Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
28 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
HÖH lideri Ahmed Doğan, partinin Kırcaali kulübünü açtı

HÖH lideri Ahmed Doğan, partinin Kırcaali kulübünü açtı

19 Mayıs 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketinin (HÖH) Genel Başkanı Dr. Ahmed Doğan dün partinin Kırcaali ofisini resmi olarak açtı. Kırcaali’nin merkezinde gerçekleşen olay Sayın Doğan’ı selamlamaya gelen yüzlerce parti üyeleri ve yandaşlarının yoğun ilgisiyle geçti. Onların arasında birçok Bulgarlaştırma süreci sırasında zülüm görenler, Avrupa ve Türkiye’den gelen destekçiler, HÖH’ün genç üyeleri vardı. Açılışta resmi misafirler olarak değerli HÖH Genel Başkanı Ahmed Doğan ile birlikte, HÖH Parlamenter Grubu milletvekilleri, HÖH Merkez Kurulu üyeleri, HÖH Genel Başkan Yardımcıları Lütfi Mestan, Ruşen Riza, Aliosman İmamov, Filiz Hüsmenova ve HÖH İl Teşkilatı Başkanı Bahri Ömer hazır bulundular.
Sayın Ahmed Doğan selamlama konuşmasında, “Saygıdeğer Kırcaaliler, değerli destekçilerimiz, benim için bu kulübün açılışına bugün burada katılmam çok büyük bir şereftir. Siyaset yapmak açısından, Kırcaalilerin en çok kullandığı ana sokağın merkezinde kulüp açmak çok büyük bir sorumluluk taşıyor. Ben sizin için iki dilekte bulunmak istiyorum. Birinci, her genç ve olgun kişi bu kulüpte kendisini bulsun ve ikincisi çok önemli, HÖH öyle yapsın ki, ana sokaktaki bu kulüp tüm ülkenin modeli olarak, daima birliktelik üretsin, hoşgörü oluştursun. Üçüncü olarak da şunu söylemek istiyorum, HÖH merkezi sizlere özel bir hediye sunmayı üstlendi. Kulübün ziyaret eden herkes için daha etkili faaliyet gösterebilmesi için, bu hediyenin ne olmasını iyi düşünün” dedi.
Ev sahibi konumundaki Kırcaali Belediye Başkanı ve aynı zamanda HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatı Başkanı Hasan Azis şöyle açılış konuşması yaptı: “Bugün sadece genelde HÖH ve HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatı için güzel bir gün değil, inanın ki tüm Kırcaaliler için güzel bir gün. Her gün Kırcaali’de siyasi güçlerin kulüpleri açılmıyor. Bir parti kulübü insanların görüştüğü, konuştuğu, düşündüğü, tartıştığı ve gerçeği bulduğu bir demek. Bir partinin kulübü onun yeni bir evi gibidir. Bu eve insanlar birleşmek, tartışmak ve gerçeğe erişerek, doğru yolu bulmak için toplanıyorlar. Bugünkü HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatının kulübünü açmak çok anlamı olan bir işarettir. Hepiniz tarafından mutlaka okunacak bir işarettir ki, kulübün Kırcaali’nin merkezinde bulunmasıdır. Herkesin bu kulübe yolu kolayca bulacağı bir yer.
Bu kulüp izlenebilir, kontrol edilebilir. Aynı zamanda kulübe herkes gelebilir ve arkadaşlar ve destekçiler edinebilir. HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatının kulüp açması bizim etkinliklerimizin kamuya açık olduğunun göstergesidir. Bu HÖH’nin insanlarla doğrudan doğruya iletişim kurmak istediğinin işaretidir. Daha doğrusu, biz, insanlarla doğrudan doğruya iletişim kurmaya devam ediyoruz. Bu kulüp HÖH’nin Kırcaali’de etkisini artırmak dileğinin de işaretidir. HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatının kulübü Kırcaali’nin ana sokağında, siyasi hayatın merkezinde bulunuyor ve şehrin toplumsal ve siyasi hayatın merkezinde aşılmaz bir etken olarak kalıyor. Biraz sonra teşkilata yeni kabul edilen etkin üyelerimize parti kartları sunulacak. Bunda da rica edeceğim, partinin genişlediğinin, gördüğü desteğin, gençleştiğinin ve HÖH’nin sadece Kırcaali’de değil, tüm ülkede toplumsal siyasi hayatta aktif bir etken olması çabalarının devam ettiğinin işareti okunması gerekiyor. Tabii ki, herkes kendisi için kulübün açılışında ayrı bir işaret görebilir. Bizim için işaretlerin görülmesinden başka, herkesin bu kulüpte kendi yerini, teşkilatta doğru yerini bulmasıdır. Bu kulübün bizim, HÖH’nin iyiliğini, Kırcaali’nin iyiliğini, Bulgaristan’ın iyiliğini düşünen insanların ortak evi olmasını dileyelim. Bunun olacağından eminim. HÖH Kırcaali İlçe Teşkilatının kulübüne herkes “Hoş gelmiştir!” Kulübün Kırcaali’de en çok ziyaret edilen yer olmasını diliyoruz”.
Ahmed Doğan partiye yeni kabul edilen yaklaşık 20 genç üyeye kartlarını bizzat sundu.
“Ömer Lütfi” Kültür Derneğinde uzun yıllar solistlik yapan Emine Ziya kartını alınca, “HÖH’nin büyük ailesinden bir parça olduğum için son derecede mutluyum. Bizzat liderimiz Ahmed Doğan’ın bizlere parti kartlarını sunmasından çok heyecanlıyım. Ben partimizin genç üyesi olarak, liberal amaçlara ulaşılmasına katkıda bulunacağım için gurur duyuyorum. Tüm Avrupa’da en büyük teşkilat olduğumuz için gurur duyuyorum. Bizler, kartlarımızı doğanın yeni hayata canlandığı bu ayda elimize aldığımız için seviniyoruz. Biz, HÖH sıraları içinde taze bir akıntı gibiyiz” diye belirtti.
HÖH’ün en yeni üyeleri liderleriyle toplu resim çektirme sevincini yaşadılar. Başka vatandaşlar da bunun fırsat bilerek, Doğan’la resim çektirmek için sıraya dizildiler.
Birkaç ay önce faaliyete geçen kulübün şeridini Sayın Doğan ve partinin İlçe Teşkilatı Başkanı Hasan Azis kestiler.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


yaşlı gırcalı 2011-05-19 20:04:54
doğanı övecek hiç kimseler kalmamış.KASİM Dalın Kırcaali toplantısından sonra,Türk gardaşlarımız nihayet kimin ajan olduğunu,kim-kimi müzevirlediğini(donosnik na bılgarskite tayni slujbi) öğrenmiş olacaklar ki, A.Doğanı göklere yükseltecek yorum yazmaya utanır olmuşlar.Doğan'ın dönmelerinden Fes'in suskunluğu ,,gerçekler konuşurken,ilâhlar susar deymini bir daha kanıtlamış olsa gerek.
yaşlı gırcalı 2011-05-19 21:47:47
Fes gardaşım,ben 78 yaşında madenden emekli bir insanım.14 mayıs'ta,Gırcaali tiyatrosuna gelip,Kasim Dallın konuşmalarını dinleseydin,delilleri ilk ellden almış ve duymuş olacaktın.Ne yazık'ki sen,İstanbul boğazındaki yallından kalkıp,doğup-büyüdüğün Gırcaaliye,hakikatları duymaya,dinlemeye,öğrenmeye gelmedin.Suç bizde mi gardaşım? Senin,görmek ve duymak istemediğin delilleri,biz sana nereden bulalım,güzel gardaşım.

Senin ve bütün Türk gençlerinin 19 mayıs,GENÇLİK VE SPOR BAYRAMLARINI KUTLAR,sağlık ve esenlikler dilerim.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS