Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7585 Lv.
GBP GBP 2.2451 Lv.
TRL TRL 0.2798 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
31 Mart 2020
HABERLER » Kırcaali
Sali Şaban, Bulgaristan’da ilk Türk Cumhurbaşkanı adayı

Sali Şaban, Bulgaristan’da ilk Türk Cumhurbaşkanı adayı

18 Eylül 2011

Bulgaristan’da halk, cumhurbaşkanı ile birlikte yerel yöneticileri belirlemek için 23 Ekim’de sandık başına gidecek. Ülke tarihinde ilk kez cumhurbaşkanı seçimleri ile yerel seçimler birlikte yapılacak. Söz konusu seçimlerde bir başka ilk daha yaşanacak.
Türk asıllı bir Müslüman olan Sali Şaban cumhurbaşkanı adayı olarak seçimlere katılacak.

1945 yılında Kırcaali’ye bağlı Alhatlı (Neofit Bozveli) köyünde dünyaya gelen Sali Şaban, ilk ve orta öğrenimimi Alibey Konağı’nda (Nanovitsa) tamamladı. 1963 yılında Kırcaali Öğretmen Okulu’ndan mezun oldu. Mezuniyet sonrası doğduğu köyde öğretmenlik yapmaya başladı. 1972 yılında ise Sofya’da Sosyal Bilimler Akademisi’ni bitirdi. 1976-1982 yıllarında Sofya’da gençlik örgütleri bünyesinde görev yapan Sali Şaban, 1982 yılında Almanya’ya gitti.

Berlin’de uluslar arası gençlik örgütleri bünyesinde çalışan Sali Şaban, aynı zamanda bu ülkede sosyoloji alanında yüksek lisansını yaptı. Öğrenim hayatına Moskova Slav Akademisi’nde uluslar arası ilişkiler eğitimiyle devam etti. 1983-1985 yılları arasında Moskova Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde uzmanlık eğitimi aldı. Daha sonra Bulgaristan ve Rusya’da üniversitelerde öğretim görevlisi olarak çalışmaya başladı.

1992-1996 yıllarında Rusya’daki Türk ve Alman inşaat şirketlerinde (ENKA-GAMA) koordinatörlük yaptı. Ülkesine dönerek, 1999 yılında bağımsız aday olarak katıldığı yerel seçimlerde Mestanlı (Momçilgrad) Belediyesi’ne başkan seçildi.

Cumhurbaşkanı adayları:
1. GERB – Rosen Plevneliev –İktidar partisi adayı
2. BSP – İvaylo Kalfin – Bulgaristan Sosialist Partisi adayı
3. Ulusal Birlik Hareketi – Sali Şaban
4. Halk Birlik Partisi -Mariya Kapon – Nıkolay Kisyov-Emekli Albay

Kaynak:


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


BULTURK 2011-09-18 21:17:07
Bu adam DS ajanıdır. Nasıl oluyor da ikide bir HÖH'ü ajanlıkla suçlayan BULTURK bu ajanı destekliyor. Buna biri cevap versin.
mestan 2011-09-18 21:32:42
Bulturk sizin turklunuz,duruslunuz bumuydu.Adam orjinal DS yazik size
Türk 2011-09-18 21:44:35
Bence Cumhurbaşkanı adayı Üzeyirov olması gerekiyordu. Tam bir TÜRK!
Göçmen 2011-09-18 22:17:27
Zaten Sali Şaban'a oy verecek yok. Rafet ve hanımı belki verebilir. Bizim adayımız HÖH partisinin destekleyeceği adaydır.
Rumeli müdafa-i hukuk 2011-09-18 22:39:56
Sadece DS değil kendisi aynı zamanda KGB ajanıdır. Svyetlerin çökmesiyle işsiz kaldı ve kapağı bir arnavut yahudisi Şarık Tara'nın şirketi ENKA'da çöplendi. Fehim Çavuşev'den sonra Türkiye'ye en çok zarar vermiş kişidir.

Salih hainine oy vermek aslında GERB partisinin adayını desteklemek anlamına gelir. Beklenenin aksine Borisov amerikanın bir dediğini iki etmeyen politikalar izlediğinden atlantik ötesinin hüsnü kabulüne mahsar oldu. Fettullahçı BULTÜRK'ün Salih hainine destek vermesi bundandır.

At izi it izine karışmasın, Salih Şabanovski bir haindir.
berk 2011-09-18 22:59:58
Bir de yazdığınız ''hain, satılmış, ajan'' sıfatlarını kanıtlayabileceğiniz, yada referans gösterebileceğiniz bir kaynak belirtseydiniz? Zaten Bulgaristan'daki hangi Türk, DPS siyasi hareketinin içinde yer almazsa saçma sapan sıfatlarla tanımlanıyor, benim gibi siz de aslında o sıfatları kimin hakettiğini çok çok iyi biliyonuz şak şakçı arkadaşlarım. Gidin Ahmetçonuza bir iki kelime Türkçe öğretinde bildiği Türkçe kelime sayısı en azından 10'u geçsin.
BG.seçimlerinde Türk aday 2011-09-18 23:27:22
23 EKİM 2011 PAZAR GÜNÜ YAPILACAK OLAN,BG.CUMHUR BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE,TÜRKİYE CUMHURİYETİNDE FALİYET GÖSTEREN 20'YE YAKIN GÖÇMEN DERNEKLERİNİN ORTAK CUMHUR BAŞKANI ADAYI OLARAK,SAYIN SALİH ŞABAN ADAY GÖSTERİLMİŞTİR.HAYIRLI,UĞURLU OLSUN.BG.SEÇİM TARİHİNDE,İLK TÜRK CUMHUR BAŞKANI ADAYI.
SALİH ŞABAN KİMDİR?.
Evli ve 66 yaşında olan Salih Şaban,1999-2003 yılları arasında,Mastanlı bağımsız belediye başkanlığı yapmış, daha sonra Bulgaristan dış işleri bakanlığına bağlı yurt dışı diplomatik misyon şefliği görevinde bulunmuştur.Halen başkent Sofya'da ikâmet etmekte ve çalışmaktadır.
Saygılar.
Varnalı
Rumeli müdafa-i hukuk 2011-09-18 23:52:22
Kanıtlardan yola çıkarak fotoğrafı oluşturma yönteminden çok gnel görünümden kanıtları bulma yolunu izleyerek görüş oluşturuyoruz. Yani Sherlock Holmes'un deduktif yöntemini takip ediyoruz. Sir Arthur Conan Doyle'un eşsiz eseri bu konularda çok yardımcı oluyor. Bilim her yolu dener.

1950'lerde pedagoji okumuş bir köylü parçasını önce Rusya'ya oradan DDR'e niye gönderirler ki? Sakın Federal Aalmanya'da türk işilerin arasına sızmak için türkçe bilen elemanlara ihtiyaç sebebinden dolayı olmasın.

Soğuk savaş boyunca STASİ ve KGB almanya'da çok etkiliydi, nitekim 1986 senesinde NATO'da görevli bir türk ayarlanmış ve inanılmaz bilgiler sızdırılmıştı.

Bazen, hatta bir çok defa olayın net ortaya çıkması için gereken kanıtlar hiç bir zaman bulunamaz, olay muğlakta kalır. Mesela ikiz kuleler arap terorisler tarafıdan mı vuruldu yoksa derin devletin bir komplosu muydu hiç bir zaman bilinemeyecek. (Aslında alman inşaat mühendileriderneği kulelerin uçak çarpmasıyla çökemlerinin mümkün olmadığını bilimsel olarak kanıtladılar, ama onları dinleyen kim.)

Böylesi durumlarda olay kimin işine yarıyor ona bakmak lazım. Salihin adaylığı Borisov hükümetine şahane yarayacaktır.
BENGÜ TÜRK 2011-09-19 00:12:15
Aba goca gülüm,dedektifçilik oynarken bazı kişileri gereğinden fazla büyütüyorsun gözünde,sözkonusu kişi,kuzeni kambur Emin kadar zazararı dokunmamıştır insanlarımıza.

Bu arada bulgaristan'ın en sağlam TÜRK şuurlu Belediye Başkanı Erdinç Hayrullah'ı harcamışlar,Mestanlıya geçmiş olsun....
emir 2011-09-19 00:13:50
Bu sefer oylar katolik Meglena Kuneva'ya...Turk oylari onu rahatlikla ikinci tura tasir, ikinci turda ise antigerb oy kullanacak sosyalistler de Kuneva'yi destekler ve Turk dusmani gerb hareketinin devlet baskanligini da tekeline almasina engel olunur.
Rumeli gazisi Fes'e 2011-09-19 00:27:11
Fes gardaş,senin ve A.Doğan'ın mantığına göre,bir TÜRK olan,Sali Şaban'dan ve B.Boykofun adayından,cumhur başkanı olmaz.Olsa olsa,komunist Stanişefin adayından olur.Düşüncen doğru.Komunistler olmasaydı,bizim adımızı kim değiştirecekti?.Sizi,TC. KİM GÖNDERECEKTİ?.Vallahi haklısın.
Sevgiler.
Varnalı
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-19 00:31:26
Komünist ya da faşist Türklere karşı sindirme ve yok etme bir devlet politikasıdır.
papaz ve fes'e 2011-09-19 00:51:45
O zaman Türk adaya düşmanlık,neyin nesi oluyor papaz.
Bir Türk olarak,Türk adayı desteklemenin yanlış olduğunu nereden çıkardınız?.
Varnalı
arkadaş'lara 2011-09-19 00:58:30
Fes ne demiş:-,,Bulgaristan'da kalan türkler ne yapıp ne edip Türkiye' göç etmeleri lazım, türk kalmak istiyorlarsa tek çıkış yolu budur.
-----------------------------------
Kardeşler, bu düşünce Fes denen arkadaşımızın ne denli siyaset cahili olduğunun göstergesidir.Adamın mantığına bir bakın.Bulgar milliyetçilerinin düşünceleriyle tıpa tıp örtüşüyor.Neimiş efendim,BG.de yaşayanTürkler,Türkiye'ye GÖÇ ETSİNLERMİŞ.Bulgar milliyetçilerinin borozancılığını yapmak sana mı vazife Fes.Bizim atalarımızın,650 yıllık Bulgaristan'da kalma mücadelesini sen,bir çırpıda silebilirsin.Zaten silmişsin.Biz BG.yi terketmiyoruz kardeş.DEMOKRATİK KÜLTÜREL ÖZERKLİK HAKLARIMIZI ALANA KADAR,MÜCADELEYE DEVAM EDECEĞİZ.TC.ANAVATANIMIZ,Bulgaristan BİZİM YURDUMUZ.VARDIK,VARIZ, VAROLACAĞIZ.
Saygılar.
Varnalı
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-19 00:59:46
Bir Türk adayının seçilmek için hiç bir şansı yoksa onu körü körüne desteklemek Böl ve Yönet politikasına maruz kalındığına işaret etmektedir.
papaz ve fes'e 2011-09-19 01:07:40
Türk'ü seçmeseniz de olur.Kırmızı faşist bir bulgarı seçin,içiniz rahat etsin.
Rumeli müdafa-i hukuk 2011-09-19 01:33:11
Duşmanımın duşmanu dosttur - bu çağlar boyu değişmez bir kuraldır. Stanişev niye komunist olsun ki? Bunlar eskiye ait söylemlerdir.

Balkan savaşında gırtlak gırtlağa geldik, hemen sonra brinci dünya savaşında müttefik olduk. Bulgarları çok sevdiğimizden mi müttefik olduk? Hayır, yeni konjoktüre göre vaziyet alma zarureti vardı ondan öyle oldu.

Siyaset bir sanattır, ayakta kalma sanatı. Sosyalist parti iktidarı zamanında türkler olarak daha rahattık; bir çok sorunumuz çözülmemişti ama şimdiye göre çok daha rahattık. Şimdilik Klafin seçilsin, daha sonra onunla da mücadele ederiz.
analitik 2011-09-19 02:06:46
Psikolojinin ilk refleks tepkisi vardır,yani kafandaki ilk en yüzeydeki olguyu dışarıya hemen verilmesi.HIRSIZIN yakalayın hırsızı diye bağırması misali.Bu mantıkla yola çıkarsak demek oluyor,ki Sali Şaban'ı ajan diye suçlayanlar, kendilerinin bu yollarda emek sarf ettikleri ortaya çıkmaktadır.Dolayısı ile kendilerini ciddiye alınmak isterlerse evrakla ortaya çıkmaları önemle rica olunur.Gerisi çamur at izi kalsın anlayışı ile hareket eden cahilliğin,beceriksizliğin,alçaklığın,küçük düşünmenin,toplumun değil de kendi çıkarcılığı doğrultusunda hareket eden minnacık insancıkların davranışıdır.Asıl tehlikeli ve hainliğin önde gidileni budur işte.Aslında şöyle bir düşünüp Bulgaristan'da demokrasinin geldiği noktayı görüp taktir etseler ve bunun Bulgaristan Türklerine getirisi ve götürüsü nedir diye kendi kendine bir soru verseler cevabı kendiliğinden çıkıverecek ortaya.Ammaa ve lakin bu cevabın içinde kan ve gen kodları gizlidir aman dikkat,sağlam olanlar asırlar,nesiller geçsede üzerinden değişmez bozulmaz.Sali Şaban'ın kiler de sağlam olacak, ki Mestanlı'da Belediye Başkanı olduğu dönemde gitmiş Nuri Adalıyı bulmuş ve kedisine iş, aş ve sıcak yuva tahsis etmiştir.Nuri ADALIYI bilmeyenler için şu kadarını hatırlatmak isterim - HAYATININ 23 YILINI TÜRKLÜK İÇİN HEBA EDEN BİR BÜYÜĞÜMÜZDÜR KENDİSİ.Eğer ajan ise Sali Şaban böyle ajanın kölesi olunur.Çamurculukdan anlamam,fakat belgeleri herkes okuya bilir ,varsa tabii ki.Ayrıca Sali Şabanı da medeni cesaretinden dolayı kutlarım.
Rumeli müdafa-i hukuk 2011-09-19 08:27:48
Tabi yorum kapısı herkese açıktır, sonsuz variyasynlarda görüş belirtilebir. Nuri Adalı'ya yardım etti dolayısıyla pürüpaktır şeklinde savunmalar yapılabilir.

Bir köylü parçasının Leningrat'larda Berlin'lerde işi ne sorusu havada kalmaktadır. Türklerin isimleri değiştirilirken neredeydi bu adamlar? Ve millet Türkiye yollarına düşmüşken bu zatı muhteremler neler yaptılar?

Medeni cesaret diye bir şey yok bence, şahane bir kumpas var. Adamın arşivde dosyası var , artık gönüllü mü yoksa şantaj sonucu mu türklerin bütünlüğünü bölme işi kendisine verilmiştir bakmak lazım. Ne saikle bu işe girdi, kimin işine yarıyor, bunlara da bakmak lazım. Plevneliyev efendiye şahane yaradığı kesindir..
Mehmet SERBESST 2011-09-19 08:51:05
Bulgaristanda artık demokrasi var herkes istediği partiden aday olabilir ama mensup olduğu topluluğa ne kadar faydalı olabilir Salih ŞABAN bey bu adaylığı kendi isteği ile midir yoksa GERB in adayımıdır benim şahsi kanatim Salih ŞABAN ne Bulgaristanda ne Türkiyede ne de dünya çapında yaşayan Bulgaristan Türklerini temsil edemiyecektir Madem ki çok başarılıydı ve çok seviliyordu her angi bir belediyeden her angi bir partiden adaylığını koysaydı ms Müh.HASAN AZİZ ve ya Bahri ÖMER GİBİ arka arkaya seçilseydi ve halkına hizmet etseydi
arkadaşlar kendimizi kandırmıyalım kim ajan kim değil buna yorum yapamam ama Salih ŞABAN BİZİM İNSANIMIZA FAYDALI OLAMAZ işte bir örnek Vejdi RAŞİDOV güya Türk göreve geldiğinde ilk yaptığı iş annesinin adını taşıdığı Teatroyu kapattı Bu bir böl parçala yönet politikasıdır arkadaşlar oyuna gelmeyelim
Bizler yine HÖH partisinin desteklediği adayı destekliylim derim ben
saygılar.
berk 2011-09-19 09:50:24
(1950'lerde pedagoji okumuş bir köylü parçasını önce Rusya'ya oradan DDR'e niye gönderirler ki? Sakın Federal Aalmanya'da türk işilerin arasına sızmak için türkçe bilen elemanlara ihtiyaç sebebinden dolayı olmasın.)

Ama kendi kafamızdaki yargılardan yola çıkarak baya hiçbir kanıt olmadan ajan, muhbir, hain sıfatlarını kolaylıkla sarfedebiliyoruz, birilerinin hayat öyküsündeki bir takım detayları kafamıza göre yorarak yahu aynısı Ahmet Doğan'a yapıldığında ciyak ciyak bağırıp, karşı çıkıp kanıtınız nerde ajan olduğuna dair diye çemkiren siz değil misiniz, ha Ahmet Doğan olunca ajanlık suçlamlarına belge istiyoruz, DPS hareketi içinde yer almayan, herhangi bir muhalif Türk isim olunca iftira at hem de atabildiğin kadar!

Sen Türkiye'de yaşıyorsun, sakın Türkçe bildiğin için Bulgaristan seni ajanlık için Türkiye'ye göndermiş olmasın bak senin kullandığın mantık, pekala sen de sıfır model ajan, muhbir olabilirsin değil mi?

Bulgaristan'daki siyasi ortam ve yapı, seçimlerle pekte bir ilgisi olmayan biri olarak, kafanızdan uydurduğunuz saçmalıklarla Türk bir adayı yıpratıp onun karşısındaki Bulgar adayları destekleyeceksiniz buna rağmen siz Türkçüsünüz, Bulgar adayları Türk bir adaya karşı desteklemenize rağmen ama biz DPS'ye küçük bir eleştiri yöneltiğimizde ne hainliğimiz kalacak ne de bölücülüğümüz yahu geçin bunları ya bu kadar ikiyüzlülüğü mide kaldırmaz!

Yoksa Türkçü Partiniz DPS, Türk bir adaya karşı Bulgar adayları mı destekliyor? Buna bir eleştiriniz yok mu Türkçü lafını ağzından düşürmeyen sevgili arkadaşlarımız!

DPS lütfen bundan sonra ''Türk'' sıfatını ağzına almasın çünkü kirletebildiği kadar kirlettiler!

Ağzından İslam ve Müslümanlık kelimelerini düşürmeyen dindar arkadaşlar aman ''Katolik'' adayınızın yerini seçim kağıdında şaşırmayın sonra mazallah yanlışlıkla Müslüman ve Türk bir adaya oy verirsiniz aman ha!
Özgürden Serbeste 2011-09-19 10:32:33
Mehmet belli ki,Bulagaristan'a geldiğinde çok iyi karşılanmışsın hotellerde - her şey dahil çook hizmet almışsın.Onun için bakıpta göremediğin çook şeyler var ve köru körune birilerine bağlanman çok doğal.Fakat hür iradesi olan herkes olaylara kendi penceresinden bakıp ona göre olayları değerlendirebilmeli.Bunu yapamayanlar sürü mantığı ile hareket eder,yanlışı doğuruyu sorgulamadan,dar çerçeveden bakarak.Hür irade ile de hareket edebilmesi için insanın içinde para ile satın alınamaz,şartlar ne kadar zor olursa olsun değişmez,bozulaz ,kokmaz bir şeyler olacak Mehmet.Bunlara sahip olmayanlar senin gibi hareket eder kardesh.Sen dedenden kalmış vijdan tartıların kaldıysa bir kıyında köşende onları tekrar bir gözden geçirmen de fayda olacak gibi geliyo bana.
Koşukavaklı 2011-09-19 13:02:56
Sali Şaban ajan değildir.HİÇ BİR PARTİ AJAN OLAN BİRİNİ CUMHUR BAŞKANI ADAYI GÖSTEREMEZ,GÖSTERMEZ.BSP VE DPS HARİÇ(G.PIRVANOF VE A.DOĞAN AJANDIR.BUNU BİLMEYEN DE YOKTUR.SEBEBİ DE ESKİ TOTALİTER JİVKOF REJİMİNİN UZANTILARI OLMASINDANDIR.)
Cumalı 2011-09-19 15:18:37
Ben bu Gırcaalili insanları bir türlü çözemedim arkadaş.İnsanın kendi içinden adayı ortada dururken sen git,ellin bulgarını destekle.Neymiş, A.Doğan öyle istermiş.Bu gırcalı gardaşlarımız ya çok kurnazlar ve yahuta parayı çok seviyorlar.Para, iş veren de yok ya.Bırak garıyı git Avrupaya.
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-19 16:21:36
Salih Şaban bilerek veya bilmeyerek Türklerin arasına fitne fesat sokmaktadır.

Yahu arkadaşlar biz Şarkı Rumeli'ye veya yani kazandığımız yada kazanacağımız Türk Federe Cumhuriyetine başkan seçmiyoruz ki, alt tarafı azınlıkta olduğumuz kıçı boklu bir devletçiğe başkan seçeceğiz.

Dolayısı ile kendi başımıza politik hayatta sıfıra eşitken denge unsuru olarak ağırlığımızdan çok etkiye sahipken neden gidip de bir politik "sıfır" olan bir adaya oyumuzu harcayıp kendi sırtımıza hançer sokalım?

Salih Şaban da erkekse gitsin Gerb'den aday olsun ne de olsa çaktırmadan onların hizmetine girmiş...
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-19 16:46:55
Salih Şaban'a sormuşlar :

Moskova’da eğitim almışsınız, Doğu Almanya’da gençlik kampını yönetmişsiniz, çeşitli parti işlerinde görev almışsınız. DC (Bulgaristan istihbaratı) ile ilişkileriniz nasıldı?

Salih Şaban :

Biz, bu (o) gün Kazakistan’ın Cumhurbaşkanı Sayın Nazarbayev ile, Kerimovlarla beraber okuduk. Benim hocam Haydar Aliyev’di rahmetli Azerbaycan’ı ayağa kaldırdı, diğeri Kazakistan’ı, diğeri Özbekistan’ı.

Haydar Aliev hakkında: http://tr.wikipedia.org/wiki/Haydar_Aliyev

1941'de Nahçıvan ÖSSC'nin Halk İçişleri Komiserliği, 1944'te ise KGB tarafından görevlendirilmiştir. O zamandan itibaren Sovyet devlet istihbaratı dahilinde farklı vazifelerde çalışan Haydar Aliyev, general rütbesine kadar yükselmiş ve 1967 yılında Azerbaycan SSC Devlet Güvenlik Komitesinin başkanı olarak görevlendirilmiştir.

Devlet Güvenlik Komitesi= KGB

Şimdi bu dingo Şaban çıkıp da KGB tarafından eğitildim (ama bunu da itiraf edemiyor) ama hayır ben ajanlık yapmadım diyorsa ya kendisini çok akıllı ya da bizi çok salak zannediyor.
berk 2011-09-19 17:10:36
Papaz olmamış, olmamış gene olmamış senin yorum, verdiğin bilgi Haydar Aliyev ile ilgili ki o da Wikipedia'dan referans, Haydar Aliyev'in KGB'de görev almış olması kendisiyle hayatının bir döneminde iletişimde bulunan herkesi KGB mensubu mu yapıyor direk olarak? Birini ajanlıkla suçlamak için saçma sapam bir temellendirme ha?

Madem Wikipedia'yı bu kadar çok seviyoruz ben Wikipedia'dan hiç başka isimlere dalmadan, dolaylı bir iki isim yoluyla değil direk olarak sözde Türkçü liderimizle ilgili linki paylaşayım;

http://tr.wikipedia.org/wiki/Ahmet_Do%C4%9Fan

Birde bu linkteki ilginç bilgilerden biri iki iç açıcı alıntı yapalım ; (Ahmet Doğan'dan bahsediliyor)

Sofya Üniversitesi'nin Felsefe Bölümü'nü kazanarak çok iyi bir dereceyle bitirdi. DS ile ilk temasini bu yillarda kurdu ve daha sonra aciklanan arsivlerde kod adi sava - sokol olarak kayda gecti.Bu donemde Turk aydinlarina kendini korkusuz genc ogrenci olarak sundu ve bircogu hakkinda ihbarda bulunarak hapsedilmelerine sebep oldu.Marksist Felsefe ve Diyalektik Materyalizm Teorisi alanında büyük özveriyle çalıştı ve mastır yaptı.Yuksek mevkiideki tanidiklari sayesinde okul hayati ve ileriki calisma yasami hep basarilarla dolu oldu.Jivkov yonetimine Turklerin isimlerinin cebren degistirilerek eritilmesi teorisi (yeniden dogus) adi altinda sundu ve rapor hizlica isleme kondu.

Ekibindeki saibeli ajanlar daha sonralari MVR binalarinda turk genclerine iskenceye istirak etti.Bunlar ileri donemde bakanlik mevkiine degin DPS tarafindan getirildi. Bulgaristan'da Mayıs 1989 Olaylarının teşkilatcısı olarak da yargılandı ve ceza aldı, varna sahilindeki villalarda korort yapti ve bu hapis cezasi olarak gosterildi. 12.12.1989 tarihinde cezaevinden çıktı.

DPS nin adamlari dogan adina arazileri parselleme, is takibi hatta,AB tarim kredilerini hileli yolla parti hesabina aktarma gibi isleri yuruttu.Bu donemde genel merkez is merkezi gorunumunu aldi.

--------------------------------------------------------------

Yok öyle kaçak güreşmek, bir kişiyi (Sali Şaban) kendisinin zamanında belli bir iletişimde bulunduğu kişi (Haydar Aliyev)İstihbarat Kurumunda görevli olduğu için hiçbir kanıtın olmadan ajanlıkla suçlayacaksın ki bu kişinin Komunist Dönemdeki İstihbarat Bilgilerinde adı geçmeyecek ama aksine bu belgelerde çarşaf çarşaf adı geçen bir kişiyi hatta Türk adaya karşı Bulgar aday destekleme çağrısı yapan birini Türk Milliyetçisi, Türkçü olarak pazarlayacaksın, yok öyle yama kardeş!

Sanırım DPS şakşakçıları bizi çok salak zannediyorlar. DPS siyasi örgütlenmesi dışında siyaset yapmaya çalışan her Türk'e çamur atmadan önce kendiniz bataklıktan çıkın her iş sırasıyla!
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-19 18:12:59
Haydar Aliev bir KGB generalidir kaynağın "wiki" yada SSCB arşivleri olması bu gerçeği değiştirmez. Yalnız Salih Şabanoviç bir KGB generalinin öğrencisi olarak herhalde kendisinden boya badana dersleri almaya gönderilmemiştir.

Salih Şabanoviç ise bunu inkâr ederek kendisini ak sütten çıkan kaşık olduğunu yandaş medyasına yutturmaya çalışmakta.

Biz de yemiş numarası yaptık "he wolla"...

Ahmet Doğan'ın eski ajan olup olmadığını ıspatlamana gerek yok kendisi bile bunu inkâr etmezken neden en çok diskredite edilmeye çalışılan siyasetçidir acaba kontrölden çıktığından dolayı olmasın?
berk 2011-09-19 19:57:19
Ha bizi Wikipedia sarmıyor mu diyorsunuz? Resmi belge mi istemektesiniz yani biz ciddi adamlarız mı diyosunuz buyrun RESMİ BELGE:

http://comdos.bg/media/stories/reshenia/14.pdf

Bakın bakalım listede tanıdık bir isim var mı :)
Örneğin şu isim:
Tri İmena - Ahmet Demir Dogan

Bir de yine bu linkten iç açıcı bir iki ayrıntı daha ama çok iç açıcı gerçekten öyle!

REPUBLİKA BILGARİYA
КOМİSİYA ZA RAZКRİVANЕ NA DOКUМENTİTE İ ZA OBYAVYAVANE
NA РRİNADLEJNOSТ NA BILGARSКİ GRAJDANİ
KIM DIRJAVNA SİGURNOST İ RAZUZNAVAТELNİТE SLUJBİ
NA BILGARSКAТA NARODNA ARMİYA

R E Ş E N İ E NO 14/ 04.09.2007 Yılı

Tri imеna - Ahmed Demir Dogan

Data na rajdane - 29.03.1954 yılı

Мyasto na rajdane - S. Pçelarovo, obl. Тolbuhin

Verbuval go slujitel - St. Leyt. Stayço Lyubenov Staykov na
21.08.1974 yılı

Rıkovodil go slujitel - St. Leyt. Stayço Lyubenov Staykov;
podp. Vasil Panayotov; podp.
Stoyko Stoykov; kapitan М.
Мarinov; mayor İvan Мihaylov;
Georgi Georgiev; Evgeni Кruşkov;
Georgi Yordanov

Strukturi, v koito e osıştestvyavano
sıtrudniçestvoto -
Upravlenie ІІІ-DC, otdel ХІ,
otdelenie 4; na 21.01.1976 yılı. deloto e
prehvırleno v otdel І na OU-MVR-
Varna; ot 14.03.1979 yılı. - Pırvo
glavno upravlenie, otdel V

Кaçestvoto, v koeto e osıştesтvyavano
sıtrudniçestvoto - Agent -------> (ACI GERÇEKLER)

Psevdonimi - Angelov; Sergey; Sava (TAKMA İSİM BOLLUĞU, BUKALEMUN YA RESMEN)

Dokumenti, vız osnova na кoito e
ustanovena prinadlejnostta kım
organite po çl. 1 - Sobstvenorıçno napisana i
podpisana deklaratsiya za
sıtrudniçestvo; sobstvenorıçno
napisani agenturni ,svedeniya;
dokumenti za poluçeni
vıznagrajdeniya; razhodni
dokumenti, otçeteni ot operativniya
rabotnik; dokumenti ot rıkovodilite go ştatni slujiteli;
reg. Blanka; kartoni obr. 1 i 3; liçni
i rabotni dela f.1, а. е. 7576-10
toma.

Snemane ot deystvaştiya operativen
otçet - Na 06.03.1988 yılı. predlojenie za
svalyane deloto na agent "Sava" v
arhiv.

Publiçna dlıjnost ili publiçna
deynost - Naroden predstavitel vıv Velikoto
Narodno sıbranie

Naroden predstavitel v 36-o Narodno sıbranie
Naroden predstavitel v 37-o Narodno sıbranie
Naroden predstavitel v 38-o Narodno sıbranie
Naroden predstavitel v 39-o Narodno sıbranie
Naroden predstavitel v 40-o Narodno sıbranie

Resmi belgeyle ispatı ve devlet belgesi peki sizin iddialarınızın dayandığı herhangi bir halt var mı?

Bu adam da ajan sayılmıyorsa yuh diyorum başka birşey demiyorum ve birde bu adamın siyasi örgütündekiler ve sempazitanları tüm bunları görmezden gelip ajanlıkla ilgisi olmayan önüne gelen tüm siyasi rakiplerini ajanlıkla suçlamıyorlar mı işte bu ikiyüzlülüğe bitiyorum!!!!!!!!!!!!!!!!!!

İşin el ilginç yanı bu eski ajanın takipçileri bu eski ajanın direktifiyle ''ajan, muhbir'' olabilecekleri kuşkusuyla Türk adaylar yerine Bulgar adaylara oy verecekler buraya dikkat! Söz konusu Türk adayların hiçbir belgeyle kanıtlanmamasına rağmen ajanlık, muhbirlik suçlamarı yapılırken bu suçlamaların çıkış noktasındakiler belgeli, kanıtlı eski ajanlar!

Biz de yedik '' Yes All Right Baby!''
berk 2011-09-19 20:13:27
REPUBLİKA BILGARİYA
KOMİSİYA ZA RAZKRİVANE NA DOKUMENTİTE İ ZA OBYAVYAVANE
NA PRİNADLEJNOST NA BILGARSKİ GRAJDANİ
KIM DIRJAVNA SİGURNOST İ RAZUZNAVATELNİTE SLUJBİ
NA BILGARSKATA NARODNA ARMİYA

R E Ş E N İ E NO 14/ 04.09.2007 Yılı

Tri imena - Ahmed Demir Dogan

Data na rajdane - 29.03.1954 yılı

Myasto na rajdane - S. Pçelarovo, obl. Tolbuhin

Verbuval go slujitel - St. Leyt. Stayço Lyubenov Staykov na
21.08.1974 yılı

Rıkovodil go slujitel - St. Leyt. Stayço Lyubenov Staykov;
podp. Vasil Panayotov; podp.
Stoyko Stoykov; kapitan M.
Marinov; mayor İvan Mihaylov;
Georgi Georgiev; Evgeni Kruşkov;
Georgi Yordanov

Strukturi, v koito e osıştestvyavano
sıtrudniçestvoto -
Upravlenie 3 DC, otdel 6,
otdelenie 4; na 21.01.1976 yılı. deloto e
prehvırleno v otdel 1 na OU-MVR-
Varna; ot 14.03.1979 yılı. - Pırvo
glavno upravlenie, otdel 5

Kaçestvoto, v koeto e osıştestvyavano
sıtrudniçestvoto - Agent -------> (ACI GERÇEKLER)

Psevdonimi - Angelov; Sergey; Sava (TAKMA İSİM BOLLUĞU, BUKALEMUN YA RESMEN)

Dokumenti, vız osnova na koito e
ustanovena prinadlejnostta kım
organite po çl. 1 - Sobstvenorıçno napisana i
podpisana deklaratsiya za
sıtrudniçestvo; sobstvenorıçno
napisani agenturni ,svedeniya;
dokumenti za poluçeni
vıznagrajdeniya; razhodni
dokumenti, otçeteni ot operativniya
rabotnik; dokumenti ot rıkovodilite go ştatni slujiteli;
reg. Blanka; kartoni obr. 1 i 3; liçni
i rabotni dela f.1, a. e. 7576-10
toma.

Snemane ot deystvaştiya operativen
otçet - Na 06.03.1988 yılı. predlojenie za
svalyane deloto na agent "Sava" v
arhiv.

Publiçna dlıjnost ili publiçna
deynost - Naroden predstavitel vıv Velikoto
Narodno sıbranie

Naroden predstavitel v 36-o Narodno sıbranie
Naroden predstavitel v 37-o Narodno sıbranie
Naroden predstavitel v 38-o Narodno sıbranie
Naroden predstavitel v 39-o Narodno sıbranie
Naroden predstavitel v 40-o Narodno sıbranie
berk 2011-09-19 20:17:06
Sali Şaban ve Kasım Dal gibi isimleri ajanlıkla suçlayanlar; ilgili kişilerin geçmiş dönemde bu görevlerde yer aldıklarını ispatlayan belge paylaşın öyle zar zar konuşmakla olmuyor ben iddiamı resmi belgeyle kanıtlıyorum şimdi de sıra sizde beklemedeyiz!
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-19 20:39:03
Ah yavrum o kadar "prepisva" yapmaya zahmet etmişsin takdir ettim valla... Oysa ben bozuk yazını notepad'e kopyalayarak htm uzantısı ile kaydettiğimde hemen okunur hale getirmiştim ama harcadığım 15 saniyelik emeğe değmezmiş.

Bak güzel kardeşim sorun Ahmet Doğan'ın ajanlık geçmişi değil bunu kendisi dahi inkâr etmiyor. Sorun hırsızın hırsızı tutun demesidir yani Salih Şabanoviç dalyarağın bilerek ya da bilmeyerek ki bilerek yaptığı ortada Türklere karşı yapılanların amacı değil aracı yanlıştı diyen esas dalyarağın ve partisinin hizmetine girmiş olmasıdır.
BOLUNMEYENLERE 2011-09-19 21:45:53
ARKADASLAR, BRATCEDLER VE KANKILER, BEN YARIN BIR PARTI KURUYORUM. BULGARISTANDA HERKES OYUNU BANA VERSIN. BOLUNMEYELIM KARDESLER. BANA OYUNU VERMEYEN HAINDIR. BANA OYUNU VERMEYEN BOLUCUDUR, TURK DUSMANIDIR. KISACA FATIH UREK OLSUN BANA OYUNU VERMEYENLER.

AH HALKIM, VAH HALKIM, BENIM EZILMIS HALKIM.
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-19 22:32:33
Yavrum sen zaten oy veremeyeceksin ne diye kafanı patlatıyorsun ki?
berk 2011-09-19 22:54:53
Emin misin?
Sattım gitti! 2011-09-20 00:02:37
Bölünmeyin, bölünmeyelim denmesinden arkadaşlar bıkmış usanmış. Yazılardan bu anlaşılıyor. Aklı selimi bırakalım, bölünürsek bölünelim anasını satayım diyorlar, başka da bir şey demiyorlar.

Ne yapalım, insanlarda böyle irasyonel eylimler hep olmuştur. Sonunda iş olacağına varır ve kader bildiğini okur.

Her şeye bir açıklama getirilebilir, ancak doğru olan hangisidir, işte esas soru budur. Herkes kendi dğrusunun esas doğru oduğa iddasındadır ve bu durumun adına kakafoni denir. Çünkü her kafadan bir ses çıkmakta ve ağzı olan konuşmaktadır.
yeter söz milletin!!!!!!!! 2011-09-20 00:27:34
Şimdiye dek Ahmet Doğan konuştu

güzel bulgarcasıyla,biz sustuk.(toplasan dünyada 8 milyon insan konuşmayordur bulgarın ustruksuz kaba dilini)..Ellimize ne geçti? Hangi hakımızı geri alabildik,SÖYLERMİSİNİZ BANA,YETER BE YETER ARTIK.SÖZ MİLLETİN.
Söz hangi milletindir? 2011-09-20 00:44:22
Söz hangi milletin hemşerim? Salih hainine oy verirsen aslında bulgarlara sevinçten göbek attıracaksın. Salih Şabanski adece eski bir ajan değldir. Öyle olsaydı onu görmezden gelir yüce gönüllülük yapardık, lakin kendisi nedamet getirmş falan değildir, ajanlığı devam etmektedir.
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-20 06:56:53
KARŞINDA ÇOCUK MU VAR
__________________________________

Karşımda adını yazmasını bile yazmasını beceremeyen yavşağın biri var...
yaşlı gırcalı 2011-09-20 08:37:42
İT oğlu it, sen adını cibiletini mi yazıyorsun lan.Papaz demişsin,hay senin papazına.Tuzla da kokmasın.A.Doğan'ın dönmesi,ne olacak.Atmışın kapağı Türkiyeye,10-15 yaşlarında göçetmişsin Rodoplardan.Sen ne bilirsin bulgarı,Doğanı.BİZİM HAYATIMIZ MÜCADELEYLE GEÇTİ.MAHPUSANELER GÖRDÜK, 1966 VE 1985 YILLARINDA.Neymiş efendim,biz siyaset bilmiyormuşuz.Biz bölücü,her şeyi bilen Fes ve papaz birleştirici'imiş.Dedeni çocuk yapmaya mı öğretiyorsun papaz.Yaşın ve hayat mücadelen ne ki.BULGARİSTAN TÜRKLÜK DAVASI NEREDE BAŞLIYOR,NEREDE BİTİYOR,SÖYLEYEBİLİRMİSİN.Papağın gibi tekrarlayıp duruyorsun-doğan-bölünmeyelim-doğan-bölünmeyelim-doğan-bölünmeyelim.......Başka da bir fikrin,mantığın plân programın yok ki senin.İşin gücün yalakalık.Gel bulgara, sana siyasi mücadelenin nasıl yapılacağını öğreteyim.Bulgaristan’da ilk Türk Cumhurbaşkanı adayı,sayın Sali Şaban'a haksız yere saldırma.Kendisi okul arkadaşımdır.Sapına kadar Türktür.Hadini bil Papaz.Haksızlık etme.Salih beyi tanımıyorsun.Bizim yörütüğümüz mücadele yıllarının en başarılı Türk gencidir,SALİH ŞABAN.Üç ünüversiteden yüksek başarılı diploma ve beş yabancı dil bilen arkadaşımıza hakaret etme,etmeyelim.Bilgi sahibi olmadan kuru iftira atmanın ne kadar günah oduğunu sana anen,babam,deden,öğretmenlerin öğretmedilermi,papaz.
Günün hayırlı olsun.Allah doğru yoldan ayırmasın.
Yaşlı Gırcalı(emekli öğretmen)
papaz'a 2011-09-20 08:45:30
Sen bana yavşak dersen,bende sana it derim.Sabah kahvesini yudumlarken cevabını okuyunca bir anda kendimden geçtim.İt sözünü geri alıyor,özür diliyorum.
yaşlı gırcalı.
besim 2011-09-20 09:14:10
Yorumlara bakıp dehşete kapılmamak elde değil yahu önemli bölümü saçma sapan iddialar Berkin yazdıkları dışındakilerin neulduğunu dahi çözemedim zaten Berk dışında bilgi, fikir veren bir şey yok. Biz Rumeli Türklerinin Göçmenlerinin ne yazıkki çıkartabildiği adam tipi ortalama eh kendine zor yeter Papaz, Fes Karaİbram, Varnalı gibi şahıslar bizlerden Berk gibi kişiler bolca çıksaydı bu halde olmazdık.

Arkadaşlar yazıyosanızda adam gibi yazın iftira atmak fikir sunmak dildir yapıyosanda kanıtla yani kanıtlayamıyosan atma bu kadar basit

Saygılarla
sofyad'a islâm bilgi yarışması 2011-09-20 10:42:36
Yarışmayı Başmüftü ve bölge müftülerinin yanı sıra Bulgaristan Başbakan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Tzvetan Tzvetanov, kabinenin tek Türk kökenli üyesi olan Kültür Bakanı Vejdi Raşidov ile Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Doç. Doktor Fikret Karaman da özel konuk olarak izledi.Bu yıl 5’incisi düzenlenen yarışmanın özel bir değer taşıdığını ifade eden Başmüftü Mustafa Aliş Hacı, "Bu yarışmada sadece kazananlar var, kaybeden yoktur" dedi. Bulgaristan’da Müslümanların barış ve uyum içinde yaşadıklarını kaydeden Başmüftü Hacı, "Yürekte sevgi olursa nefrete yer kalmaz" diye konuştu.
Varnalı 2011-09-20 10:49:20
DİN YAŞAMIN,VAROLMANIN TEMELİDİR.DİNSİZ MİLLET OLMAZ.OLSA BİLE DEVLETİ OLMAZ.DİNİMİZİ SEVELİM SAYALIM.
cumayanı müftüsü 2011-09-20 11:41:00
Papaz kardeş senin ne işin var müslümanlarla?Biriniz ateist ve 20 senedir müslüman kardeşlerime bir şey vermedi,veremezde.Sen papazlığınla kalkmışsın birilerinin şakşakçılığını yapmaya,al senin olsun beraber ne haliniz varsa görün kardeşim,fakat müslümanların yakasından düşün.Birlik,beraberlikten,bölünmemekten bahsediyorsun, hangi birlik ve beraberlikten bahsediyorsun sen.20 sene önce o şakşakçılığını yaptığın arkadaşlar ayni ceketle 8-10 tv programına çıkartılıyordu,zürttüler,sefildiler.Çalışan halkın ise her şeyi vardı ve istediği gibi yiyip içiyordu.Şimdi ise çalışan garibanın işi,aşı hiç birşeyi kalmamış sefil ve şaşkın halde seninkiler ise her akşam birer şişe wiski her gün de takım elbise değiştiriyor.Kimin sayesinde oldu bunlar deyipte bir vijdan muhasebesi yapsalar senin arabuluculğuna ihtiyaç kalmıyacak ama onlarda vijdan yok ki.Adalet yok,paylaşım yok,denge yok sen birlik ve beraberlikten bahsediyorsun onu sen kilisende uygula, fakat müslüman cemaat arasında GEÇMEEEZ,YEMEZLEER artık.Başka deyimle sen padishah juntası yaşattırmaya halk da kölelik yapmaya devam etsin diyorsun.Arı baldan kaçmaz papaz efendi bizim kitapta böyle yazıyo seninkisindede farklı yazdığını zannetmiyorum fakat sen kitabın kabını okumuşsun galiba ve sahte papazlardansın gibi.Dalkavukluğun da iyi, ona diyecek birşeyım yok.
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-20 15:25:17
Salih Şaban'ı birileri gökten zembille Bulgaristan Cumhur reisliğine indirmek istiyor ama tanrı ile kul arasında arıcılık eden "Perperek Papazı Der ki..." izin vermiyor.

Yok kardeşim izin vermiyorum. Anlamayanlara bir daha diyorum İ-Z-İ-N V-E-R-M-İ-Y-O-R-U-M !
berk 2011-09-20 16:22:48
(Bölünmeyin, bölünmeyelim denmesinden arkadaşlar bıkmış usanmış. Yazılardan bu anlaşılıyor. Aklı selimi bırakalım, bölünürsek bölünelim anasını satayım diyorlar, başka da bir şey demiyorlar.)

Evet aramızdaki bazılarının 20 yıldır bölünmezlik dedikleri bir arpa boyu bile yol almamızı sağlayamayan zat-ı muhteremin peşinden kuyruk gibi ayrılmama modunda olanda var!

(Ne yapalım, insanlarda böyle irasyonel eylimler hep olmuştur.)

Değil mi arkadaşım? İnsanlarda hiçbir kanıt olmadan yok şu şahsın eli Aliyev'e çarpmıştır ondan ajan olması muhtemeldir deyip ama oy verdiği kişi belgeli ajan olmasına rağmen oy vermekte sakınca görmeme hatta belgeli ajana karşı muhalif Türk isimlerini olmadık suçlama yağmuruna tutma, belgeli ajan ve uyduruk bir kişinin peşinden ne olursa olsun ayrılmama gibi irrasyonel eylemler hep varolagelmiştir. Naparsın İnsanoğlu mantıksızlığa bazen böyle tutuluverir ve bu mantıksızlığa paye vermeyen diğerlerini bölücülükle suçlar, mantıksızlıkta ve saçmalıkta birleşeceksek aman ha lütfen fazlasıyla bölünelim!

(ağzı olan konuşmaktadır.)

Değil mi :)

(Salih hainine oy verirsen aslında )

Suç isnat eden ispatlamakla yükümlüdür, yükümünü yerine getiremezse müfteridir diye bir söz var, kimler için söyleniyor acaba!

(Salih Şabanski adece eski bir ajan değldir. Öyle olsaydı onu görmezden gelir yüce gönüllülük yapardık, lakin kendisi nedamet getirmş falan değildir, ajanlığı devam etmektedir.)

Ne eskiden ne de şimdi ajan olduğuna dair bir kanıt, belge, ispat kırıntısı yok mu? ah galiba!

Ama peşinden kuyruk gibi koşmayı bütünlük saydığın, kendisinin takip edilmemesini bölücük saydığın adam peki?

REPUBLİKA BILGARİYA
KOMİSİYA ZA RAZKRİVANE NA DOKUMENTİTE İ ZA OBYAVYAVANE
NA PRİNADLEJNOST NA BILGARSKİ GRAJDANİ
KIM DIRJAVNA SİGURNOST İ RAZUZNAVATELNİTE SLUJBİ
NA BILGARSKATA NARODNA ARMİYA

R E Ş E N İ E NO 14/ 04.09.2007 Yılı

Tri imena - Ahmed Demir Dogan

Data na rajdane - 29.03.1954 yılı

Kaçestvoto, v koeto e osıştestvyavano
sıtrudniçestvoto - Agent

Psevdonimi - Angelov; Sergey; Sava

Var mı bundan daha iyisi ajanlıkta ? :)

Bizi birilerini takip etmekten alıkoymak için onların olmadığı halde ajan olduğunu iddia ediyorsun oysa kendin bölünmeyip 20 yıldır takip ettiğin ve peşinden ayrılınmasını ve ona karşı muhalif politika yürütülmesini bölücük olarak nitelediğin kişi belgeli ajan! Bu ikiyüzlü irrasyonalite değildir nedir yahu, aklınız başınızda mı sizin :)
berk 2011-09-20 16:25:31
Bana da az önce vahiy indi, İspiyoncuları takip etmeyin diyor :) Göktekinin bir bildiği vardır be Papaz sen iyi bilirsin
azrail 2011-09-20 16:29:50
Yanlışlığın var papaz efendi yanlışlığın.Papaz efendi sen 1944-1989 yılları arası Tanrı ile aranızda iletişim kopukluğu olduğu için olayları 50 geriden 5 sene yandan takip ediyorsun olayları.Hani ateist ve komunistiniz ya, onun için frekanslarda bir geçişme var.
Azrail der ki papazın cahilini yer de kabul etmez gökte,kitaplara dönelim kitaplara Adaleti sağlamak için.Aksi taktirde kimi yer kimi bakar kıyamet ondan koparmışşşş!
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-20 16:34:25
Sali Şaban, Bulgaristan’da ilk Türk Cumhurbaşkanı adayı

-------------------------------------------------------------

Şimdi bu zatın Cumhurbaşkanı olabilmesi için Türkler hariç Bulgarlar da oy vermesi gerekir hatta esas rey oradan gelmeden Mastanlıya muhtar bile olamaz bu adamı Türkler bile kabul etmiyorken hangi bulgar bu hergelenin peşinden gider? Hal böyle iken bunun Cumhur reisi hayalleri rasyonellikten uzaktır, Türkçesi olmayacak duaya amin demektir.
papaz perpereşki efendiye 2011-09-20 17:56:41
PAPAZ,VOLEN SİDEROF VE STEFAN SOLAKOV DENİLEN İKİ İT MİLLİYETÇİ BULGAR DA CUMHUR BAŞKANI ADAYI.SEN OYUNU GİT ONLARA VER.BİR DE YALAMA YAP DİLİN BİRAZ CİLÂLANSIN.
berk 2011-09-20 18:08:15
(Türkçesi olmayacak duaya amin demektir.)

Değil mi? 20 yıldır Ahmetçoya oy basmanın bir halta yaramaması gibi :)

Sizler 20 yıldır olmayacak duaya amin derken birşey olmuyorda başkaları deyince mi mesele oluyor
Sofya'da islâm bilgi yarışması 2011-09-20 18:41:05
Beşincisi düzenlenen yarışmaya,hükümeti temsilen en üst seviyedeki katılım,biz Müslüman Türkler açısından, sevindirici bir olay olarak değerlendiriyorum.Yüce Allah, devamını nasip etsin.Önceki yıllarda yapılan dört yarışmaya, A.Doğan efendi ve DPS-HÖH milletvekileri, iş takipçiliği ve meclis otrurumlarında, BG'de yaşayan Türklerin problemlerinle ilgili,önerge vermekten yorgun ve takatsız düşmeleri nedeniyle,katılamamışlardır.Yüce Türk halkına duyurulur.
Varnalı.
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-20 18:45:16
Yahu şu Salih Şaban abinizin adayı olduğu partinin adını söylesenize yahu? Sakin adı "nacionalno dvijenie edinstvo" olmasın, hani şu çingene partilerinin ittifakından oluşan koalisyon...

Eğe size yakışır...
berk 2011-09-20 19:42:49
Sizinki neydi be papaz :)

Haksızlık ve Esaret Partisi miydi ;)
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-20 20:02:50
Salih Şaban partileri adına cumhurbaşkanı adayı olunca dayanamayıp dans eden şoparçe...

http://www.youtube.com/watch?v=Fzq2CkxrAdY&feature=player_embedded
hasan 2011-09-20 21:57:40
Aynı o partiden bizim çingene klarnetçi Neşko Neşev Kırcaali Belediye Başkan adayı oldu. Maksat çingenelerin oyunu HÖH ten almak.
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-20 22:57:46
Demek ulvi amaçlar bahane HÖH ve Türkleri birbirine kırdırıp yerel yönetimi azınlıkta olan bulgara teslim etmek şahane...
Perperek papazı'na 2011-09-20 23:06:36
papaz sen öyle bil.
berk 2011-09-20 23:07:15
Kesinlikle Türk azınlığı, Türk azınlığın nerdeyse tüm haklarının alındığı dönemde, ajanlık yapan ve Türkçe dahi konuşamayan, sözde Türk azınlığın lideri diye tasvir edilen zatın peşinden yıllarca koşturup Türk kimliğini olabildiğince pasifize etmek ve etkisizleştirmek.

Çok Güzel Hareketler Bunlar Çok!
berk 2011-09-20 23:13:56
Türk dilleri, lehçelerine falan az çok kafa yoran ben, yeni bir şive keşfetmiş bulunmaktayım Türkçenin Ahmetço Şivesi yalnız bu şivenin kelimelerinin %1'i Türkçe %99'u Bulgarca :)

http://www.youtube.com/watch?v=FO0vH1jjqGc&feature=related
Markus Wolf 2011-09-20 23:32:17
Yüzü olmayan adam Markus Wolf'un türk asıllı iki elemanı vardı: Fehim Çavuşev ve Salih Şaban. Türkiye'ye ve türk milletine çok büyük zararlar verdiler.


Ahmet Doğan'ın ajanlığıyla ilgili belgeyi biliyoruz, sanki çok önemli kanıtmış gibi burada yeniden dile getirlmesine hiç gerek yoktu. Ahmet Doğan dahi o belgede yazılanları redetmiyor.

Komist dönemde yüksek tahsil yapanların tamamı bu ajan yapılma prosedüründen geçiriliyordu, rutin bir işlemdi yani. Önemli olan söz knusu kişinin ajan olarak faliyetleriyle ilgili belgelerdir; bildiğimiz kadarıyla Doğan'ın faliyetini açıağa vuran herhangi bir belge yoktur veya yayınlanmamıştır. Nokta.

Bir de kişinin yaşam öyküsüne bakarak çkarsamalar yapabilir. Salih Şabanla ilgili elimizde belge falan yok diye onu pürüpak kabul edemeyiz. Komunist dönemde bir köylü parçasını Leningrad'larda Berlin'lerde masum masum gezdirmeleri sıfır ihtimaldir. Enayi değiliz herhalde,omzumuzda başımız var.

Ahmet Doğan'ın bir çok kusuru, yetersizliği, yanlışı var tabi; ama bunları gerekçe göstererek aşağlık bir satılmışa destek veremeyiz.
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-21 00:29:46
Ahmet Doğan'ın bulgarca diksyonu da düzgün değildir ki türkçesi düzgün olsun.

http://www.youtube.com/watch?v=XY7BjqY_9P4
MARKUS fES'E 2011-09-21 00:37:08
öğretmen oğlu fes,Babana sorsana SALİ ŞABANI.ne o çekemiyorsun değilmi.yarım yamalak bulgarcası olan babanı mı göndereceklerdi rusiya almanyalara.İPNE SİZE GÖRE HERKES AJAN.Ajan olmayan bir sen varsın,bir de perperek papazı.Azkalsın unutacaktım.Bir de ajan olmayan amet doğan,yani kala,kala üç kişi kaldınız ajan olmayanlar.
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-21 00:51:08
Salih Şaban'ın şopar partisinden cumhur reisliğine aday olması cingene mahalesinde kutlanmaya devam ediyor...

http://www.youtube.com/watch?v=KLhdiNV7JqY&feature=related
berk 2011-09-21 11:42:20
(Yüzü olmayan adam Markus Wolf'un türk asıllı iki elemanı vardı: Fehim Çavuşev ve Salih Şaban. Türkiye'ye ve türk milletine çok büyük zararlar verdiler.)

Suç isnat eden ispatlamakla yükümlüdür, yükümünü yerine getiremezse müfteridir diye bir söz var, kimler için söyleniyor acaba! Ben bu müfteri sıfatına doyasıyla layık olmak istiyorum diyorsan devam kardeşim doğru yoldasın.

(Ahmet Doğan'ın ajanlığıyla ilgili belgeyi biliyoruz, sanki çok önemli kanıtmış gibi burada yeniden dile getirlmesine hiç gerek yoktu. Ahmet Doğan dahi o belgede yazılanları redetmiyor.)

Ahmet Doğan'ın ajanlığıyla ilgili belgeyi biliyorsun ama bir sakınca görmüyorsun kuyruk gibi peşinden koşturmakta, 20 yıldır oy vermekte ve bu örgütün direktifleriyle gerekirse Bulgar adaylara oy vermeye ama iftira atarak kanıt sunduğunu zannederek, ajanlığını bile kanıtlayamadığın Türk adaylara oy vermekte çok ama çok büyüksakınca görüyorsun, senin iç dünyan kararmış yahu etiksizlikten.

(Komist dönemde yüksek tahsil yapanların tamamı bu ajan yapılma prosedüründen geçiriliyordu, rutin bir işlemdi yani.)

Geçelim bu tamamını laflarını, tamamını kelimesiyle sözde liderimizin suçunu genelleştrime yoluyla azaltma taktiklerini falan, Sali Şaban'ın bu prosedürden geçirildiğine dair arşivlerde herhangi bir belge bulunmuyor ama aralarında bazı kişiler hakkında çarçaf belgeler bulunuyor ;

Tri imena - Ahmed Demir Dogan

Data na rajdane - 29.03.1954 yılı

Kaçestvoto, v koeto e osıştestvyavano
sıtrudniçestvoto - Agent

Psevdonimi - Angelov; Sergey; Sava

Bak biz birşey ortaya atarken, koyuyoruz kanıtımızı ya peki siz, yok kolu Aliyev'e çarpmışta, ajan olabilirmişte bunun için oy verilmemeliymiş, yahu seninkinin ajanlığı bile baya olasılık falan değil kesin ajan iken geçmişte yine de buna oy veriyorsun ama senin iftiralarından başka kanıt olmadan ajan olabillirliğini dile getirdiğin kişilere oy verilmemesini istiyorum

İkiyüzlülüğü anladın?
-Hayır, hala anlamadım!
Otur, Sıfır!

(Bir de kişinin yaşam öyküsüne bakarak çkarsamalar yapabilir. Salih Şabanla ilgili elimizde belge falan yok diye onu pürüpak kabul edemeyiz. Komunist dönemde bir köylü parçasını Leningrad'larda Berlin'lerde masum masum gezdirmeleri sıfır ihtimaldir. Enayi değiliz herhalde,omzumuzda başımız var.)

Valla senin yaşam öykünden de benzer çıkarsamalar yapılabilir, Türkiye'desin ve Bulgarlar seni ajan olarak kullanıyor bak seni bile pürüpak kabul edemiyoruz, napsın Türkiye senin gibi basit etik mantığını bile kuramayan adamı. Biz hiç enayi değiliz, omuzumuzdaki başın içinde çalışan bir şey var hani şu hiçbir kanıt sunulmadan ajan diye suçlanan kişilere yapılan haksızlıklara karşı çıkan ve ajanlığı çarşaf çarşaf belgelere dökülmüş kişinin de lider diye yutturulmasına göz yummayan birşey!

(Ahmet Doğan'ın bir çok kusuru, yetersizliği, yanlışı var tabi; ama bunları gerekçe göstererek aşağlık bir satılmışa destek veremeyiz.)

Sali Şaban'ın kusurları, yetersizlikleri vardır elbette ama bunları gerekçe gösterek, neidüğü belirsiz, üç kimlikli, köhne rejim ajan bozuntularına ve onların buyurduğu isimlere destek veremeyiz.

Psevdonimi - Angelov; Sergey; Sava (Seç beğen istediğini içinden zamanında birileri seçmiş aralarından sırasıyla!)

Ya ben, yeminle Bulgarlara şaşıyorum gerçekten yahu ATAKA diye parti kurup, ona oy veriyorlar, Türk düşmanlığı ve Türkleri Bulgaristan'da iyice etkisizleştirmek için yahu bu görevi sözde Türkçe konuşamayan Türk azınlığın siyasi temsilciliğe soyunmuş parti ATAKA'dan çok daha iyi yapıyorki bence Bulgarlar şu ajanın partisine oy versinler, ATAKA Türklere, bu sevgili ajanın partisinin verdiği zararın onda birini bile veremezki!

Günler, Aylar, Yıllar Geçiyor ama Türkçenin Ahmetço şivesindeki Türkçe kelime sayısı %1'i geçemiyor ha birde Ahmetçonun yake'si :) değişmiyor yakeeee .....

http://www.youtube.com/watch?v=ykhrEdzio8g&feature=related
deliormanli 2011-09-21 14:18:21
ahmet dogan, hasan azis'i tekrar belediye baskan adayı yaparak liderlik yolunu kesmis. Cumhurbaskanlıgına sıra gelince, Sali Saban sadece vitrindir. Gerisi bos. Bulgaristan Turkleri davasina sahip cıkabilecek herkes , bir sekilde sindiriliyor
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-21 17:13:07
Neyse arkadaşlar şimdi çingene partisinden aday olan "Türk" adayına BLOK oy veriyor muyuz vermiyor muyuz?
berk 2011-09-21 19:51:14
Evet Arkadaşlar Angelov, Sergey, Sava lakaplı Türkçe konuşamamasına rağmen Türk azınlığın siyasi liderliğine soyunan yakeliye yine 20 yıldır yaptığımız gibi blok oy mu çakacaz, he gülülerim ?
Perperek Papazı Der ki... 2011-09-21 20:46:03
Berk sen çingene partisinden aday olamadın diye mi hayıflanıyorsun?

15-20 sene sonra olursun be o zaman sırf çingene partileri olur...
berk 2011-09-21 21:13:39
Yok hacım ya, Ben İskoçya bağımsızlığını ilan ettikten sonra oranın ilk başbakanı olmayı hedefliyorum, o da olmazsa Faröer Adalarını bir deniycem.
HAKİKİ KIRCAALİLİ 2011-09-30 16:00:52
MOSKOVA MEZUNU OLMASI MİDEMİ BULANDIRIYOR BİRAZ... AMA AJAN OLDUĞUNA DAİR ŞİMDİLİK BİR KANIT ÇIKMADI ORTAYA... KESİNLEŞMİŞ BELGELENMİŞ KANITLANMIŞ "ÇİNGENE" BULGAR AJANI "ahmet doğan'a" OY VERDİĞİMİZE GÖRE... SALİH ŞABAN GİBİ TÜRKE BİN DEFA OY VERMELİYİZ... BENDE VERECEĞİM... BU YOKLUK İÇERSİNDE... ELİN BULGAR GYAVURU OLACAĞINA BİN DEFA SALİH ŞABAN OLSUN...

SAYGILAR ve BAŞARILAR...
o. Molla 2011-10-09 14:57:20
helal sana kırcalili
BR 2011-10-24 09:27:16
SADECE MERAK ETTİĞİM SORULARA LÜTFEN CEVAP VEREBİLİR MİSİNİZ?

1- HÖH VE AHMET DOĞAN, NEDEN CUMHURBAŞKANLIĞINA BİR MÜSLÜMAN TÜRK BİR ADAY ÇIKARTMADI ?
2- AHMET DOĞAN NEDEN KENDİSİ CUMHURBAŞKANLIĞINA ADAY OLMADI?
3- BULGARİSTAN'DA VE TÜRKİYE'DE AHMET DOĞAN, HÖH VE ONLARI DESTEKLEYEN DERNEK, VAKIF VE ŞAHISLAR , CUMHURBAŞKANI ADAYLARINDAN KİMİ DESTEKLEDİKLERİNİ SEÇİM GÜNÜNE KADAR NEDEN AÇIK OLARAK AÇIKLAMADILAR?
4- BULGARİSTAN'DA CUMHURBAŞKANLIĞI VE YEREL SEÇİMLERE ADAY OLAN BİR ÇOK KİŞİNİN AJAN OLDUĞU BELGELERİ İLE ORTAYA ÇIKTI. AHMET DOĞAN VE BİR ÇOK HÖH ÜST YETİLİSİNİN DE AJAN OLDUĞU YILLAR ÖNCESİNDEN BELGELENDİ. KENDİLERİ DE BU İDDİA VE BELGELERİ İNKAR ETMEDİLER VE KABUL ETTİLER. BU İSİMLER HALA NEDEN TÜRKLER ADINA POLİTİKA YÜRÜTÜYORLAR?
5- MÜSLÜMAN TÜRK ADAY SALİ ŞABAN HAKKINDA BU GÜNE KADAR, AJAN OLDUĞUNA DAİR BİR BELGE ORTAYA ÇIKTI MI? YA DA BÖYLE BİR İDDİA BELGELENDİ Mİ?
6- SALİ ŞABAN İLE İLGİLİ AJAN OLDUĞUNA DAİR BİR BELGE VE KANIT YOK İSE; NEDEN AHMET DOĞAN VE HÖH ve BULGARİSTAN VE TÜRKİYE' DE DESTEKLEDİKLERİ DERNEK, VAKIF, GAZETE, TV, RADYO, BELEDİYE BAŞKANLARI VE ŞAHISLAR SALİ ŞABAN YERİNE BULGAR PARTİLERİ VE ADAYLARINA GİZLİ DESTEK VERDİLER. NEDEN SEÇİMLERDEN ÖNCE AÇIK VE NET OLARAK HANGİ ADAYI DESTKLEDİKLERİNİ AÇIKLAMADILAR?
7- AHMET DOĞAN, NEDEN SEÇİM AKŞAMINA KADAR KİMİ DESTEKLEDİĞİ HAKKINDA HİÇ BİR AÇIKLAMA YAPMADI? VE SEÇİM AKŞAMI 'HATA YAPMAMAK İÇİN, HİÇ BİR ADAYA DESTEK VERMEDİK' AÇIKLAMASI YAPTI VE BU AÇIKLAMA NE İFADE EDİYOR? AMA ŞİMDİ AÇIK OLARAK BULGAR ADAYLARI DESTEKLEDİKLERİNİ AÇIKÇA İFADE EDİYOR?

SONUÇ:
BULGARSİSTAN'DA VE TÜRKİYE'DE YAŞAYAN MÜSLÜMAN TÜRK NÜFUSU VE SEÇMENLERİNİN BU SEÇİM ÖNCESİ VE SONRASINI ÇOK İYİ TAHLİL EDİP DOĞRU SORGULAMA YAPMALARI GEREKİYOR. YANİ BİZ, KİME HİZMET EDİYORUZ? BİZDEN GÖRÜNEN BİZİM ADIMIZA ÇALIŞTIĞINI SÖYLEYEN KİŞİLER BİZİ NE KADAR TEMSİL EDİYOR? BİZİM ADIMIZA BİZİM DİN DİL KÜLTÜR SİYASET VATANDAŞLIK HAKLARIMIZ ADINA, BİZİM İNSAN HAKLARI VE HUKUKİ ALNALRDA SAĞLIK VE EĞİTİM ALANLARINDA NE KADAR HAKKIMIZI KORUYAN GÖZETEN İNSANLAR VE PARTİLER KİMLER SORUSUNU SORGULAMALARI GEREKİYOR..... HİÇ BİR ŞEY İÇİN GEÇ DEĞİLDİR. ZAMAN GEÇMİŞ DEĞİLDİR...

Teşekkür ediyorum. Saygılarımla...
VAYIDAGA 2012-08-14 19:25:43
BAZI ONUNU GOREMIYEN YORUMCULARA YAZIYORUM.SALI SABAN AJAN OLA BILIR,O ZATEN O DONEMI INKAR ETMIYOR,AJANLIGININ DISINDA KENDISINI COK IYI GELISTIRMISTIR.ANA DILI TURKCESI MUKEMMEL,HALK ILISKILERINDE COK BASARILI,USTELIK DIPLOMAT DILINI RAKIPLERINDEN IYI KULLANMASINI BILEN BIR KISILIGI VAR.ONUN CUMHUR BASKANLIGI ADAY ADAYLIGINA ,NEDEN ADAY OLDUGUNU SIZ BAZI KUS BEYINLILERANLAYAMASINIZ O DA DAHA BASTAN BILIYORDU BU ISIN OLMIYACAGINI.BIR DE YORUMLARA BAKIN ,INSAF BE ADAM.AHMED DOGAN AJAN SON GUNE KADAR H.O.H. SECMENLERINE KIME OY VERECE4KLERINE ISIK TUTMAMIS GUYA.CEK GIT BE ADAM BILMEDIGIN ISLERDEN KONUSMA GULUNC DRUMAQ DUSUYORSUN.O TOP AJAN DAHA ADAY ADAYLARIN ISIMLERI BELLI OLUR OLMAZ KATIL BABASI,NIN ADAYINA VERDI ISARETI.KOMUNISTLERIN ADAYINA IVAYLO KALFIN.E.SALI SABAN,A VERILENSECMEN OYLARI BULGARISTAN TURKLERININ BIR ISTATIK OLARAK KALACAKTI BULGARISTANIN TARIHINDE.ANLADIN MI NEDEN SANA VE SENIN GIBILERINE KUS BEYINLI DEDIGIMI.
VAYIDAGADAN BU KADAR ELESTRI VE NASIHAT YETER

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS