Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
23 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
Ömer Osman Erendoruk, Türkiye’de yüksek lisans tezi konusu

Ömer Osman Erendoruk, Türkiye’de yüksek lisans tezi konusu

28 Eylül 2011

Beş yıl önce aramızdan ayrılan 22 kitaba imza atan büyük şair ve yazar Ömer O. Erendoruk’un hayatı ve eserleri Türkiye’deki üniversite hocalarının gözünden kaçmadı. Sadece geçen yıl üç üniversitenin Türk Dili ve Edebiyat Fakülteleri hocaları (Kırıkkale, Celâl Bayar ve Dokuz Eylül) yüksek lisans adayları öğrencilerine Erendoruk’un hayatını ve eserlerini tez konusu olarak seçtiler. Celâl Bayar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı Yeni Türk Edebiyatı Bilim Dalı’ndan Yrd. Doç. Dr. Ünal Şenel’in danışmanlığında Oğuzhan Yiğit, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi’nde Seda Tilekli ve Ege Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmalar Enstitüsü’nde Zeynep Atasoy “Ömer Osman Erendoruk’un Hayatı ve Eserleri Üzere Bir Araştırma” konulu tezlerini bu yıl başarıyla savundular.

Kaynak: Rumeli Dergisi


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


BENGÜ TÜRK 2011-09-28 15:10:44
Emegi geçen tüm hocalarımdan Allah razı olsun,Ömerosman abime cehendemi yaşatan Sıçan'dan bu tarafta hesap soramadık ama inşaalah öteki tarafta sorulur.
Halil Mert 2011-09-28 17:24:04
Son günlerde Av. Özcan Pehlivanoğlu yazdığı yazısının başlığını "Türkten bir cacık olmaz" koydu. Haklı veya haksız, okuycu karar versin. Bizler Bulgaristanlı manevi, sportif, sanat ve kültür değerleri taşıyan kişilerimizin değerini bilemiyoruz.Rahmetli Ömer Erendoruk'u sadece Bal-Göç İnegöl ve Kartal Balkanlılar şubeleri davet edip üyelerini bu değerli şair ve yazarla yüzyüze getirebildi. Ne Bursa, ne İzmir, ne Gebze, ne de Çorlu ve Edirne dernekleri "yoğun çalışmalarından" dolayı Erendorukla sağlığında vakit bulup okuyucusuyla bir karşılaşma yapamadılar. Bursa'da Koşukavak derneği yazarın Bulgaristan'daki evine yazılı bir levha bile takamadı. Yazık bize, vah bize...
Er 2011-09-29 01:20:46
Osman Erendoruktan daha degerli yazarlarda vardir ama Turkiyede dinci propaganda gereigi kullnilmak icin sechilmishtir Erendoruk chunku din icherikli shiirleri vardir birde bir kitabinda komunist bir gencin hyat hikyeini ele almih. Kitabin ismi "Once Dushunceler Kelepchelendi" sanirim. Bazi belenede yatanlara dinci gazeteler koshelerinde onlara yer verdiler ama Turklugu savunduklari ichin degilde anti komunizm propagandasi olsun diye bunu yaptilar.
Mustafa. 2015-05-31 02:19:24
Biz Bulgaristan'da yaşamış ve hala orada yaşayan TÜRK'ler olarak Komunist veya Anti komunist adlandırılmak istemiyoruz. Bizler tam Tersi Türk Milliyetçi'leriyiz. Türkiyede Milliyetçi diye geçinenler BİZ Bulgaristan'dan gelmiş Türk'ler onlardan kat ve kat daha Milliyetçiyiz. Milliyetçi dediğin vatanını ölümüne sevmek'tir. Son olarak Bizler Bulgaristandan gelen Türk'ler olarak birleşemedik çünkü hiç birimiz diğerimizin yükselmesini istemiyoruz. Sorun da bundan kaynaklanmaktadır.

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS