Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
28 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali il Teşkilatı : “Kasim Dal, GERB’in siyasetini yürütüyor”

Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali il Teşkilatı : “Kasim Dal, GERB’in siyasetini yürütüyor”

14 Mayıs 2011

Son aylarda GERB’in iyi düşünülmüş adımlarla Kasim Dal’ı Truva atı gibi aktif anti Hak ve Özgürlükler Hareketi’ne(HÖH) karşı politika yürütmesi için maksatlı siyasi senaryosuna şahidiz.

İktidarda olanlar, Kasim Dal’I HÖH’nde çiviye dönüştürme ve kullanma planlarının ilk sinyallerini daha geçen yıl Temmuz ayında verdiler. Ulusal bir gazeteye verdiği demeçte Kültür Bakanı Vejdi Raşidov, Dal’ı, Ahmed Doğan’ın makamına geçmesi gereken “HÖH’nin dürüst, akıllı ve şerefli bir üyesi” olarak övüyor. HÖH’nin “şerefli” eski Genel Başkan Yardımcısı partiden uzaklaştırıldıktan az zaman sonra, parti yönetiminin yardımcısı olarak, 20 yıl boyunca yürüttüğü politikayı bir çırpıda silerek saldırıya başlıyor.
O, yaptığı siyasi harakiri (intihar) sürecinde o kadar heyecanlı ki, Boyko Borisov ve Tsvetan Tsvetanov’un birlikte alındığında, kendini onlardan daha büyük GERB’çi çıkarıyor.

Dal’a yeni arkadaşlarından verilen ödevler hemen belli oluyor: “Karışık bölgelerde Türklerin yoğun olarak devlet makamlarına geçmeleri, buna karşılık Kasim Dal ve Mehmed Dikme Hak ve Özgürlükler Hareketi’nin seçmenlerinden %30’unu başka partiye çekecekler”. Ocak 2011 tarihinde yerel bir günlük gazete, bu teklifin Boyko Borisov’un bürosunda bulunduğunu bildirdi. Bunun ardından Dal’ın yurtiçinde yaptığı görüşmeler geliyor. O, 10 gün içinde Kırcaali’ye üç kez geldi, resmi olarak burada 2’si onun destekçileri (Adem ve Gürsel) ilan edildi.

Dal’ın görevi Kırcaali’ye girip, HÖH’nin ülkedeki en güçlü teşkilatında kargaşa yaratmak. Bu amaç için GERB Glavatartsi’ye yardım gönderiyor. Oradaki mayıs komplosuna katılan GERB’erlerin birisi, bu hafta ulusal bir gazete tarafından sözleri verilerek, Dal’ın kendisini davet ederek karşılık verdiğini, çünkü HÖH’nin tekelini bozmak için atılan her adımın ardında olduğunu, yoksa kesinlikle GERB’i desteklediğini söylüyor.

Toplantıda HÖH’ni dağıtmak için ilk denemenin 14 Mayıs’ta yapılmasına karar alınıyor. Bu tarihte artık başka bir GERB etkinliğinin yapılması planlanmıştır-üç saatlik festival biçiminde börek ikramı. Dal, devlet tiyatrosu salonunda yeni ahlaktan söz ederken, devletin önde gelen adamların bir kısmı, tiyatro yakınında merkez parkta destekleyici etkinlikle ona cesaret verecekler.

Bunlar Kasim Dal’ın GERB’in aleti olmasının ispatlarından sadece bir kısmıdır.

Bizler, HÖH Kırcaali İl Teşkilatı üyeleri, bu kötü yönetilen siyasi tiyatronun ekim ayında biteceğine ve yönetici maşasının Kasim Dal’ı ve onun bir avuç destekçilerini artık işe yaramaz birileri gibi iterek, onların tarihe karışacakları kanaatindeyiz.

Ne Dal’a, ne Kal’a partiyi istikrarsızlaştırmasına izin vermeyeceğiz, çünkü bizim destekçilerimiz ve seçmenlerimizin onların çıkarlarını savunacak güçlü ve tek bir partiye ihtiyaçları var.

13.05.2011, Kırcaali

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Azerbaycan 2011-05-15 10:18:10
Şu manzaraya bakarmısınız arkadaşlar gözyaşlarımı tutamadım,56.Eurovision şarkı Yarışmasını Azerbaycan Kazandı.

Nigar Cemal sahneye TÜRK Bayrağı ile çıktı,birincilik sonrası sahneye çıkarken de Azerbaycan yerine Türk Bayrağı ile sahneye çıkması Türkleri gurulandırdı...

VİDEO
http://www.beyazgazete.com/video/2011/05/14/56-sarki-yarismasini-azerbaycan-kazandi.html
Biz bir millet iki devletiz 2011-05-15 11:50:38
Ebulfez ELÇİBEY'İN ruhu dimdik ayakta,her yerde gönüllerimiz aynı,Türkiye ve Azerbaycan olarak en kısa zamanda birleşmeliyiz!
Perperek Papazı Der ki... 2011-05-15 16:18:09
Eurovision, kültürel etkinlikten çok politik ihtirasların döndüğü bir organizasyondur.

Türkiye, elenince Türk diyasporası Azerbaycan'a oy vermeyip Ermenistan veya Kıbrıs Rum kesiminin lehine oy kullanacak değil ya?

Siz hiç Kıbrıs rum kesiminin Yunanistan'a ve Yunanistan'ın Kıbrıs rum kesimine tam puandan başka puan verdiğini duydunuz mu?

Yoksa Azeri nomenklaturasındaki gardaşlarımız düne kadar şehitliğimizden söküp attıkları bayrağımızı memur atadıkları Eurovision yarışmacıların ellerine tutuştururmuydu?
Azerbaycan 2011-05-15 17:17:33
Şehitlik olayını boşver unut gittsin!Azerbaycan demek Aliyev hanedanlığı demek değildir,bayrağımızın indirilmesine Azerbaycan içinden de büyük tepkiler verildi...

Yutübteki videoya 808 tane yorum yapılmış.

Super görüntü kalitesi HD izleyin
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=fSnz-iF9Xps
rE 2011-05-15 18:24:40
Hak ve Özgürlükler Hareketi Kırcaali il Teşkilatı : “Kasim Dal, GERB’in siyasetini yürütüyor”Katiliyorum.
berk 2011-05-15 18:45:47
(Yoksa Azeri nomenklaturasındaki gardaşlarımız düne kadar şehitliğimizden söküp attıkları bayrağımızı memur atadıkları Eurovision yarışmacıların ellerine tutuştururmuydu?)

(Şehitlik olayını boşver unut gittsin!Azerbaycan demek Aliyev hanedanlığı demek değildir,bayrağımızın indirilmesine Azerbaycan içinden de büyük tepkiler verildi...)

Yoksa A(rap) K(ürt) Partisinin Amerikanın kuklası güdümünde Karabağ sorununu görmezden gelerek Ermenistan'la sınırları açma ve sıfır politikası gütme amaçlı(Anayasasında ülkemizin topraklarının çeyreğini kendisinin olduğunu belirten ülkeyle nasıl sıfır sorun politikasıysa kimse çözemedi ben de dahil, politik bir garabet var bellliiii) yaptıkları ve Bursa'daki Türkiye, Ermenistan Maçının özel davetlisi Ermenistan Devlet Başkanının moralini bozar diye Azeri Bayraklarının direktiflerle çöp kutusuna atılması yol açmış olmasın sakın bunlara? Köken birlikteliğimizin bulunduğu ülkeyle yoktan sorun yaratıp, ülkemizin topraklarını üzerinde hak talep eden ülkeyle sorunları sıfıra indirmeye çalışmaya nedir?

AKP'nin engin Dış Politikası efenimm hastasıyız ilgiyle takip ediyoruz birde Nepalle falan ilişkilerimizi geliştirebilirsek süper gücüz demektir!

Birde vizeleri kaldırdığımız Orta-Doğu ülkelerinden 1-2 milyon kişi doluşursa ülkeye oldu bu iş alsana kozmopolit ülke, liberaller rahat uyur artık.........
Azerbaycan 2011-05-15 20:33:26
Saptırma yavrum saptırma,Karabağ sorunu Türk'ün onur meselesidir,o sorun çozülmeden sen ve pamukyan hariç kimse ermeniye selam vermez.Azerbaycan'a Türkiye olarak çoktan kaldırmıştık vizeleri (arap ulkelerinden daha önce) fakat Alıyev'in göbeği Moskova'da bağlandığı için vizelerin kaldırılmasında uzatmaları oynattı...
Perperek Papazı Der ki... 2011-05-15 20:48:53
Bizim dengesiz Aptramançelebi gene bişeyler sayıklamış...
berk 2011-05-15 22:06:59
Senin AKPciğin Azeri Bayraklarını Ermeni kardeş ülke lideri için bizzat Bursa'da çöpe attırdı mı attırmadı mı ilk önce kendine bak sonra Azerbaycan'ı suçla emi ?
berk 2011-05-15 22:08:32
Aha bizim paranoid şizofren buraya da damlamış yarın hava rüzgarlı olucakmış arkasında bulgarların bir oyunu olmasın dök bakalım paranoyak teorilerini buraya
berk 2011-05-15 22:15:00
(çozülmeden sen ve pamukyan hariç kimse ermeniye selam vermez.)

Hey gidi be topraklarının çeyreğini hala anayasasında kendisine ait gösteren ülkeyle ABD zoruyla masa oturup müzakere yaptın mı yapmadın mı ?

Ufku geniş bakanın dünün PKK destekçilerini Ankara'da abi, dayı, amca diyerek göklerde karşıladı mı karşılamadı mı?

Irak'ın Kuzeyindeki beş para yetmez özerk yönetimi Erbil'de konsolosluk açarak tanıdın mı tanımadın mı?

Kerkük kırmızı çizgilerini teker teker Washington'dan yalatıp sildirttiler mi, sildirtmediler mi?

Gazze'yi bırakında Irak'taki, İran'daki Türkler için bağırın birazcık hatta en azından one second(bir saniye)'de deyiverin herhalde Gazze'dekiler kadar insan değerleri vardır ama yerse dimi ? ABD'nizden önce bir izin alından da belki .........

BOP Eşbakanlığına sevgilerle
Perperek Papazı Der ki... 2011-05-15 22:44:20
Senin AKPciğin........

Ah be dengesiz yavrucum AKP'nin şeyine şey katayım sana-Aptramançelebimize bişey olmasın...
fes 2011-05-15 23:06:32
Kasım Dal Ahmet Doğan'ı Türkçülük yapmıyor diye eleştirseydi halkın desteğini alabilirdi, ama onun ağzından öyle bir kelime çıktığını hiç duyan oldu mu? Yok. Zaten türkçülük yapsaydı Gerb onu asla ve kata desteklemezdi. Yaptığı bölücü faliyetlerden dolayı yeminli türk düşmanı bugarlar neredeyse şıkıdım şıkıdım oynayacaklar.

İstifa ederken Kasım Dal bölücülük yapmayacağım diye söz vermişti, ama anlaşılan verdiği sözü unutmuş görünüyor. Dps içinde destekçin falan yok, kaldı yeni bir parti kurmak, ama böyük disident onu da yapmıyor. Geriye ne kalıyor? Dallama işler kalıyor. Hayırlı olsun!
Perperek Papazı Der ki... 2011-05-15 23:59:38
Dal'ın ipi ile kuyuya inenin hali daldan düşmüşe benzeyecek... İnşallah kimseler çürük dala oturmaz...
Azerbaycan 2011-05-16 00:41:15
''BOP Eşbakanlığına sevgilerle''

BOP'un Türkçe açılımı ''Büyük Osmanlı Projesi'' fakat benim gönlüm TURAN'dan yana,aslında hangisi çabuk olursa,ikisinede hayır demem...
berk 2011-05-16 00:56:03
Haklısın BOP(Büyük Osmanlı Projesidir)ki bizi dünün peşmergesinin elini, ayağını öpecek hale sokan yoksa bu BOP başka BOP mu ? BOPLAMASINLAR SİZİ AMAN
ittihatçılık bitti 2011-05-16 01:09:24
fes ve berk ittihatçıdır türkçüdür yorumlarına izin verilmesin defolup gitsinler ittihatçılığa fikir hürriyeti yoktur rüya görün siz ikiniz emi hala
ittihatçılık bitti 2011-05-16 11:48:35
feslere berklere hayır bunlar statükocu türkçülerden bunların dönemi geçti kapasınlar çenelerini fes cemaate ona buna sataşma güncelle kendini berk çok akıllı olabilirsin ama yanlış politik tercihlerle bi yere varılmaz bunu bil
Kara Ibrahim Aga 2011-05-16 16:58:59
Vay be...

Bu yaziyi okuduktan sonra "Rabotnichesko Delo" aklima

geldi...

Ayyyynen ayni stil...ayni üslüp...

Zaten Onlarin BiBileri degiler mi ki...?

Bu arada GERB ve HÖH koalisionu DeFakto de Yure oldu...

Bölgemizdeki Okullarin Keneflerin boyanmasini bilem bir-kach

Cakala yaptiranlar nasil olduda goskocaman Park projesini

Cvetanovun Firmasina verdiler?

Nasil oluyorda gechen gün hich ihtiyachlari olmadi yerde

bi komisiona GERB ve Ataka'nin oylariyla Sabriye Sapuncievayi

O komisona aldilar?

Chok daha örnekler vere bilirim ama degemez....
fes 2011-05-17 00:08:01
Yirmi sene sonra paspas gibi sokağa atılmasını kabullenemiyor tabi. Kim olsa kabullenemez. Lakin bu onuru kırılmışlık duygusu adama siyasi yanlışlar yaptırır, hiç istemediği halde bir bakmışsın, bulgarların hizmetine çalışır oluvermiş.

Ahmet Doğa da adam harcamakta neredeyse Stalin'le yarışıyor valla. Eğer herhangi biriyle artık çalışmak istemiyorsan, adamı kullanılmış peçete gibi sokağa atma, onurunu koru. Ama o incelikler nerede? Şİmdi kalkmışlar "Dal GERB siyaseti yürütüyor" diyorlar. Vaktinde adamın onurunu kırarken düşünseydiniz bunu efendiler.
Roza hAJIYEVA 2011-09-04 00:41:16
BIZ AZERI DEYILIK LUTFEN BIZE aZERI YAZMAYIN. bIZ AZERBAYCANLIYIQ, AZERBAYCAN TURKUYUK!!!!!!

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS