Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.6514 Lv.
GBP GBP 2.1723 Lv.
TRL TRL 0.2278 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
15 Ağustos 2020
HABERLER » Kırcaali
Kırcaali’nin İmar ve Kalkınma Planı hazırlanacak

Kırcaali’nin İmar ve Kalkınma Planı hazırlanacak

19 Haziran 2012

Kırcaali Belediye Başkanı Müh. Hasan Azis ve “Arnaiz ve Ortakları-Kırcaali” adını taşıyan bir Bulgar-İspanyol konsorsiyumun temsilcisi Migel Anhel Toledano “Kırcaali’nin Kentsel İmar, Kalkınma ve Entegre Planı Hazırlanması” projesinin icra edilmesi üzere sözleşme imzaladılar. Başkan, “Bu sözleşmeyle kentsel kalkınma ve 2010-2013 dönemi için gelişim vizyonunun temelleri atılmaktadır” dedi.

Başkan Azis, önümüzdeki 7 yıl zarfında Avrupa Birliği Fonlarından finans sağlanması için kentsel imar ve kalkınma entegre planlarının zorunlu unsur olduğunu belirtti. Bu tür planı olmayan belediyeler, AB fonlarına aday olamayacak ve yararlanamayacaklarını vurguladı.
Projeyle yaşam standardının yükseltilmesi ve kentte çevre koşullarının iyileştirilmesi amaçlanıyor. Sivil toplum kuruluşları, işveren teşkilatları, mimarî ve inşaat şirketleri temsilcileri, kültür faaliyetçileri gibi kişilerin yer aldığı kamu tartışmaları yapılması öngörülmektedir. Kent ortamının ne şekilde iyileştirilmesi ve acil çözülmesi gereken sorunlar hakkında Kamunun görüşü alınıp, entegre planının hazırlanmasında göz önünde bulundurulacak.

“Arnaiz ve Ortakları-Kırcaali” konsorsiyumunda yer alan İspanyol Arnaiz Şirketi’nin temsilcisi Toledano, “Belediye uzmanlarına yardımcı olacak ekip, profesyonel kişilerden oluşturulmuştur. Şirketimizin dünyada kentsel yapıları planlama, organize etme, yönetme ve inşa etmede 35 yıllık deneyimi var” dedi. Şirket, Bulgaristan’dan başka, Romanya, Fransa ve Portekiz gibi ülkelerde yapı inşaat projeleri uyguladığı belirtildi.

Gelecek hafta Kırcaali için uygun en doğru AB projesi seçilmesi için yardımcı olacak bir sunum yapılacak. Ulusal Gelişim Planına girmesi için ilk proje önerilerinin Bölgesel Kalkınma ve Bayındırlık Bakanlığına Eylül ayına kadar sunulması gerekiyor.

Proje Bölgesel Kalkınma Operasyonel Programı gereğince gerçekleştirilmektedir. Kırcaali İmar ve Kalkınma Entegre Planını hazırlama süresi 30 Haziran 2013 tarihinde sona eriyor. Projenin tutarı 185 200 leva.

Kaynak: Resmiye MÜMÜN


Kategoriden tüm haberleri oku


 YORUMLAR 
   YORUM YAZ
Ad/Soyad*
Yorum Metni*:  
* Maksimum karakter sayısı: 1200
Security Code*
 
  * Yazılan yorumlardan site sahibi sorumluluk taşımaz !
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.


« Geri dön

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLAR

 15 AĞUSTOS 2020     

-Toplam Vaka Sayısı:14 243
-Aktif Vaka Sayısı:4 637
-Son 24 Saat Yeni Vaka Sayısı:174
-Toplam Vefat Sayısı:492
-Son 24 Saat Vefat Edenler:8

Kaynak: www.koronavirus.bgAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS