Ziyaretçi defteri Künye E-gazete
 
DÖVİZ KURLARI
EUR EUR 1.9558 Lv.
USD USD 1.7585 Lv.
GBP GBP 2.2451 Lv.
TRL TRL 0.2798 Lv.
Anasayfa Haberler   Yorumlar   Edebiyat Video Arşiv
06 Nisan 2020
YORUM

DERECELER ARTMAKTA

26 Temmuz 2007

Haşim Semerci -Yeni Hayat g-si
Galiba yeni bir Nasrettin Hoca lazım olacak bize. Sen haklısın, sen de haklısın demeye. Nelere?
Kırcaali’de sıcak havanın yani sıra siyasi meydan da biraz fazla ısınıyor. Bakılırsa Belediye Başkanlığı sandalyesi için savaş büyük olacak. Olacak da, oluşan iki cephenin birisinin gözleri bozuk. İyi görmeyen var, ama hangi taraf? DPS (HÖH) liderlerine sorulursa, Hasan Azis işine iyi bakıyor, büyük başarılar gösterdi ve yine aday olarak gösterilecek.
Öte tarafta hazırlıklar büyük. Yeni planlara göre tüm partiler birleşip ortak aday çıkaracak. DPS’ye karşı, ille de Belediye Başkanı Bulgar olmasını istiyorlar. Hatta eski Başkan Rumen Dimitrov gibi zor duruma düşmesin diye Yerel Meclis için ortak liste hazırlamaya düşünüyorlar. Yine DPS’ye karşı. Bütün bunlar etnik barışı tehlikeye sokmuyor mu sorusuna, şehirdeki Ataka lideri içini döküyor. Ona göre Kırcaali’de DPS istediği gibi oynuyor. Temizlikçileri bile onlar tain ediyor. Bulgarlar devlet işlerinden atılıyor. Ondan da Bulgarlar şehirden kaçıyor. Onun için Belediye Başkanı Bulgar olması lazım.
Aynı zamanda DPS, Meclis Başkanlığını Bulgar isimli birine vermeyi planlıyor. Ve de danışman listesinde daha çok Bulgar olmasını. AP seçimlerinde olduğu gibi.
Anlaşılan, işler karışık. Cephelerin birinde beyaz bayrak sallanırken, diğeri bu rengi sevmiyor galiba.
Yüksek dereceler Ekim’e kadar sürecek gibi görünüyor.

ANKETAnket Başlangıç Tarihi:

[ Anket sonucu ]
REKLAMLARAll Rights Reserved © 2006-2020    "SENİ MEDİA" LTD; KARDZHALI   Webdesign: SWS