
23 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
Nedim Gencev Dobriç Camisini zorla ele geçirmeye çalıştı

Nedim Gencev Dobriç Camisini zorla ele geçirmeye çalıştı

07 Şubat 2011

Millî Müslümanlar Konferansının tarihi yaklaştıkça Gencev ve destekçilerinin huysuzlukları artmaktadır. Birkaç ay önce müftülük binasını ele geçirmek için ilk teşebbüslerini yapan Gencev’in adamları uzun bir zaman sonra tekrar hücuma geçtiler. Bugün (7 Şubat) sabah saatlerinde Nedim Gencev ve has adamı Nikolay Pankov birkaç yandaşıyla birlikte Dobriç müftülüğüne destursuz dalmışlardır. Devir-teslim işlemleri için geldiklerini ve müftülüğün belgelerinin kendilerine verilmesi gerektiğini ifade eden Gencev ve yandaşları müftülük görevlilerinin tepkisi ile karşılanmışlardır.
Kısa bir zaman sonra müftülük binası etrafında toplanan Dobriçli birçok Müslüman, müftülük binasına lâyık olmayan insanların içeriye girerek Müslümanların merkezini kirletmelerinden dolayı rahatsızlıklarını dile getirmişlerdir. Gencev ve etrafındakileri usulünce binadan çıkmaya davet eden Müslüman cemaat, Gencev ve Pankov tarafından tehdit edilmiş ve çıkmayacaklarını ifade etmişlerdir. Bunun üzerine müftülük binasında kargaşa çıkmış, Gencev ve adamları tekme tokat dışarıya kovulmuşlardır. Karışıklıkta Gencev de tekme yiyenlerden olmuştur. Atasözümüzde de belirtildiği gibi, uslanmayanın hakkı kötektir.
Daha sonra polis çağıran Gencev, emniyet memurlarına yanıltıcı belgeler göstererek içeriye girmek için destek istemiştir. İlk anda bu talebe olumlu cevap veren emniyet görevlileri, müftülük çalışanları ve Müslüman cemaatin taleplerini ve sundukları belgeleri gördükten sonra Gencev’i müftülük etrafından uzaklaştırmışlardır.
Bugünden itibaren 12 Şubat 2011 tarihinde düzenlenecek Millî Müslümanlar Konferansına kadar Tekke Camii’nde bulunan müftülük binası Müslüman gönüllüler tarafından sıkı güvenlik önlemleri altında korunmaya devam edecektir. Ayrıca konferans gününde de Gencev’in muhtemel taarruzlarına karşı bütün bölge müftülüklerinin binaları gönüllü Müslümanlar tarafından korunacaktır.

Kaynak: Süleyman Hacıoğlu - Dobriç


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Kardeşim Türkçe Konuş! 2011-02-07 21:34:00
Atasözümüzde de belirtildiği gibi, uslanmayanın hakkı kötektir.
---------------------------------------------------------

Hemen hemen haklısın bu sözün doğrusu:
Nush ile uslanmayanı etmeli tektir, tektirle uslanmayanın hakkı kötektir.

Gencev ve tayfası ise çift kötekliktir.
HASAN 2011-02-07 22:14:12
Helal size be , bu kopeğe hakettiğini verdiniz, eski günler geride kaldı artık, bitti komunizm zamanları pis Gencev. Bu kopek her gittiği yerde böyle karşılanmalıdıri ezdirmeyeceğiz artık kendimizi, PİSLİK
ali 2011-02-07 22:43:32
pislik gencevin son cirpinislari
ersin 2011-02-08 09:17:36
zorla güzellik olmayacağını ne zaman anlayacak bu adam, böyle ahmakça girişimlerde bulunacak kadar gözü dönmüş, iyi olmuş gerizekalı aynı girişimlere başka yerlerde de bulunmaya devam ederde gününü görür inşallah...
H.Efendi 2011-02-08 12:27:30
Demek işler bu denli vahim.
Olurmu böyle şey! ayıp.
Yaşlı adamlar. Menfaat çıkarları gözlerini döndürmüş. Rezil olduk...
Camiden sopa ile insan çıkarıldığını okuyunca ürperdim.
Toplanan Olağanüstü Kurultay imzalarının tümü, vurulmuş, kakalanmış olanların yazılı beyanlarıyla birlikte, topluca bir önemli avukatın derleyeceği bir dilekçeyle esaslandırılarak hemen (Kurultaya kadar) Meclise ve Başsavcıya gönderilsin ve Sofya Mahkemesince alınan ilgili kararın hiç zaman kaybetmeden ve itiraz hakkı men edilmek suretiyle kesin bozulması istenmelidir.
Yüksek Mahkemece alınan kararların kötüye kullanılması, bunlara dayanarak insanların yasal ve kutsal dini haklarına saldırıda, dini hakların serbestçe kullanılmasında ihlalde bulunulması, seçilmiş makamlara tecavüz, evrakları gaspetme teşebüsü v.b. kanunca yasaktır.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS