Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
12 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
HÖH hükümetin genel politikası için güvensizlik oyu istiyor

HÖH hükümetin genel politikası için güvensizlik oyu istiyor

01 Haziran 2011

Ortaklaşa gerçekleştiren Hak ve Özgürlükler Hareketi Merkez Yürütme Kurulu (MYK) ve Meclis Grubu görüşmesi sonunda yapılan basın toplantısında, gazeteciler önünde Parti Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan, artık hükümetin yürüttüğü genel politika hakkında güvensizlik oyu isteme zamanının oluştuğunu duyurdu. Bu çalışmalar kapsamında HÖH, sosyalistlerle gerçekleştirilecek güvensizlik oyu görüşmelerinde, konunun hükümetin genel politikası olmasını isteyecek ve Ataka dışında diğer siyasi güçlerle de gerekli istişareleri yapacak.

Devamında Mestan, hükümetin yürüttüğü sosyal ve ekonomik politikada başarısız olduğunu, sosyalistlerin bu konuda güvensizlik oyu istemelerinin mantıklı olduğunu, ancak iktidarın diğer alanlardaki başarısızlığı yürütülen hatalı modelden kaynaklandığını belirtti. Meclisteki çoğunluğu Ataka desteğiyle sağlanan bir hükümetten başka ne beklenebilir diye de ekledi. HÖH Genel başkan yardımcısına göre, şuan ülkenin gelişimi konusunda ulusal bir uzak görüşlülük egemen değil, asıl sorun hükümetin hala böyle bir uzak görüşlülüğe ihtiyaç olduğunu anlayamadığından kaynaklanıyor olmasıdır. Lütfi Mestan oylamanın diğer bir hedefinin de, başka iktidar modellerinin mevcut olup alternatif politikalar sunmak olduğunu belirtti.

HÖH, Başbakan Yardımcısı Simeon Dyankov’un vergilerle ilgili hazırladığı anayasal değişikliklere çekinceli yaklaşıyor. Genel Başkan Yardımcısı Hristo Biserov mali istikrar anlaşması üzerine istişareler yapıldığını, ancak bir hafta önce, GERB’in sunmuş oldukları önerileri dikkate almadan kendi başına anlaşmayı meclisi sunmaya hazırlandığı sürpriziyle karşılaştıklarını belirtti. Bu davranışın, anayasal çoğunluk arama yolu olmadığını ilave etti. HÖH’ne göre izlenen yol yanlış, ancak tasarının hala geçme ihtimali olduğu açıklandı. Biserov, tasarıdaki bazı metinler konusunda itirazları olduğunu ve dikkate alınması konusunda parti olarak ısrarlı olacaklarını vurguladı.

Partinin ekonomi uzmanı ve Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Aliosman İmamov önerilen tasarı üzerindeki HÖH’nin endişelerinin, kriz sırasında ekonomik düzenleyici olarak vergi sisteminin rolünü ortadan kaldırıyor olmasından kaynaklandığını açıkladı. Ayrıca İmamov, mali ve para kurullarının karma bir biçimde kullanılmasının kriz sonrası ekonomik büyümeyi olumsuz etkileyeceğini belirtti. Ona göre bu tasarı siyasi çoğulculuğu kısıtlıyor ve gelecekte iktidar olacak partilerin vergiler üzerinden belirli politikalar uygulamasını engelleyecek. Hak ve Özgürlükler Hareketinin diğer bir itirazı, önerilen temel kanundaki değişikliklerde belediye bütçelerinin dışarıda bırakılmasından kaynaklandığı anlaşıldı.

Kaynak: İsmail İBRAHİMOĞLU


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 11 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:13 512
-Aktif Vaka Sayısı:5 073
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:116
-Toplam Vefat Sayısı:459
-Son 24 Saat Vefat Edenler:12

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS