Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6593 Lv.
GBP GBP 2.135 Lv.
TRL TRL 0.218 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
28 Eylül 2020
HABERLER » Kırcaali
Bulgaristan göçmenlerine tezkere affı çıktı

Bulgaristan göçmenlerine tezkere affı çıktı

11 Haziran 2011

İzmir Bal-Göç Derneği’nden alınan bilgiye göre Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç etmiş ancak henüz Türk vatandaşlığına kabul edilmemiş olan ve Türkiye’de kaçak olarak ikâmet eden Bulgaristan vatandaşı Türklere ikâmet tezkeresi affı çıkmıştır. Konu ile ilgili olarak İzmir Bal-Göç Derneği’nin internet sitesinde (www.balgocizmir.org.tr) yer alan açıklama metni aşağıda aynen yer almaktadır.

“İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğünden edinilen bilgilere göre Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç ederek ülkemize yerleşmiş bulunan, ancak henüz Türk vatandaşlığına kabul edilmemiş olan ve ülkemizde kaçak olarak ikâmet eden soydaşlarımıza ikâmet tezkeresi affı çıkmıştır. Buna göre aşağıdaki şartları taşıyan Bulgaristan vatandaşı kişiler en geç 8 Temmuz 2011 Cuma akşam mesai saati bitimine kadar yaşadıkları şehirlerdeki İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğüne müracaat ederek ikâmet tezkeresi alabilirler. İkâmet tezkeresi almak için gerekli şartlar şunlardır.

1) Yasal yollarla en son 01 Ocak 2011 tarihinden önce Türkiye Cumhuriyetine giriş yapmış olmak ve o tarihten bu yana Türkiye Cumhuriyetinde bulunmak (Türkiye’ye en son girişi tarihi 01 Ocak 2011 tarihinde veya sonrasında olan kişiler ikâmet tezkeresi müracaatında bulunamazlar).

2) Yasadışı yollarla Türkiye’ye giriş yapmış olan kişiler hangi tarihte Türkiye’ye gelmiş olurlarsa olsunlar ikâmet tezkeresi alamazlar.

3) 01 Ocak 2011 tarihinden önce yasal yollarla Türkiye’ye giriş yapmış olan ancak Türkiye’ye girdikten sonra Bulgaristan pasaportunun süresi geçmiş olan kişilere de 6 (altı) ay süreli ikâmet tezkeresi verilecektir. Ancak bu durumda olan kişilerin ikâmet tezkeresini aldıktan sonra 3 (üç) ay içerisinde geçerli Bulgaristan pasaportunu İl Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğüne getirmeleri gerekmektedir. Aksi halde ikâmet tezkereleri iptal edilecektir.

4) Türkiye’de daha önce gelerek ikâmet izni cezası veya vize süresi ihlali nedeni ile ceza almış ve sınır dışı edilmiş olan kişiler, en son olarak 01 Ocak 2011 tarihinden önce yasal yollarla tekrar Türkiye Cumhuriyetine giriş yapmışlar ve hala Türkiye’de yaşıyorlar ise daha önceden birikmiş cezalarını ödedikten sonra ikâmet tezkeresi alabilirler.

5) İkâmet tezkeresi talebinde bulunacak kişinin geçimini nasıl sağlayacağı konusunda bir Türk vatandaşından taahhütname alması veya herhangi bir döviz bürosundan 1000 TL karşılığı döviz dekontu alarak bunu ibraz etmesi veya banka hesap cüzdanı göstermesi gerekmektedir.


İkâmet tezkeresi almak için tanınmış olan bu son fırsattan Bulgaristan göçmeni bütün soydaşlarımızın yararlanmaları ilgililere ve kamuoyuna önemle duyurulur.

Saygılarımla,


Yönetim Kurulu Adına
Süleyman PEHLİVANOĞLU
Genel Başkan

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 27 EYLÜL 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:19 997
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:169
-Aktif Vaka Sayısı:5 048
-Toplam Vefat Sayısı:789
-Son 24 Saat Vefat Edenler:0

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS