Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6507 Lv.
GBP GBP 2.1718 Lv.
TRL TRL 0.2367 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
04 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
Resmi Murat, muhtarlarla aylık iş görüşmesini Borovitsa’da yaptı

Resmi Murat, muhtarlarla aylık iş görüşmesini Borovitsa’da yaptı

06 Haziran 2011

Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat’ın köy muhtarları ve vekilleriyle yaptığı aylık iş görüşmesinde ana konu olarak, Ardino Belediyesi’nin 2011 yılı için iddialı yatırım programını gerçekleştirmesi ele alındı. Borovitsa (Çamdere) köyünde yapılan görüşmede Resmi Murat, Belediye içindeki tüm yerleşim yeri yollarının inşaatı ve tamiratı için artık kamu siparişi verilmesi üzere açık prosedür gerçekleştirildiğini bildirdi. Resmi Murat muhtarlara, “Her biriniz ayrı ayrı yapılışları yerine getiren şirketlere karşı son derece dikkatli ve titiz olmalısınız, çünkü bence fiyatlar ciddi oranda ıskonto ediliyor. Bunun, işin kalitesine yansımasından endişeliyim” dedi. Belediye Başkanı bu durumla baş etmek için en büyük işin muhtarlara düştüğünü vurguladı. O, “Sizin muhtarlığınız alanında bir yapı inşa edilirse, sizler tüm süreci en başından, belgelerin tamamlanmasına kadar izlemeniz gerekiyor” diye belirtti.

Görüşmede başka bir konu ise, 20 Mayıs 2011’de Resmi Gazete’de duyurulan Vatandaşlık Kayıt Yasasında yapılan değişikliklerdi. Ana hatlarla, yeni yasanın yürürlüğe girmesiyle 1 Eylül 2010-31 Ocak 2011 tarihleri arasında mevcut adresini değiştiren kişilerin, mülkiyet belgesi, mülkün yaşamak için kullanılacağını gösteren belge ve mülk sahibinin yazılı izniyle bir deklarasyon formu sunmaları zorunluluğuna dikkat çevrildi. Muhtarlara ve vekillerine 1 ay içinde gereken belgeleri vermeleri gereken söz konusu tarihte mevcut adres bildiren kişilerin listesi verildi.
Suhovo (Susuz) köyünün muhtarı Fikret Bayram, bölgesinde yaklaşık 30 çiftçinin şimdiye kadar dönüm başına verilen mali yardımın birinci kısmından para almadıklarını paylaştı. Resmi Murat, mali yardım almayan çiftçilerin Devlet Tarım Fonuna nedenlerini sormaları gerektiğini söyledi. Bu durumu Ardino Belediye Başkanı, Kırcaali bölgesi milletvekillerine ve Parlameno Tarım Komisyonu Başkanına iletmeye hazır olduğunu dile getirdi.
Resmi Murat, dostane hava içinde geçen bu görüşmelerin, muhtarların ve yardımcılarının işinde daha motiveli olmaları için olumlu etki yaptığını belirtti.
Belediye Başkanı, muhtarlarla gelecek köy şenlikleri tarihlerini aynı güne denk gelmemeleri için belirlemelerini rica etti.

Resmi Murat, “Tüm insanları ve onların bayramına saygı göstermek istiyoruz” diye belirtti.
Etkinlikte misafir olarak, Ardino Devlet Orman Müdürlüğünün şefi Veselin Angelov da bulundu. O, muhtarlara ormanlarla ilgili yeni kanunları ve talimatnameleri anlattı. Müdür, bölgesel orman müdürlüklerinin artık orman alanlarını yönetecek altı devlet kuruluşlarına ayrıldıklarını hatırlattı. Ardino Belediyesi, merkezi Smolyan’da bulunan Güney Merkez Kuruluşuna bağlı. Borovitsa görüşmesi, yerli iş adamı Kerim Aliosman’ın eski NARKOOP ticari merkezini cennet köşesine çevirdiği yeni restoranında yapıldı. Resmi Murat, “Borovitsa bir tane daha sembol binaya sahip oldu. Bu sadece Borovitsa için bir edinim değil, Ardino Belediyesi için de bir edinim. Restoran sahibini ve Borovitsa’da bu ciddi yatırımın realize edilmesine katkıda bulunan herkesi kutlayalım” dedi.

Gelenek üzere köy muhtarları ve Ardino Belediyesinde görevliler her ay toplantılarında gönüllü para topluyorlar. Bu paralar, etkinliklerin düzenlenmesinde kullanılıyor.


Kaynak: Güner Şükrü


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 03 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:11 955
-Aktif Vaka Sayısı:5 147
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:119
-Toplam Vefat Sayısı:388
-Son 24 Saat Vefat Edenler:3

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS