Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7545 Lv.
GBP GBP 2.2978 Lv.
TRL TRL 0.2937 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
26 Şubat 2020
HABERLER » Kırcaali
Resmi Murat: “Ardino’ya başarılı yönetim sağlamak için deneyime, iradeye ve güce sahibiz”

Resmi Murat: “Ardino’ya başarılı yönetim sağlamak için deneyime, iradeye ve güce sahibiz”

30 Eylül 2011

Hak ve Özgürlükler Hareketi /HÖH/ Ardino İlçe Teşkilatı Perla restoranda düzenlenen resepsiyonda seçim kampanyasının açılışını yaptı. Görüşmede birçok iş adamları, kurum yöneticileri, aydın kişiler bulundu. Kırcaali milletvekili Necmi Ali, etkinlikte resmi misafir olarak hazır bulundu.

HÖH partisinin artık ikinci dönem için Ardino Belediye Başkan adayı olarak gösterdiği Resmi Murat konuşmasında, “Ardino’ya başarılı yönetim sağlamak için deneyime, iradeye ve güce sahibiz. İşte bunun için Ardino bölgesinin benzersiz ve kalıcı değişimini sağlayacak başladığımız işleri bitirmek ve genel fikirlerimizi gerçekleştirmek için karşılıklı anlaşmamızı yenilemek istiyoruz.

Resmi Murat, 4 yıl önce buna benzer bir görüşmede yine beraber olduklarını hatırlattı. Meclis Üyeleri adayları listesinin de başında olan Resmi Murat, “Fakat şimdi sanki aramızda yeni taraftarlar görüyorum ve bu da beni sevindiriyor” dedi.

Resmi Murat, “Ardino Belediyesinin önümüzdeki 4 yılda gelişmesi için açık vizyonla karşınıza çıkıyorum. İnsan, dönemin başında 4 yılda çok şey yapabileceğini sanıyor. Dönemin bilançosunu yaptığım zaman gerçekten Ardino için yapılanlar hiç de az değil. Fakat benim planladığım şahsi bilançomla karşılaştırırsak eğer, ekibimle realize etmeye başladığımız fikirlerim ve projelerin %20’sinden fazla değil” diye öne sürdü.

Resmi Murat, resepsiyonda bulunanlara seçim platformunun temel yönlerini ve Meclis Üyeleri adaylarını tanıttı. Yeni Meclis Üyeleri listesinde 14 yeni ismin yer aldığı açıklandı. HÖH partisi, Ardino Belediyesinin 18 muhtarlığına muhtar adayı gösteriyor.

Resmi Murat, “Bu dönemde gerçekleştirdiğimiz projeler, çalışabildiğimizi yeteri derecede iyi gösteriyor. Bölgesel Geliştirme Operasyonel Programı üzere Belediye sellerin önlenmesi için proje sözleşmesi yaptı. Bu proje ise kasabanın Arteksten sonraki yeni semtlerine doğru uzanan kısmına yepyeni görünüm kazandıracak. Aynı program üzere belediye sınırları içinde turistik altyapının iyileştirilmesi için onaylanan projeye sahip. Bu proje esnasında Şeytan Köprüsüne giden yol, Kartal Kayalara giden çevre yolları, barınaklar ve kameriyeler kurulacak. Bu proje, turistik altyapının iyileştirilmesini sağlayacak ve Ardino turizmin gelişmesi için çok daha çekici yer olacak. Kırsal Bölgelerin Geliştirilmesi Programı üzere Belediye 10’dan fazla proje bulunduruyor. Bu projeler su sektöründe altyapının iyileştirilmesiyle ilgilidir. Su sektörü benim belediyenin önümüzdeki 4 yıl içinde gelişmesi programında vurgulayacağım ve birinci yerde öncelik tanıyacağım sektör olacak” diye vurguladı.
Belediye Başkan adayı, bu program üzere Borovitsa, Çernigovo, Gorno ve Dolno Prahovo, Mleçino, Byal İzvor, Padina ve Jıltuşa muhtarlıklarında bir grup yerleşim yerlerine su tedarik etmek için projelerin olduğunu belirtti. Onarıma ihtiyaç duyan temel yolların altyapısının iyileştirilmesi için projelerin hazır olduğu anlaşıldı. İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Programı üzere 400’den fazla vatandaşın meşgul edildiğini, bunun ise Ardino’nun büyüklüğüne göre hiç de az sayı olmadığını paylaştı.
Eğitimle ilgi Resmi Murat, belediye okullarının sayısının korunması için emek sarf edileceğini söyledi. Ardino hastanesinin geleceği için ise Sayın Murat, belediyenin kesinlikle onun her durumda kalması için savaşacağının altını çizdi.

Başkan, “Gelecek dönem Ardino için verimli olacak. Bunun için hazırlıklı olanlar kazanacak, bizim onlardan olduğumuzu düşünüyoruz. Ardino’nun gelişmesi için özverili çalışmaya hazırız” diye konuşmasına son verdi.
Milletvekili Necmi Ali, Resmi Murat’ın ve ekibinin işine yüksek not verdi. Sayın Ali, “Böyle bir ekiple çalışmak benim için memnuniyetti. Sizleri tebrik ediyorum. Hep beraber, Ardino’nun gelişmesi vizyonunda yer alan fikirlere hayat vermeyi başaracağımızı düşünüyorum. Necmi Ali, “Ardino halkına her zaman saygı duymuşumdur. Her defasında buraya çok farklı duygularla geliyorum. Buraya gelirken gurur duyuyorum, çünkü burada başarılanlar hayranlık uyandırıyor” dedi.
Meclis Üyesi adayı Zülfiye İbramova, Ardino iş adamlarının ve aydınlarının belediye ile ilgili beklentilerin gerçekleşmesi için hep beraber çalışmalarını ve HÖH partisinin listesini desteklemeleri çağrısında bulundu.
Meclis Üyeleri listesinde ikinci sırada bulunan Sezgin Bayramov, başlanılanı bitirmek ve yeni bir şeyler yapmak için daha zamana ihtiyaç duyduklarını paylaştı. Bu zamanın ise sadece gelecek Yerel Seçimlerin kazanılmasıyla sağlanacağını ifade etti.

Sayın Bayramov, “Meclis Üyesi adayı olarak, tüm ekiple beraber kamu yararına çalışma ve onu savunma angajmanını üstleniyoruz, bu da Ardino’nun daha iyi gelişmesini sağlayacaktır” diye vurguladı.


Kaynak: Güner ŞÜKRÜ


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR


Menekşe 2011-10-01 10:01:18
Resmi Murat'a başarılar... Başkan, rahat olun, HÖH yanınızda, Necmi Ali bile zahmet edip destek için gelmiş ( belki parti vazifesi, bilinmiz).
kokiçe 2011-10-01 15:55:01
Hırsız hırsızı tutun diye bağrıyomuşşşş!Kargaya sormuşlar en güzel yavru hangisi diye? O ağacın tepesindeki siyah olanı demişşş!
TOSÇALI 2011-10-01 17:23:15
HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ TOSÇALI HALKI MİLLİYETÇİ TAVRINDAN VAZGEÇMEYECEK VE H.Ö.H'E VE DEĞERLİ HEMŞERİMİZ RESMİ MURAD'A DESTEK VERECEKTİR.
Menekşe 2011-10-01 22:37:33
TOSÇALI KARDEŞİME: tabi ki hepimiz oyları HÖH e vereceğiz. HÖH adaylarını destekliyoruz. Ama Kırcaali'de ki durumu da eleştirmeden geçemedim. Eğer Kırcaali bölgesinde totaliter Bahri Ömer'in sözü geçmeseydi, yine 7/7 alacaktık... ama kurban vereceğiz bu kez... üzgünüm.

KOKİÇE KIZIMIZA : biraz kokmuş yorumun be kardeşim, açık, açık yazın, liderlerinizi taklit etmeyin gayri...
berk 2011-10-02 16:00:48
KOKiÇEYE;

Belgeli Ajan, Ajanlara oy basmayın diyormuş! Saksağana sormuşlar en güzel yuva hangisi diye, şu uzun ağaçtaki demiş, neden diye sormuşlar o yuva benim yuvada ondan demiş.
emir 2011-10-03 12:56:06
Amet ajanmis ve Turkleri satiyormus, bunu goren bulgarlar Turklerin durumuna uzulduklerinden ve Turklere karsi asiri sevgi beslediklerinden duruma el atmis ve turklere yardim etmeye karar vermisler.Ama bize yardim edbilmeleri icin oylarimizi tek partiye degil de, bolunup farkli bulgar partilerine vermemiz gerekiyormus...Hay sizin aklinizi, mantiginizi...
berk 2011-10-03 13:52:16
Belgeli ajan Sava dışında herkes kirliymiş, geçmişleri isilik içindeymiş bir akpak olan Savaymış, Bulgarlarda Türkleri çok sevdiklerinden kendilerine Türkiyelerden, oradan, buradan bilgi, belge, istihbarat sızdıran akpak Savayı Türklerin liderliğine koymuşlar, bu Sava ve peşindeki kuyruk misali kitle okadar inanmış ki Bulgarların kendi sevdiklerine bu aşkla kendileri gibi Türk olanlar yerine Bulgar kankalarının Katolik adayına oyu basıp Savanın kıytırıp gölgesinde toplanmamız gerekiyormuş, ben de hay sizin aklınızı, mantığınızı diyecem ama kafanızda bunlar mevcut olmadığından onu da diyemiyorum.
Kara Ibrahim Aga 2011-10-03 16:15:43
Hadi tatli mapetenizi bozmayam..

Yalniz bi sorum var herkeze..

Acho DPS Cumhurbashkani sechiminde Ahaliye kime OY vreceyini

söyledi mi?

Bencesine balotaji bekliyoru "destek parasini" yükseltmek ichin!!

Ben eminim direk ve ya inderek GERB'in adayina destek

isteyecine!!

Altini chiziyorum INDIREK'te ola bilir..

Isteyenle basa giririm!!!

Borisov'u Bashbakan yapan Achodur..

Onun birsheyine dokunmayan (barbekyusu harich) Borisov'tur

Gechen havta Bulgartabak'i peshkesh chektiler.. 100 miliona

Yüzde 25% hissesi olan DPS Milletvekili-Peevski kazandi..

Tabiki Acho'da "Danishmanlik parasini" aldi...

Al gülüm ver gülüm...

***
Bayilirim Atasözlere:

"Esheke yeni semer alinirken ONUN fikrini sormazlar"...

Bizim durumda aynisi..

Ashiri Milliyetchi ve Türk dushmanini Cumhurbashkani yapti

Acho ... ne de olsa "Müzevirler birleshin bütün dünyadan"...

 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS